CyberLink PowerDVD 13 magicznie poprawia jakość odtwarzanych filmów

CyberLink PowerDVD 13 magicznie poprawia jakość odtwarzanych filmów

03.04.2013 12:59, aktualizacja: 03.04.2013 15:40

Firma CyberLink udostępniła wersję 13 swojego flagowego odtwarzacza filmów, płyt DVD i Blu-ray — PowerDVD. Program dostępny jest w trzech „smakach”: Ultra, Pro i Deluxe, które różnią się możliwościami i ceną.

Flagową nowością w tym wydaniu programu jest TrueTheater — zestaw funkcji znacznie poprawiających wrażenia z oglądania. Filmy mniejsze niż Full HD są skalowane tak, że nie zobaczymy poszarpanych krawędzi, obraz zostanie wyostrzony, kolory żywsze, oświetlenie lepsze i tak dalej.

CyberLink PowerDVD - TrueTheater HD

Aby oglądany film sprawiał wrażenie płynniejszego, TrueTheater Motion, który to zwiększy tempo wyświetlania klatek do 60fps, 72fps lub 75fps dla PAL. True Theater Surround „inteligentnie” potrafi podzielić dźwięk stereo na maksymalnie 8 kanałów na potrzeby zestawów kina domowego, TrueTheater 3D zaś z każdego materiału zrobi 3D. Ciekawostką jest „inteligentne rozciąganie”, dzięki któremu na dowolnym ekranie filmy będą wyglądać dobrze… przynajmniej w teorii, bo jeśli ktoś ma za sobą choć trochę zabawy z Photoshopem, wie jak mogą skończyć się takie zabawy z obrazem.

CyberLink PowerDVD - TrueTheater Stretch

Pojawiło się również sporo funkcji poprawiających błędy kamerzystów. TrueTheater Lighting ma doświetlić obszary niedoświetlone i wydobyć detale z prześwietlonych, aby każdy film był wyraźny i kolorowy. TrueTheater Stabilizer, jak nazwa wskazuje, ma sprawić, że nie będzie widać, że trzymającemu kamerę trzęsą się ręce. TrueTheater Denoise na bieżąco odszumi materiały nagrywane w warunkach, kiedy matryca musiała mieć wysoką czułość. Ponadto, PowerDVD odtwarza kilka nowych formatów wideo i dźwiękowych (APE, AVHCD 2.0), pozwala na zmianę położenia i koloru napisów i ma być sporo szybszy. Więcej o zmianach można przeczytać na stronie CyberLink.

30-dniową wersję testową PowerDVD można pobrać z naszego portalu w dziale Programy → Multimedia → Odtwarzacze płyt DVD i Blu-ray.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)