Ćwicz, jedz i rywalizuj z Map My Fitness

Ćwicz, jedz i rywalizuj z Map My Fitness
Redakcja

22.06.2015 11:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć pogoda bywa różna, mamy już kalendarzowe lato i słońca zapewne w najbliższych miesiącach nie zabraknie. Warto ruszyć się sprzed komputera i nieco w tym czasie poćwiczyć. Do monitorowania aktywności fizycznej wykorzystać możemy wiele aplikacji, ale tylko niektóre wyróżniają się ze względu na swoją rozbudowaną funkcjonalność, lub rzesze aktywnych użytkowników. Map My Fitness zdecydowanie do nich należy.

Podstawowym zadaniem programu jest rejestrowanie czasu trwania, dystansu i liczby spalonych kalorii w trakcie aktywności fizycznej. Użytkownik może wybierać z rozbudowanej bazy najróżniejszych ćwiczeń. Podstawowe obejmują bieganie, jazdę na rowerze, wędrowanie, pompki, pływanie, a nawet wchodzenie po schodach. Jeżeli przejdziemy do wyboru ze wszystkich kategorii, znajdziemy jeszcze więcej aktywności pogrupowanych m.in. na podstawie tego, gdzie są wykonywane (np. ćwiczenia na siłowni, różne style pływania, gry zespołowe). Co ważne, przebyte trasy możemy zapisywać i udostępniać innym użytkownikom.

Obraz

Aplikacja wykorzystuje GPS do zbierania danych o przebytym przez nas dystansie, pozwala również na sprawdzanie mapy. Problemu nie stanowi integracja z różnymi czujnikami i dodatkowymi aplikacjami – Map My Fitness możemy połączyć m.in. z TomTomem, Garminem, MyFitnessPal, czujnikami tętna, szybkości, a także kadencji na rowerze. Samodzielnie zarządzamy wszystkimi ustawieniami prywatności, treningi nie muszą być więc widoczne dla innych użytkowników. Dla innych będzie to dodatkowa motywacja, bo aplikacja pozwala na wyszukiwanie znajomych, porównywanie wyników, a także sprawdzanie tzw. strumienia aktywności. Przypomina on tablicę z sieci społecznościowych, pozwala na publikowanie treningów, komentowanie, polubienie, a także dodawanie innych notek i udostępnianie ich za pomocą Twittera i Facebooka.

Obraz

Dodatkową zaletą aplikacji jest również rozbudowana baza żywności. Wybierając różne dania możemy dopisywać je do listy posiłków, aby poznać bilans energetyczny. Dzięki niemu dowiemy się, na jak wiele możemy sobie pozwolić, aby osiągnąć upragnioną wagę. Jedną z ciekawszych funkcji aplikacji są uruchamiane cyklicznie powiadomienia głosowe – syntezator mówi nam, jaki dystans przebyliśmy, a także z jaką średnią prędkością się poruszamy. W przypadku języka polskiego nie działa to idealnie, niemniej bywa przydatne. W programie nie zabrakło rywalizacji i wyzwań, które skupiają wielu użytkowników, a które umożliwiają wygrywanie najróżniejszych nagród lub są przeznaczone na cele charytatywne.

Obraz

Podstawowe funkcje aplikacji są darmowe, użytkownik może jednak zdecydować się na wykupienie abonamentu miesięcznego lub rocznego. Po jego aktywacji otrzymuje dodatkowe opcje jak np. plany treningowe, moduł od coachingu, analizę pracy serca, czy też treningi interwałowe. Program jest dostępny w angielskiej wersji językowej, edycje dla Androida i iOS znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Map My Fitness, Endomondo, a może coś jeszcze innego? Wybór zależy od preferencji użytkownika, każda z aplikacji dobrze wykonuje swoje zadanie, o ile oddamy się ćwiczeniom.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)