Curve zastąpi wszystkie karty z różnych banków jednym plastikiem i aplikacją

Curve zastąpi wszystkie karty z różnych banków jednym plastikiem i aplikacją

Curve zastąpi wszystkie karty z różnych banków jednym plastikiem i aplikacją
25.05.2018 14:28, aktualizacja: 27.05.2018 16:12

Masz dość grubego portfela? Nie chcesz nosić ze sobą firmowej karty? Curve to odpowiedź na wszystkie problemy związane z posiadaniem wielu różnych kart, od niedawna dostępna w Polsce. Curve ma przystępny cennik (jest też wariant z darmową kartą) i trudno nie docenić wygody jaką oferuje.

Curve składa się z dwóch elementów – plastikowej karty zbliżeniowej MasterCard oraz z aplikacji mobilnej, służącej za wirtualny portfel, dziennik płatności i centrum sterowania kartą. Po założeniu konta w aplikacji dla Androida lub iOS-a można w niej bezpiecznie zapisać swoje karty kredytowe i debetowe Visa i MasterCard, bez względu na to, jaki bank je wydał i czy mają możliwość płacenia zbliżeniowo. Karty zostaną zabezpieczone PIN-em, a wszystkie dane i komunikacja są szyfrowane.

Curve - The only card you need

Do konta Curve przypisana zostanie plastikowa karta MasterCard, także zbliżeniowa, ale z możliwością wybierania gotówki w bankomatach. Kartę otrzymamy pocztą (Royal Mail) kilka dni po założeniu konta Curve.

Gdy wszystko będzie gotowe można przystąpić do płacenia. W aplikacji przed transakcją można wybrać, która z naszych „prawdziwych” kart zostanie obciążona .– wystarczy wskazać ją w aplikacji. Po wykonaniu transakcji otrzymamy powiadomienie ze szczegółami operacji, co pomaga zabezpieczyć się przed oszustwami. Świetnym udogodnieniem jest możliwość „cofnięcia się w czasie” i zmiany obciążonej karty już po zapłaceniu. Mamy na to 14 dni od dnia zakupów, nie ma więc obawy, że zapłacimy firmową kartą za prywatne zakupy. Ponadto w aplikacji można przeglądać wszystkie transakcje, prowadzić budżet, a nawet przechowywać cyfrowe kopie paragonów.

Karta płatnicza Curve jest też niezłą opcją na wyjazdy zagraniczne. Działa w każdym kraju, gdzie można zapłacić MasterCardem. Przeliczenie walut jest korzystniejsze niż w wielu bankach, a prowizja Curve to 1%, podczas gdy banki pobierają zwykle 3, a czasem nawet 5%. Jeśli do Curve dodana zostanie karta rozliczana w złotówkach, nie będzie pobierana prowizja za zakupy w złotówkach. Ta sama zasada dotyczy darmowych wypłat z bankomatów w kraju pochodzenia waluty.

Curve zapewnia także dobre zabezpieczenie naszych kart płatniczych. Informacje o nich i cała komunikacja są szyfrowane. Podczas płacenia nasze dane nie są nigdzie przekazywane, a po każdej transakcji dostaniemy powiadomienie.

Warto też wspomnieć, że Curve oferuje program cashback. Za płacenie w sklepach partnerów na nasze konto będzie wracać 1,5% kwoty. W aplikacji można wybrać 3 partnerów (6 jeśli mamy kartę Curve Black). Za skuteczne polecenie Curve znajomemu obie strony otrzymają po 5 funtów.

Do szczęścia brakuje tylko możliwości płacenia zbliżeniowo telefonem albo któregoś ze standardów płatności mobilnych, by można było zupełnie uwolnić się od fizycznej postaci pieniędzy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)