Czasem aktualizacja nie pomoże: Tesla wymieni hamulce w 53 tys. aut

Czasem aktualizacja nie pomoże: Tesla wymieni hamulce w 53 tys. aut

Czasem aktualizacja nie pomoże: Tesla wymieni hamulce w 53 tys. aut
21.04.2017 18:46, aktualizacja: 21.04.2017 20:23

Fani motoryzacji i nowinek technicznych na ogół rozpływają się nad możliwościami zdalnej diagnostyki, jaką oferuje Tesla. Niestety, reset czy aktualizacja oprogramowania nie zawsze rozwiązują problemy. W związku z wadą fabryczną elementu hamulca postojowego, firma Muska wymieni go w 53 tys. egzemplarzy Modelu X.

O skali przedsięwzięcia niech świadczy fakt, że w zeszłym roku producent ogółem sprzedał 73 tys. egzemplarze Modelu X. Na oficjalnej stronie Tesli opublikowano komunikat, według którego producent dobrowolnie zdecydował się na wymianę pojazdów, które zjechały z taśm produkcyjnych od lutego do października.

Dobrowolnie ma w komunikacie wyrażać to, że Tesla dmucha na zimne. Akcja wymiany jest spowodowana niedoskonałościami produkcyjnymi jednego z elementów hamulca ręcznego, koła zębatego, które dla Tesli wyprodukowała zewnętrzna fabryka. Jego pęknięcie nie grozi zwolnieniem, a „jedynie” zablokowaniem pozycji hamulca postojowego.

Według ustaleń producenta, wadą może być dotknięte zaledwie 5% z 53 tys. pojazdów, których właściciele zostaną poinformowani. Cały proces wymiany ma trwać około trzech kwadransów, jednak stanowi bodaj pierwszy taki przypadek, kiedy Tesla na dość dużą skalę przekonała swoich klientów, że nie wszystkie problemy można w samochodach rozwiązać za pomocą aktualizacji oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)