Czas odkurzyć procesor Intel 80486. Retro City Rampage wydane na system MS-DOS

Czas odkurzyć procesor Intel 80486. Retro City Rampage wydane na system MS-DOS
30.06.2015 21:41
Czas odkurzyć procesor Intel 80486. Retro City Rampage wydane na system MS-DOS
Piotr Maciejko
Piotr Maciejko

Tytuły popularne w latach '90 wciąż zajmują specjalne miejsce w sercach wielu graczy. Charakterystyczna dla tych czasów oprawa graficzna, elektroniczny dźwięk oraz grywalność, przyćmiewają wiele dzisiejszych produkcji. Każdy fan gier w stylu retro powinien już teraz wyciągnąć z szafki stos zakurzonych dyskietek i przygotować ultrawydajny procesor Intel 80486, albowiem studio Vblank Entertainment ogłosiło wydanie gry Retro City Rampage 486 na platformę MS-DOS.

Początki Retro City Rampage sięgają roku 2002, kiedy to zdolny programista Brian Provinciano podjął śmiałą próbę przeniesienia GTA III na 8-bitowego NES-a. Po wielu latach prac gra wspiera większość popularnych dziś platform. Twórca nie zapomniał jednak o legendach takich jak MS-DOS. Ten popularny niegdyś system operacyjny dorobił się dziś kolejnego tytułu w który warto zagrać. Wymagania sprzętowe Retro City Rampage 486 na MS-DOS przyprawią o zawrót głowy nawet najbardziej zatwardziałych gamerów. Do uruchomienia gry będzie potrzebny procesor Intel 80486, aż 4 MB pamięci operacyjnej oraz 3,7 MB miejsca na dysku twardym.

Retro City Rampage

Podczas gry w Retro City Rampage można znaleźć wiele odniesień do innych popularnych niegdyś tytułów, przy czym sama rozgrywka bardzo przypomina pierwszą wersję GTA. Wszystkie osoby, które posiadają już wersję tej kultowej pozycji na system Windows lub OS X nie będą musiały kupować jej jeszcze raz, wystarczy pobrać wersję skompilowaną na MS-DOS.

Wbrew pozorom MS-DOS wciąż jest dziś wykorzystywany jako główny system operacyjny w przemyśle i sektorze usług wielu współczesnych państw. Korporacje mają tendencję do powolnego wprowadzania zmian, szczególnie we własnych strukturach informatycznych. Jeśli dane oprogramowanie spełnia swoje funkcje i działa stabilnie, to nie ma podstaw do jego aktualizacji, nawet wtedy, gdy jest uruchomione na przestarzałym systemie operacyjnym. Pod MS-DOS nawet dziś istnieją aplikacje, które są regularnie aktualizowane i wciąż wspierane.

350138458364667841

Osoby, które nie mają dostępu do komputera z procesorem Intel 80486 mogą spróbować uruchomić grę na emulatorze DOSBox lub zakupić wersję działającą na systemach Windows i OS X. Retro City Rampage jest również dostępne na wszystkie popularne konsole. Grę można zakupić bezpośrednio na stronie producenta.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)