Czy Google w końcu połączy Gmaila z Inboxem?

Czy Google w końcu połączy Gmaila z Inboxem?

Czy Google w końcu połączy Gmaila z Inboxem?
Łukasz Maślanka
12.12.2015 11:41

Google oferuje użytkownikom dwie usługi do obsługi poczty elektronicznej – Gmaila oraz Inbox. Obie współpracują ze sobą i korzystają z e-maili oraz kontaktów użytkownika, ale funkcjonują jako odrębne serwisy. Możliwe jednak, że Google planuje głębszą integrację swoich usług do zarządzania komunikacją e-mailową. Czy czas Gmaila się kończy?

Niektórzy użytkownicy Gmaila po zalogowaniu do usługi zaczęli otrzymywać komunikat, który informuje, że teraz usługa kieruje bezpośrednio do Inboxa. Zainteresowani mogą cofnąć tę zmianę w ustawieniach aplikacji.

Obraz

Wygląda na to, że Google chce zwrócić uwagę na swój młodszy program do zarządzania e-mailami. Wcześniej bowiem w aplikacji mobilnej lub w wersji webowej można było wybrać opcję Przekieruj z Gmaila na inbox.google.com, ale wymagało to zaangażowania użytkownika. Teraz Google próbuje namówić do korzystania ze swojego nowego programu do obsługi e-maili w nieco bardziej stanowczy sposób. Duża liczba użytkowników jest bowiem kluczową sprawą dla rozwoju Google Inbox. Usługa uczy się zachowań i potrzeb użytkownika, bazując nie tylko na danych e-mailowych, ale też na wpisach z Kalendarza Google lub na przypomnieniach z Google Keep i Google Now. Do tej nauki potrzebuje jednak nowych użytkowników i coraz większej liczby danych.

Ambicją Google jest stworzenie inteligentnego asystenta, który pozwala nie tylko obsługiwać e-maile, ale też dodawać do nich przypomnienia i notatki oraz porządkować wiadomości w grupach zdefiniowanych przez użytkownika. Inbox potrafi także znaleźć w e-mailach informacje o zbliżającej się podróży lotniczej lub o dostawie przesyłki, na którą czekamy, prezentując je w typowej dla Google formie kart. Wkrótce Inbox ma też zyskać możliwość tworzenia inteligentnych automatycznych odpowiedzi na wiadomości, które algorytm stworzy w oparciu o treść e-maila.

Meet Inbox by Gmail

Inbox jako usługa otwarta dla wszystkich działa od maja 2015 r. Gmaila uruchomiono natomiast w 2004 r., a trzy lata później pozwolono na otwartą rejestrację do usługi. Gmail jest więc nieco wiekowy, jak na rzeczywistość szybko pędzącego przed siebie świata cyfrowego. Coraz częściej występującym zjawiskiem jest clutter informacyjny, czyli przeładowanie nadmiarem wiadomości, wpisów z mediów społecznościowych, SMS-ów oraz e-maili. Dlatego Google wprowadziło do Gmaila mechanizmy filtrowania wiadomości poprzez algorytmy, które dzielą e-maile m.in. na społecznościowe, powiadomenia oraz oferty. Natomiast Inbox jest bardziej rozbudowanym niż Gmail narzędziem, pomagającym użytkownikom w porządkowaniu poczty elektronicznej i zarządzaniu nią w oparciu o możliwości algorytmów. Niewykluczone, że docelowo obie usługi zostaną połączone.

Jeśli chcecie sprawdzić, czym jest usługa Google Inbox i czy warto dać jej szansę, zajrzyjcie do naszej recenzji. A po lekturze zajrzyjcie do naszej bazy programów, w której znajdziecie Inboxa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)