Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
13.11.2011 21:53

Smartfony, gry sieciowe, dyski SSD, cenzura Internetu i tablety - to tylko niektóre tematy poruszone przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Ważnym wydarzeniem w minionym tygodniu było wydanie pierwszej aktualizacji dla Nokii N9 pracującej pod kontrolą systemu MeeGo 1.2 Harmatann. Sam proces instalowania uaktualnienia i wrażenia z użytkowania odświeżonego MeeGo zostały dość szczegółowo opisane przez Krogulca. Warto zapoznać się także z wpisem Aplikacje, które musisz mieć na Nokii N9, w którym ten sam autor opisuje najciekawsze jego zdaniem aplikacje dla Nokii N9. Fani urządzeń mobilnych zapewne z zainteresowaniem śledzą także nową akcję Orange - polski oddział tego operatora rozpoczął niedawno testy smartfona HTC 7 Mozart z systemem Windows Phone 7 - do użytkowników trafiło łącznie 2012 aparatów. Wśród wylosowanych szczęśliwców znaleźli się użytkownicy naszego portalu. Na opisanie swoich wrażeń z użytkowania smartfona z WP7 zdecydował się między innymi bassrockers, acti i kwirynus. Warto zapoznać się także z recenzją Nokii E72 autorstwa Kaczorinax - dowiemy się z niej, jakim telefonem jest Nokia E72 i czy warto ją kupić.

Były telefony komórkowe, czas na trochę większy sprzęt - na ciekawą analizę faktów i mitów o tabletach zdecydował się użytkownik MaXDemage. Z kolei infoR_96 w tekście Nadgryzione Jabłko - czy warte swojej ceny? próbował odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ludzie kupują produkty Apple i czy taki zakup jest opłacalny. Fani komputerów powinni natomiast zapoznać się z wpisem użytkownika djfoxer poświęconego instalacji i konfiguracji dysku SSD. Autor opisuje w nim, które funkcje w systemie Windows warto włączyć lub wyłączyć, by nasz nowy SSD działał szybko i bezawaryjnie. Osobom chcącym magazynować duże ilości danych polecamy natomiast tekst Netgear Stora - Po Swojemu ...., w którym scandal32 opisuje proces wyboru, uruchomienia i konfiguracji własnego, niedrogiego NAS'a.

Jak działają multiplayerowe gry strategiczne? Na to pytanie spróbował odpowiedzieć M@ster w tekście o tym samym tytule. Artykuł w przystępny sposób opisuje techniczne aspekty wymiany informacji w relacji klient-serwer i omawia takie zagadnienia jak synchronizacja danych czy opóźnienia. Warto także zapoznać się z publikacją Ukryta i jawna cenzura, czyli o wolności w Internecie, w której autor pokazuje, że cenzurowanie Sieci to nie tylko chińskie blokady konkretnych stron. Stałym elementem blogów dobrychprogramów jest także Linux - w tym tygodniu polecamy refleksyjny, przekrojowy tekst Moja przygoda z Linuksem autorstwa blind-oln. Warto zapoznać się także z opisem minimalistycznej dystrubucji ZEN Linux, którą napisał skandyn.

Na koniec proponujemy krótki lecz ciekawy wpis Docenta, z którego dowiemy się, czemu Baza Wiedzy Microsoftu stała się nagle ogromnym zbiorem niezrozumiałego bełkotu typu Możesz zrobić nie musisz wprowadzić dowolne zmiany w rejestrze ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)