Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

08.05.2011 16:54

Szybszy Firefox, Potyczki Algorytmiczne i dokąd zmierza Mono - to tylko niektóre z tematów naszych blogerów. Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu bloga dobrychprogramów.

W tym tygodniu dominującą tematyką były programy. Począwszy od takich zagadnień jak na przykład przyśpieszanie Firefoksa, a skończywszy na zmienianiu skórki w przeglądarce Chrome. Nasi blogerzy pisali o najnowszej Operze alpha, jak również proponowali zestaw programów akuratnych i dobrych. Druedain zamieścił przegląd aplikacji przeznaczonych do nieliniowej edycji wideo (w części pierwszej Kdenlive), zaś Ardziej radzi jak legalnie kupić Adobe CS 5.5 i nie przepłacić. Z kolei sebt zamieścił recenzję MAGIX PC Check & Tuning Free 2011, a max1910 NaviExpert - narzędzie do nawigacji w telefonie.

Jeżeli już jesteśmy przy telefonach, warto zapoznać się z tekstem o historii urządzeń mobilnych firmy Microsoft. Obin przedstawia kalendarium od najstarszych urządzeń z końca lat osiemdziesiątych, po najnowszy system operacyjny, czyli Windows Phone 7. Nasi blogerzy w minionym tygodniu pisali też o portalach społecznościowych i komunikatorach, o wycieku poufnych danych z sieci firmy Sony czy o... magicznych informatykach (inaczej zmutowanych promieniami kosmicznymi informatykach). Mogliśmy przeczytać też o konkursie programistycznym Potyczki Algorytmiczne 2011.

Wśród wielu wpisów z ubiegłego tygodnia nie mogło zabraknąć tematyki linuksowej. Na przykład bloger lucas__ postanowił przedstawić podstawowe informacje na temat środowiska graficznego KDE. Z kolei MaXDemage napisał przewrotny list do użytkowników Linuksa. Znacznie poważniejszy jest tekst Jaahquubel_ na temat instalowania programów w Linuksie. Wpis powinien przypaść do gustu początkującym użytkownikom tego systemu. Jak stwierdza autor, nie ma się czego obawiać, linuksowa instalacja oprogramowania jest naprawdę prosta - z reguły prostsza niż (i tak najczęściej prosta) instalacja w Windowsach.

W minionym tygodniu mogliśmy przeczytać także o technologii Intel Tri-Gate, TORyfikacji, czyli przepuszczaniu całego ruchu sieciowego użytkownika przez proxy zapewnione przez usługę TOR. Poruszane były również tematy takie jak prezentacja ulubionego oprogramowania w swoim komputerze. Informacjami o najczęściej używanych programach i układzie pulpitu podzielił się parasite85. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)