Czujnik pamięci już nie tylko w telefonach, pojawi się również w Windows 9

Czujnik pamięci już nie tylko w telefonach, pojawi się również w Windows 9
Redakcja

15.09.2014 12:10, aktual.: 15.09.2014 12:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co kilka dni świat obiegają kolejne informacje związane z funkcjami, jakie znajdziemy w Windows 9. Kolejna z nich mówi o tym, że system w uproszczonym panelu sterowania Modern zaoferuje funkcję czujnika pamięci, znanego już z systemu Windows Phone 8.1. Jego głównym zadaniem ma być wyraźniejsze pokazanie dostępnych zasobów pamięci masowej, zarządzanie nimi, a także konfiguracja zapisanych danych.

Obraz

Informacje dotyczące tej właśnie funkcji zostały zauważone na jednym z wyciekłych zrzutów ekranowych. Stosowne menu znajduje się w panelu ustawień trybu Modern, który jest znacznie uproszczony względem standardowego panelu sterowania, ale zarazem ma oferować wszystkie najważniejsze funkcje. Zrzuty pokazują, że nowe menu pozwala np. wybrać miejsce do zapisu muzyki, zdjęć czy materiałów wideo. Niewykluczone, że będzie ono obsługiwało nie tylko karty pamięci SD, ale również zewnętrzne dyski twarde, urządzenia USB, a nawet przestrzeń dyskową na OneDrive. Zamknięcie tego wszystkiego w jednym miejscu byłoby bardzo wygodnym rozwiązaniem, ułatwiającym ogarnięcie bałaganu z pamięciami.

Czujnik ten, znany również pod nazwą „Storage Sense” pierwotnie mogliśmy zobaczyć w aktualizacji Windows Phone 8.1 dla mobilnej platformy Microsoftu. Na takich urządzeniach poszerza on informacje dostępne do tej pory tj. wyświetla informacje o ilości zajętego i dostępnego miejsca i określa, jakie materiały zajmują go najwięcej. Pozwala ponadto na przenoszenie części danych i aplikacji na kartę SD. Nie wiadomo, czy takie funkcje również zostaną wdrożone, choć wariantu tego nie można wykluczać. W przypadku naprawdę tanich urządzeń z nowym systemem na pokładzie ilość pamięci może być mocno ograniczona. Takie centrum, pozwalając na ich szybkie przeniesienie na dodatkowy nośnik, lub ustawienie go jako miejsca docelowego pozwala na rozwiązanie tego problemu.

Więcej na temat nowej funkcji będziemy mogli najprawdopodobniej dowiedzieć się już wkrótce. Póki co oczekujemy na wydanie wersji próbnej Windows 9, co ma mieć miejsce jeszcze w tym miesiącu. Finalna wersja systemu przyniesie spore zmiany: zintegruje w nim asystenta głosowego Cortana, wprowadzi bardzo przydatną funkcję wirtualnych pulpitów i nowe, a jednak klasycznego menu start, jednolite centrum powiadomień, a także aplikacje Modern działające w okienkach. Duże zmiany czekają także przeglądarkę Microsoftu, Internet Explorera 12, który upodobni się do Chrome i zyska nowy, znacznie łatwiejszy system rozszerzeń podobny do tego znanego z innych tego typu aplikacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)