Cyanogen pracuje nad własną przeglądarką i nowym menadżerem plików

Cyanogen pracuje nad własną przeglądarką i nowym menadżerem plików

Cyanogen pracuje nad własną przeglądarką i nowym menadżerem plików
Redakcja
01.07.2015 11:08

Zaledwie kilka dni temu wydano stabilne wersje CyanogenModa bazujące na starszych wersjach Androida. Zespół tworzący tę modyfikację postanowił skupić się na najnowszym wydaniu 5.1 i nowych funkcjach. Obecnie pracuje nad kilkoma usprawnieniami, a także własną przeglądarką internetową, godnym konkurentem dla mobilnego Google Chrome.

O nowościach możemy dowiedzieć się za sprawą oficjalnego bloga modyfikacji, a także wpisach umieszczonych na łamach sieci Google+. Czekają nas poważne zmiany na wielu płaszczyznach. Jedną z najważniejszych jest przeglądarka Gello tworzona na bazie projektu Chromium. Co prawda nie podano szczegółów, ale nieco możemy dowiedzieć się z krótkiego filmu prezentującego interfejs aplikacji. Znajdziemy w niej funkcję do zapisywania stron do czytania w trybie offline, tryb oszczędzania energii, a najprawdopodobniej również przerzucanie kart za pomocą gestów.

Obraz

Interesująco wyglądają ustawienia Gello: w filmie widzimy możliwość uruchomienia trybu nocnego, a także immersyjnego, gdzie ukrywane są górny pasek i przyciski co pozwala na przeglądanie stron na pełnym ekranie. Niewykluczone, że w przeglądarce pojawi się również wbudowany bloker reklam i elementów rozpraszających uwagę użytkownika. W porównaniu do Chrome znacznie bardziej rozbudowany ma być także menadżer pobierania plików. Jak na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie będziemy mogli skorzystać z Gello. Nowa przeglądarka nie jest jednak jedynym elementem, który stanowi poważne przeobrażenia w CyanogenModzie. W odpowiedzi na liczne głosy użytkowników zespół postanowił przeprojektować interfejs menadżera plików.

W przeciwieństwie do wielu prostych menadżerów ten wbudowany w CM pozwala na wiele, choć użytkownicy narzekają na to, że interfejs jest nieintuicyjny. Nowa wersja ma zapewniać obsługę znacznie łatwiejszą i szybszą, a na dodatek pozwoli na wykorzystanie zewnętrznych chmur internetowych. Nieco poglądowych zdjęć z nowej wersji można już znaleźć na oficjalnym blogu zespołu. Oprócz tego liczyć możemy na inne nowości, część z nich trafiła właśnie do najnowszych wydań nocnych. Jednym z nich jest wprowadzenie obsługi IMAP IDLE do wbudowanego klienta pocztowego, dzięki czemu możliwe jest utrzymywanie połączenia i natychmiastowe informowanie o nowej poczcie w skrzynce.

Rozbudowano także dynamiczne kafelki ustawień, które teraz wyświetlają więcej informacji (np. dane o tym, które aplikacje korzystają z dostępu typu root). W menu zapisanych sieci Wi-Fi znajdziemy natomiast opcję do ręcznego wyboru ich priorytetów – domyślnie system wybiera najlepszą aktualnie dostępną sieć na podstawie parametrów połączenia, ale nie zawsze jest to optymalny wybór dla użytkownika. Teraz preferowane sieci skonfigurujemy samodzielnie. Najnowsze wydania nocne i instalator CyanogenModa znajdziecie na oficjalnych stronach modyfikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)