Cydia pozywa Apple'a. Chodzi o monopol App Store'a

Cydia pozywa Apple'a. Chodzi o monopol App Store'a

Ikona App Store'a.(Getty Images)
Ikona App Store'a.(Getty Images)
12.12.2020 19:06, aktualizacja: 13.12.2020 13:56

Cydia, czyli sklep z oferujący aplikacje do zrootowanych systemów iOS, wniósł pozew przeciwko Apple, twierdząc, że firma stosowała antykonkurencyjną taktykę, która wykluczyła z gry Cydię i innych rywali AppStore'a – podaje The Verge.

Jak informuje treść pozwu, "Apple zaczął zmuszać użytkowników do korzystania wyłącznie z App Store'a, łącząc sklep coraz bardziej z samym iPhonem, aby wyprzeć całą konkurencję". Cydia twierdzi, że "pozew ma na celu otwarcie rynków dystrybucji aplikacji na iOS i przetwarzania płatności za aplikacje dla tych, którzy chcą uczciwie konkurować z Apple, a także naprawienie ogromnych szkód wyrządzonych przez tę firmę".

Przedstawiciele Apple'a odpowiedzieli, że planują zapoznać się z pozwem i nadal zniechęcać ludzi do rootowania iPhone'ów ze względów bezpieczeństwa.

Cydia jest kolejną firmą, która twierdzi, że Apple podejmuje antykonkurencyjne działania. W sierpniu firma Epic Games wprowadziła nowy system płatności bezpośrednich w swojej popularnej grze Fortnite, aby ominąć 30-procentową opłatę Apple'a. Apple wykopał wtedy Fortnite'a z App Store za naruszenie zasad, a Epic odpowiedział pozwem cywilnym przeciwko producentowi iPhone'ów, zarzucając mu naruszenie prawa antymonopolowego.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)