Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
27.11.2011 19:50

Budowanie własnej serwerowni, krótka historia Duke Nukem Forever, tworzenie bezpiecznego hasła i cloud computing w telefonach komórkowych - to tylko kilka z tematów, które zainteresowały naszych blogerów w mijającym tygodniu.

Tym razem zaczniemy nasz przegląd od wpisów powiązanych z Linuksem. Na początek polecamy tekst o minimalistycznym menedżerze okien Fluxbox i wpis KDE – kilka pożytecznych wskazówek, z którego dowiemy się, jak wyeliminować niektóre problemy związane z tym środowiskiem graficznym. Dynamiczne dopasowywanie jasności podświetlenia ekranu do pory dnia jest możliwe także na Linuksie. Można do tego wykorzystać niewielki programik o nazwie f.lux - proces jego instalacji i konfiguracji został w przystępny sposób opisany przez użytkownika skandyn. Ten sam autor opisał także, jak w prosty sposób zainstalować w systemie serwer XAMPP.

Przechowywanie plików „w chmurze” i szeroko pojęta synchronizacja danych była do niedawna domeną komputerów. Obecnie obserwujemy jednak boom na tego typu usługi w rozwiązaniach mobilnych, co świetnie opisał w tekście Bujanie w obłokach, czyli o synchronizacji mobilnej użytkownik qdominik. Jeżeli samo korzystanie z tego typu usług nam nie wystarcza i chcemy samodzielnie tworzyć różne produkty dla mobilnych systemów operacyjnych, możemy zapoznać się z wpisem użytkownika djfoxer, który w przystępny sposób opisał, jak zacząć swoją przygodę z pisaniem aplikacji dla WP7. Zamykając temat urządzeń mobilnych polecamy recenzję tabletu Asus Transformer popełnioną przez użytkownika MaXDemage.

Czy 1qazXSW@ to dobre i bezpieczne hasło? Ile zajęło by jego złamanie? Jak stworzyć naprawdę bezpieczną, trudną do odszyfrowania kombinację znaków i cyfr? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w tekście użytkownika WooQash. Pozostając przy temacie bezpieczeństwa polecamy wpis autorstwa R_przemek, z którego dowiemy się, jak zabezpieczyć dużą grupę komputerów przez niespodziewanymi przerwami w dostępie do Sieci zapewniając im łącze od dwóch niezależnych dostawców Internetu. Administrowanie siecią wiążę się z koniecznością budowy serwerowni - relację z tworzenia takiego przybytku zamieścił na blogu użytkownik damian0s.

Na koniec proponujemy tekst o odświeżonym Commodore 64, krótką historię Duke Nukem Forever i mrożącą krew w żyłach opowieść o tym, jak niebezpieczna jest praca informatyka ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)