Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

03.10.2010 20:25, aktualizacja: 03.10.2010 20:46

Jak zwykle dużą popularnością wśród naszych blogerów cieszył się Linux. Poza tym w minionym tygodniu pisano o formacie grafik WebP, dobrych prezentacjach i nagrodach otrzymanych za pisanie blogów.

Zacznijmy od Linuksa, zwłaszcza że na ten temat nasi blogerzy pisali całkiem sporo. Na przykład B_S_E pisze na temat wykorzystania pamięci RAM i SWAP w Linuksie, zaś oprych postanowił podzielić się swoimi doświadczeniami z instalowaniem systemu Ubuntu. Jak autor sam stwierdza, jego wpis jest dla osób, które tak jak ja zmagają się albo zastanawiają się nad przejściem na Linuksa - bezproblemowe przejście na Linuksa jest niestety mitem. Nieco od innej strony tematem zajmuje się True_Lukass. Blogera zainteresował sposób argumentacji w niekończącym się sporze na temat wyższości Linuksa nad Windowsem (albo odwrotnie).

Z kolei na temat gry FlightGear na Linuksa pisze sylwek3100. Z jego tekstu dowiemy się jak zainstalować popularny symulator lotu, jak go uruchomić, a także jak z niego korzystać. Kolejnym ciekawym tematem poruszanym przez naszych blogerów są przeglądarki internetowe. O Firefoksie wypowiada się master_zonk6, który zastanawia się, co sprawiło, że przeglądarka jest obecnie jednym z najpopularniejszych narzędzi do przeglądania Internetu. Co w takim razie trzyma go przy życiu? - pyta autor. Społeczność, rzesza fanów. Na temat przeglądarek pisze też Orlando, którego interesuje dostępność aplikacji.

W minionym tygodniu ukazało się dużo tekstów - nie sposób opisać wszystkie. Wymieńmy z ciekawszych wpis januszka o podejściu firm do klientów, informacje o tworzeniu prezentacji za pomocą LaTeX czy o nietypowym wprowadzaniu efektu retro dla grafik. O wydanym przez firmę Google formacie grafik WebP pisze przemo_li. Nasi blogerzy pisali też na temat sprzętu - roobal pisze o drukarce HP Photosmart Wireless B109n - nagrodzie dla najlepszego blogera dobrychprogramów drugiego kwartału, a tomekb przedstawia swoje przygody z Nokią E72. Zapraszamy do lektury.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)