Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

17.04.2011 17:23

Jak tworzyć grupy domowe w Windows, pakiety biurowe dla Androida czy ściąganie muzyki z Sieci - to niektóre z tematów poruszanych w ubiegłym tygodniu przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Wpisów w minionym tygodniu było bardzo dużo, nie sposób wszystkich nawet pokrótce omówić. Na pierwszy ogień proponujemy systemy operacyjne - Windows i Linux. Nasi blogerzy pisali między innymi o instalacji dwóch wersji Windows w jednym komputerze. Mogliśmy przeczytać także o nadawaniu ograniczeń dostępu do dysków i folderów w Windows czy wspomnienia z instalacji Windows XP. Jeżeli chodzi o Linuksa, nasi blogerzy pisali między innymi o nowym interfejsie Plasma Active, wykorzystaniu Linuksa w roli kontrolera domeny, jak również o nowościach w interfejsie Unity. Bloger RaveStar postanowił natomiast rozprawić się z mitami na temat (nie)popularności Linuksa.

Sporo było także tekstów na temat programów. Dzięki AndrzejowiG dowiedzieliśmy się, jak usunąć widżet Avasta z pulpitu, a qdominik zaprezentował pakiety biurowe przeznaczone dla systemu Android. Ciekawa jest także prezentacja wieloplatformowej gry RedEclipse dokonana przez webnulla. Kilka tekstów poświęconych było grafice - dwa grafice rastrowej (pierwszy i drugi), a także animacji komputerowej. Bloger kawka78 omówił takie programy jak Plastic Animation Paper 4.0, Pencil 0.4.4b czy SynfigStudio 0.62.02. XeonBloomfield pisał o User Agencie w Chromium, zaś iluziona zainteresowały tabele i arkusze kalkulacyjne w aplikacji Emacs.

Warto też zapoznać się z tekstem januszka o pobieraniu plików z Internetu. Bloger stara się zaprezentować prawną stronę problemu, która - jak czytamy - nie jest wcale taka jasna. Z kolei Arkadiuszzz zajął się objaśnianiem mitów i legend na temat komputerów czy oprogramowania. Z części pierwszej tekstu dowiemy się między innymi, o oszczędzaniu energii, z drugiej, czy Linux jest bezpieczniejszy od Windows, zaś w trzeciej - o anonimowości w Sieci. Na koniec proponujemy wirtualną wycieczkę po stanowisku pracy webnulla, który jak widać zapoczątkował nową akcję społeczną pt. "pokaż swoje biurko" ;-) Na apel odpowiedziało już kilku innych blogerów. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)