Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
29.04.2012 16:45

Amazon Kindle w praktyce, aplikacje na Androida, dyski SSD, Steam na Linuksa - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

W minionym tygodniu nasi użytkownicy opublikowali na blogach wiele ciekawych wpisów. Na początek polecamy tekst użytkownika KyRol, z którego dowiemy się jak Canonical planuje udoskonalić telefony z Androidem, by po umieszczeniu w stacji dokującej zaoferowały one użytkownikowi dostęp do pełnoprawnej dystrybucji Ubuntu. Intrygująca wizja. Pozostając w temacie proponujemy także poradnik pokazujący, jak krok po kroku zainstalować na swoim pececie Bridge Linux. Tych, którzy nie wiedzą, czym jest Bridge Linux i dlaczego jest to godna uwagi dystrybucja odsyłamy do wpisu użytkownika Ludvick. A na deser rozważania o tym, czy udostępnienie klienta Steam dla Linuksa jest dobrym pomysłem, jakie całe przedsięwzięcie może generować problemy oraz o co tak naprawdę chodzi Valve.

Czas na wpisy dotyczące urządzeń mobilnych. Rozpoczynamy od recenzji systemu Windows Phone działającego na LG Quantum. Warta uwagi jest także relacja z instalowania i użytkowania Androida 4.0 na smartfonie Sony Ericsson Xperia Arc S. Osobom, które już posiadają telefon z Androidem polecamy zaś popełnione przez underface zestawienie kilku ciekawych aplikacji dla tego systemu. Wart przeczytania jest także tekst Pangrys poświęcony batalii, jaką zwolennicy WP i Androida toczą w Sieci - na ile argumenty obu stron mają potwierdzenie w rzeczywistości?

Był Linux, były telefony, czas więc na tematy wszelakie. A co tu mamy? Interesującą publikację o hakowaniu popularnego czytnika Amazon Kindle - użytkownik djfoxer opisał na blogu, jakie wymierne korzyści daje jailbreak tego urządzenia oraz opisuje kilka przydatnych narzędzi, które można wgrać do złamanego Kindle. Ciekawie prezentuje się także tekst Jaahquubel poświęcony internetowi LTE - czy limit 5 - 8 GB przy łączu 100 Mb/s nie jest śmieszny? Jeżeli od czasu do czasu macie ochotę kupić coś w Sieci, a nie posiadacie karty kredytowej, możecie zainteresować się alternatywną kartą internetową - użytkownik freeq52 opisał, jak działa ta forma płatności w Internecie. Godny uwagi jest także tekst Czy warto kupić tani SSD, w którym autor, zgodnie z tytułem, testuje niedrogi nośnik SSD i opisuje jego praktyczne zastosowanie.

A co z wpisami dotyczącymi programowania? W minionym tygodniu było ich nieco mniej, niż zwykle. Czy Windows jest dobrą platformą programistyczną? Zdaniem penguin, zawodowego twórcy aplikacji desktopowych - niekoniecznie. Jakie są więc grzechy giganta z Redmond - odpowiedź we wpisie Microsoft na NIE - okiem programisty. Polecamy także drugą część wpisu dotyczącą AJAX-a i jQuery autorstwa użytkownika slepciu, który na co dzień zajmuje się tworzeniem stron internetowych. Osobom spragnionym wirtualnej rozrywki możemy zaproponować zaś wpis o przeglądarkowej produkcji RPG Adventure Quest oraz felieton użytkownika MaXDemage poświęcony serii Mass Effect.

Na koniec polecamy wywiad, który użytkownik Ruzby przeprowadził z naszą redakcyjną koleżanką Xyrcon oraz wpis tomilipin wyjaśniający, skąd osoby rozsyłające SPAM pozyskują nasze adresy e-mail. A na poprawę humoru rzecz o romansie w pracy i szpiegowaniu oczami administratora firmowej Sieci ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)