CyanogenMod 11 dostępny w wersji M3, teraz z kontrolą autostartu

CyanogenMod 11 dostępny w wersji M3, teraz z kontrolą autostartu

CyanogenMod 11 dostępny w wersji M3, teraz z kontrolą autostartu
Redakcja
11.02.2014 11:21, aktualizacja: 11.02.2014 13:18

Android to system oferujący ogromne możliwości, zarówno pod względem ich użyteczności, jak i po prostu personalizacji. Dzięki otwartości zyskał także ogromną bazę nieoficjalnych modyfikacji, które często oferują rozwiązania nowsze, lepsze, lub po prostu szybsze. Jedną z najbardziej popularnych jest opisywany w ostatnim czasie na łamach portalu CyanogenMod. Najnowsza odsłona CM11 dorobiła się trzeciej już wersji Milestone. Przypomnijmy, że bazuje ona na Androidzie 4.4 KitKat, a więc daje możliwość skorzystania z najnowszych możliwości jakie niesie ten system, w tym także dla nowego środowiska uruchomieniowego ART, które w przyszłości ma zastąpić Dalvika.

350046879393998785

Wersje M są wydawane co kilka miesięcy i w pewien sposób podsumowują pewne zmiany jakie pojawiają się w modzie. Oczywiście nadal nie są to wydania stabilne, więc można natknąć się w ich przypadku na błędy. Z drugiej strony, są znacznie lepiej przygotowane do pracy niż wydania nocne, mogące po aktualizacji uniemożliwić korzystanie z urządzenia. Edycję M3 można pobierać już z oficjalnej witryny projektu. Jest ona dostępna dla rosnącej liczby urządzeń, na której aktualnie znajdziemy Nexusy, odmiany Galaxy S3 i S4, LG G czy G2. Warto także zwrócić uwagę na to, co niedawno pojawiło się w samym CyanogenModzie.

Od jakiegoś czasu oferuje on zintegrowane menu do zarządzania ustawieniami prywatności dla konkretnych aplikacji (pomimo, że Google pozbyło się tego w aktualizacji do 4.4.2, osoby zajmujące się modyfikowaniem szybko przywróciły możliwość jego używania). Teraz znajdziemy w nim spis aplikacji, które uruchamiają się zaraz po starcie systemu. Możemy je wyłączyć, a następnie korzystać już tylko na nasze wyraźne żądanie. Swoją drogą… czy to nie dziwne? Historia zaczyna zataczać koło: teraz nawet na telefonach czy tabletach istotne jest, co znajduje się w autostarcie. Zabiegi mające na celu przyśpieszanie urządzeń i odciążanie systemu coraz bardziej przypominają natomiast te doskonale znane wielu użytkownikom systemu Windows.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)