Ćwiczenia NATO Locked Shields 2021 zakończone. Polacy zajęli czwarte miejsce

Ćwiczenia NATO Locked Shields 2021 zakończone. Polacy zajęli czwarte miejsce

fot. NCBC
fot. NCBC
Arkadiusz Stando
16.04.2021 17:09, aktualizacja: 16.04.2021 17:40

Polakom udało się zająć czwarte miejsce podczas największych na świecie ćwiczeń z zakresu cyberobrony. W zorganizowanym przez NATO Locked Shields 2021 brały udział 22 drużyny. Zwyciężył zespół ze Szwecji.

W ćwiczeniach wzięło udział ponad 2000 ekspertów z dziedziny cyberbezpieczeństwa z całego świata. Zostały zorganizowane przez NATO Cyber Defence Centre of Excellence (CCDCOE). Eksperci z zespołu CERT Polska kierowali pracami aż czterech podzespołów w polskiej reprezentacji: sieciowego, bezpieczeństwa aplikacji internetowych, systemów specjalnych oraz prawnego.

"Locked Shields oferuje uczestniczącym krajom bezprecedensową okazję do przetestowania swoich umiejętności w bezpiecznym środowisku, gdzie muszą stawić czoła wysoce wykwalifikowanemu przeciwnikowi. Każdy zespół musi bronić wirtualnych sieci, które przygotowane zostały na zamówienie i obejmują różnorodne usługi i platformy, naśladując cywilne i wojskowe systemy" - mówił przed ćwiczeniami Ian West, szef NATO Cyber Security Center.

Jak informuje CERT Polska na Twitterze, reprezentacja Polaków zakończyła ćwiczenia na czwartym miejscu. Być może poza podium, ale to i tak wielki sukces naszych rodaków. Podczas ćwiczeń zespoły podzielono na czerwone i niebieskie. Każdy z nich musiał wykazać się nie tylko sprawnością, ale też szybkością w reagowaniu na cyberzagrozenia. W stworzonej przez NATO symulacji, cybereksperci mieli za zadanie chronić około 5000 systemów, które były przedmiotem około 4000 ataków.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)