Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
12.02.2012 13:12, aktualizacja: 12.02.2012 19:51

W jaki sposób powinien zachowywać się sprzedawca w salonie Apple? Czy przyszłość Kubutu - jednej z dystrybucji Linuksa - jest zagrożona? Jak wykorzystać potencjał wirtualnego dysku SkyDrive? Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Tym razem nasz przegląd zaczynamy od ważnej wiadomości ze świata Linuksa. Canonical - firma odpowiedzialna za rozwój Ubuntu i zarazem jeden z czołowych graczy w świecie Linuksa - ogłosił, że po 7 latach pracy zaprzestaje wspierania wykorzystującej środowisko KDE dystrybucji Kubuntu. Szczegóły tego wydarzenia wraz z komentarzem znajdziecie we wpisie niezastąpionego jak zawsze lucasa. Jeżeli zniesmaczeni postawą Canonicala postanowicie w akcie protestu kupić MacBooka, uważajcie na sklep sprzedający produkty Apple w katowickim Silesia City Center. Dlaczego? Przeczytacie o tym we wpisie Z wizytą w salonie Apple autorstwa użytkownika R_przemek.

Ostatnio na naszych blogach można znaleźć coraz więcej porad dla początkujących programistów. Wśród wpisów o tej tematyce pozytywnie wyróżnia się tekst jullo89 zatytuowany Profiler w Netbeans. Dowiemy się z niego, jak w środowisku Netbeans przetestować naszą aplikację i znaleźć w niej wąskie gardło znacząco obniżające wydajność. Warta uwagi jest także publikacja użytkownika lukasamd, w której opisuje on napisane przez siebie dodatki do MyBB. Niewtajemniczonym wyjaśnijmy, że MyBB to „oprogramowanie do budowy własnego forum dyskusyjnego, działające w oparciu o PHP i możliwych do użycia typów baz danych”. Jeżeli mamy żyłkę konstruktora i planujemy zająć się programowaniem mikrokontrolerów, powinniśmy przyjrzeć się wpisowi LABVIEW: Komunikacja za pomocą RS232 z Atmel Mega. Użytkownik revcorey opisuje w nim, jak domowych warunkach korzystać ze środowiska programowania LabVIEW bez narażania się na konieczność kupowania drogich kart pomiarowych.

Z bardziej przyziemnych tematów proponujemy podzielony na dwie części artykuł dotyczący SkyDrive. W pierwszym tekście użytkownik patryk9200 wyjaśnia, czym jest i jakie możliwości ma ta popularna usługa Microsoftu, zaś w drugim wpisie pokazuje, jak włączyć mapowanie dysku SkyDrive, by był on dostępny z poziomu Explorera Windows jak każdy inny dysk sieciowy. Polecamy także tekst autorstwa Shaki81 dotyczący pobierania pirackich treści z Sieci, oczywiście z ACTA w tle. Dowiemy się z niego, że mimo że ACTA nie została jeszcze ratyfikowana, to już ma wpływ na funkcjonowanie niektórych serwisów internetowych.

Na zakończenie proponujemy wpis użytkownika djfoxer, w którym prezentuje on samodzielnie stworzoną, mobilną wersję serwisu dobreprogramy. Jest to kolejny głos w dyskusji o mobilnej wersji naszego portalu, którą rozpoczął wpis naszego redakcyjnego kolegi qbap. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)