Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

12.09.2010 20:23, aktualizacja: 13.09.2010 10:56

Czy za wypowiedzi na forach internetowych i blogach można trafić do sądu? Jak obsługiwać formularze w pakiecie Office i co nowego wprowadzono w Nortonie 360 - to tematy, które ostatnio zajmowały naszych blogerów. Zapraszamy do tygodniowego przeglądu blogów.

W piątek informowaliśmy o decyzji wrocławskiego sądu, który uznał, że internauta, który aktywnie wypowiada się na forach dyskusyjnych lub prowadzi publicystykę w Internecie, staje się osobą publiczną. Ma to swoje konsekwencje prawne i między innymi na ten temat pisze Meszuge. Autor argumentuje dlaczego jego zdaniem decyzja sądu jest niebezpiecznym precedensem, a także co z tego może wyniknąć. Na nieco mniej kontrowersyjny temat wypowiada się z kolei TheUsh w tekście tajemniczo zatytułowanym Kij w mrowisko. Po zagłębieniu się w wypowiedź okazuje się, że wpis poświęcony jest Linuksowi, a konkretnie dublowania i portowania programów.

Skoro już jesteśmy przy tematyce linuksowej, warto zwrócić uwagę na tekst fffatmana poświęcony tematowi jądra waniliowego. Z kolei na temat programu BricsCAD wypowiada się przemo_li. Do czego służy aplikacja? To Linuksowa wersja tego oprogramowania do komputerowo wspomaganego projektowania. Warto też zwrócić uwagę na dwa wpisy blogera Tivoli, który opublikował tekst na temat tworzenia, kasowania, uruchamiania i zatrzymywania instancji DB2. Jego drugi wpis zamieszczony w tym tygodniu dotyczy zaś danych w DB2.

Blogerzy pisali jeszcze na temat formularzy w pakiecie Office 2003 i 2007, a także programu Norton 360. Autor skandyn, który omawia aplikację, jak sam stwierdza, otrzymał ją podczas tegorocznego spotkania HotZlot miłośników dobrychprogramów. Osoby, które zastanawiają się nad oprogramowaniem do ochrony komputera, powinny zapoznać się z wpisem skandyna. Na koniec jeszcze kilka ciekawych tematów - jzaam pisze, dlaczego nie lubi Opery, a Meszuge zastanawia się jak będzie wyglądać przyszłość Internetu. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)