Czego Polacy szukają w Google przed Świętami? Niektóre zapytania zaskakują

Czego Polacy szukają w Google przed Świętami? Niektóre zapytania zaskakują

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak
20.12.2018 09:48

Warszawska firma MBridge, zajmująca się szeroko pojętym marketingiem internetowym, w oparciu o dane analityczne wyszukiwarki Google, przygotowała intrygujący raport na temat fraz najczęściej wyszukiwanych przez Polaków w tegorocznym okresie przedświątecznym. Niektóre spośród najpopularniejszych zapytań okazują się co najmniej... intrygujące.

Jak się okazuje, prym – z wynikiem ponad 46 tys. unikatowych wyszukiwań – wiodą życzenia świąteczne. Tuż za nimi plasują się prezenty na święta i kartki świąteczne. Innymi słowy: dla Polaków priorytet stanowi to, czego najbliższym życzyć i czym ich przy tym obdarować.

Idąc dalej, ciekawostką okazuje się spora popularność fraz ozdoby świąteczne robione samemu oraz ozdoby świąteczne DIY, a także tapety świąteczne. Jak się przygotowywać do Bożego Narodzenia, to na pełną skalę – chciałoby się rzec. Notebook czy smartfon nie mogą zostać pominięte.

Wreszcie, w kwestii przedświątecznych przygotowań dużym zainteresowaniem cieszy się wizaż, a konkretniej fryzury i paznokcie świąteczne. Mają po około 9 tys. zapytań.

Zupełną nowość, na tle lat minionych, stanowi hasło *niedziele handlowe grudzień 2018 *. Trudno się jednak temu dziwić, skoro rok 2018 jest pierwszym objętym zakazem handlu w niedziele.

W dalszej kolejności Polacy szukają sposobów na spędzenie Świąt. Tu wyraźnym liderem są piosenki świąteczne, choć – co zaskakujące – rośnie popularność frazy świąteczne piosenki po niemiecku. Dalej – filmy, ze szczególnym naciskiem na kino romantyczne, znane produkcje Netfliksa i – kolejna ciekawostka – Miodowe Lata, bardzo białe Boże Narodzenie. Ponadto interesują nas reklamy świąteczne 2018. Czyżby telewizja emitowała ich zbyt mało? ;)

Przechodząc do wyboru miejsca na spędzenie Gwiazdki, najpopularniejsze są frazy: święta w górach, święta nad morzem i święta w Egipcie. Do tego dochodzą zapytania o pogodę.

Osobno potraktowano zapytania związane z potrawami na wigilijny stół. Liderem popularności zostały pierniczki świąteczne z 14 tys. zapytań, z tym że tylko nieznacznie pokonały bardziej ogólny termin ciasta świąteczne. Za nimi – śledzie na święta i sałatki na święta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)