Cyfrowy Polsat bez anteny satelitarnej: do oferty trafia IPTV i dekoder EVOBOX IP

Cyfrowy Polsat bez anteny satelitarnej: do oferty trafia IPTV i dekoder EVOBOX IP

Cyfrowy Polsat jest teraz dostępny także bez anteny satelitarnej
Cyfrowy Polsat jest teraz dostępny także bez anteny satelitarnej
Oskar Ziomek
26.03.2019 12:32

Cyfrowy Polsat wychodzi naprzeciw wszystkim klientom, którzy są zainteresowani ofertą telewizji, ale przeszkodą w podpisaniu umowy była konieczność montażu anteny satelitarnej. Do oferty trafia usługa IPTV, dzięki której wszystkie oferowane kanały można oglądać za pośrednictwem internetu.

Umożliwi to nowy dekoder EVOBOX IP, który do działania potrzebuje wyłącznie połączenia z siecią – na tylnym panelu nie przewidziano nawet standardowego złącza typu F pozwalającego podłączyć przewód koncentryczny z konwertera. Jak podaje Cyfrowy Polsat, aby korzystać z nowej usługi trzeba dysponować szerokopasmowym internetem sieci Plus, Netia lub Orange i zapewnić minimalną prędkość pobierania na poziomie 8 Mb/s na każdy dekoder.

EVOBOX IP – nowy dekoder Cyfrowego Polsatu dla usługi IPTV.
EVOBOX IP – nowy dekoder Cyfrowego Polsatu dla usługi IPTV.

W ramach oferty można bowiem zdecydować się na usługę Multiroom, w ramach której za dodatkową opłatą użytkownik otrzyma dodatkowe dekodery do zainstalowania przy kolejnych telewizorach. W ten sposób można odbierać telewizję maksymalnie na czterech odbiornikach, ale należy to oczywiście uwzględnić przy analizowaniu prędkości połączenia z internetem.

  • Na tylnym panelu nie znajdziemy złącza typu F; podłączenie anteny satelitarnej jest bowiem zbęne.
  • Cyfrowy Polsat chwali nowy dekoder między innymi za niewielkie rozmiary i minimalistyczne wzornictwo.
[1/2] Na tylnym panelu nie znajdziemy złącza typu F; podłączenie anteny satelitarnej jest bowiem zbęne.

EVOBOX IP to pierwsze urządzenie w ofercie Cyfrowego Polsatu, które umożliwia odbiór kanałów telewizyjnych przez Internet w zamkniętej sieci telekomunikacyjnej – tłumaczy Dariusz Działkowski, Członek Zarządu ds. Technicznych w Cyfrowym Polsacie S.A. i Telewizji Polsat Sp. z o.o. Od kilku lat nasze dekodery łączyły satelitarny odbiór kanałów z internetowym dostępem do treści VoD. Teraz idziemy o krok dalej i wprowadzamy usługę w pełni opartą o technologię IPTV. (...) Ponadto wraz z dekoderem dajemy abonentom zbiór ciekawych, nowoczesnych funkcji, dzięki którym mogą jeszcze mocniej personalizować sposób oglądania telewizji.

Pakiety kanałów i nowe funkcje

Warto zwrócić uwagę, że podobnie jak w przypadku oferty "klasycznej" telewizji satelitarnej Cyfrowego Polsatu, również w przypadku IPTV kanały będą podzielone na pakiety. Na najtańszy trzeba wydać 20 złotych miesięcznie, by zyskać dostęp do 70 kanałów. Najdroższy to już wydatek 120 złotych miesięcznie, ale w zamian użytkownik ma dostęp do 152 kanałów, w tym HBO oraz Eleven Sports.

Cennik pakietów Cyfrowego Polsatu dla usługi IPTV, źródło: informacja prasowa.
Cennik pakietów Cyfrowego Polsatu dla usługi IPTV, źródło: informacja prasowa.

Ciekawostką w przypadku oferty IPTV Cyfrowego Polsatu są trzy funkcje dekodera. reStart pozwoli obejrzeć wybrane programy od początku, nawet jeśli użytkownik siądzie przed telewizorem spóźniony, TimeShift pozwoli zatrzymywać i przewijać wybrane programy do 3 godzin, a CatchUP umożliwi darmowe oglądanie wybranych programów do 7 dni od momentu emisji. Wszystkie stanowią więc swego rodzaju alternatywę dla typowej nagrywarki z dyskiem, której niestety w dekoder nie wbudowano.

Przystawka SmartTV alternatywą dla telewizji

Warto pamiętać, że "klasyczna" telewizja to dzisiaj tylko jedna z metod oglądania filmów czy seriali na telewizorze, coraz częściej będącym jedynie wyświetlaczem dla zewnętrznych urządzeń. Alternatywą jest korzystanie z funkcji SmartTV. Co istotne, przeszkodą nie jest fakt posiadania leciwego odbiornika bez łączności z internetem.

Stosunkowo niewielkim kosztem można wejść w posiadanie przystawki z systemem Android TV, która otworzy drogę do nowych źródeł treści, takich jak Netflix czy YouTube. Jedną z ciekawszych propozycji jest Xiaomi Mi Box, który zaledwie kilka dni temu otrzymał dużą aktualizację oprogramowania rozwiązującą wiele doskwierających użytkownikom błędów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)