Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

15.05.2011 14:52

Jak drukować za pomocą Androida, przegląd aplikacji dla Chrome i o miłości do informatyki - to jedne z ciekawszych wpisów naszych blogerów. Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu bloga dobrychprogramów.

W tym tygodniu nasi blogerzy sporo pisali na temat informatyki - studiów, nauki w szkole i wreszcie pracy. W dwóch wpisach kubuta (pierwszy i drugi) możemy przeczytać o jego nauce w technikum informatycznym. Autor w ciekawy sposób opisuje zarówno, czego oczekiwał po danym przedmiocie, jak i co zaoferowali mu nauczyciele podczas lekcji. Na temat pracy informatyka wypowiada się również tfi, a także 997. O ile pierwszy bloger dzieli się ogólnymi wrażeniami, o tyle 997 przedstawia nam tydzień pracy informatyka. Pod względem grafik ilustrujących tekst pobił wszystkich GBM, zamieszczając swoje zdjęcie z okresu bardzo wczesnego zainteresowania informatyką - jeszcze na nocniku ;)

Jak niemal co tydzień sporo miejsca na blogu zajęły wpisy na temat Linuksa. Nasi blogerzy pisali między innymi o instalacji drukarki w Ubuntu czy omawiali narzędzie Gnome Tweak Tool. Draqun zainteresował się grami dla Linuksa (za pośrednictwem Wine), a lucas__ opisał kolejne nowości dotyczące środowiska KDE. Dowiedzieliśmy się między innymi, co nowego w Plasma Active i czym jest usługa Zeitgeist. Jeżeli już jesteśmy w tematyce okołolinuksowej, warto zwrócić uwagę na tekst qdominika na temat drukowania w systemie Android. Bloger omawia dwie aplikacje - darmową i płatną - które mogą przydać się podczas drukowania tekstów z poziomu smartfona.

Nasi blogerzy pisali także o aplikacjach dla Chrome - jak grabarz86. Na pierwszy ogień poszło narzędzie Mikrob przeznaczone do obsługi serwisu społecznościowego Blip.pl. Z kolei webnull w dwóch tekstach zainteresował się wykorzystaniem komputera jako w roli serwera backupów, a także budzeniem serwera przez sieć. Na fali ostatnich doniesień o bezpieczeństwie, freeq52 opublikował tekst zatytułowany Wojna światów – czyli jak zwątpiłem w dystrybucję cyfrową. Czytamy w nim o przygodach z platformą Steam i usługą PayPal. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)