r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

CrossOver 17.0.0

Strona główna Mac Programowanie Biblioteki i Frameworki
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CrossOver to program, dzięki któremu na Maku możliwa jest instalacja niektórych programów i gier z systemu Windows. W pakiecie znajduje się implementacja warstwy kompatybilności z Windowsem, bazująca na modyfikacji projektu Wine.

Wydawca CorssOvera gwarantuje zgodność warstwy kompatybilności z kilkudziesięcioma programami, w tym większość to programy należące do starszych pakietów Office. Na liście znalazło się także kilka gier, w tym Skyrim. Kolejnych kilkaset programów i gier można instalować na CrossOver dzięki wsparciu społeczności.

Aby zainstalować program należy wskazać plik lub folder instalatora oraz wybrać „butelkę” – wyodrębnione, wirtualne środowisko, kompatybilne z wybraną wersją systemu Windows. Po tym instalacja programu wygląda identycznie jak na Windowsie. Możliwe, że do instalacji programów będzie konieczne pobranie dodatkowych komponentów, jak środowisko .NET bądź fonty.

CrossOver decyduje o kompatybilności programów na podstawie profili o nazwie „CrossTie”, która decydują o kompatybilności i znacznie poszerzają możliwości CrossOvera związane z instalacją programów. Przed instalacją pobrany zostaje specjalnie przygotowany plik z instrukcją (recipe). Priorytetem była optymalizacja działania pakietu Microsoft Office, Internet Explorera oraz gier, które można kupić w sklepie Steam.

Wersję próbną można testować przez 14 dni.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

CrossOver 16 uruchomi Office 2013 na Maku i Linuksie

53
14.12.2016  •  Oskar Ziomek

Przed użytkownikami systemów uniksopodobnych, którzy chcą korzystać z oprogramowania wydanego tylko na Windowsa, stoją wyzwania związane z jego uruchomieniem. Z pomocą przychodzi wirtualizacja lub aplikacje firm trzecich, stanowiące pomost pomiędzy platformami. Jednym z tego typu rozwiązań jest CrossOver, który powinien zgromadzić wielu zwolenników – o jego możliwościach wspominaliśmy już przy okazji premiery rozwojowej wersji alfa najnowszej odsłony programu. Kilkutygodniowy okres testów dobiegł końca, a na rynku dostępna jest już stabilna wersja CrossOver 16. Najistotniejszą nowością, w…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.