Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
12.08.2012 21:14, aktualizacja: 13.08.2012 11:06

Testy myszek, modyfikacja urządzeń sieciowych, przegląd oprogramowania i recenzje różnych dystrybucji Linuksa - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Zaplanowany na 26 października debiut Windows 8 może sprawić, że miliony użytkowników wcześniejszych wersji "Okienek" będą musiały od nowa uczyć się obsługi komputera. Oczywiście ma to swoje dobre strony, o czym wspomina w swoim wpisie duszek.mestre. Jest to jednak także wielka szansa dla twórców pozostałych systemów operacyjnych, by w ogólnym zamieszaniu zwiększyć swój udział w rynku. Oferta alternatywnych OS'ów jest bardzo bogata - użytkownik AdrianSasquatch zamieścił na swoim blogu wyczerpującą recenzję Linux Mint zaś Ave5 spróbował przekonać użytkowników do dystrybucji Netrunner. Osoby lubiące nowości powinny zaś przyjrzeć się bliżej świetnemu artykułowi poświęconemu elementaryOS. Pozostając w temacie Linuksa polecamy publikację poświęconą tworzeniu przycisków wywołujących skrypt w Ubuntu oraz ciekawy felieton o roli Open Source w edukacji dzieci i młodzieży. A na deser coś o Singularity, eksperymentalnym systemie operacyjnym Microsoftu.

Która z popularnych przeglądarek internetowych jest najlepsza - Chrome, Firefox czy może Opera? Użytkownik Anonimito stworzył własne, subiektywne porównanie tych trzech programów i nie kierował się przy tym tylko stabilnymi wydaniami. Jeden z naszych blogerów zdecydował się zaś na recenzję darmowego antywirusa Microsoftu - Microsoft Security Essentials. Wspomnieć także należy o aplikacji do przyspieszania komputera Cloud System Booster, którą dość szczegółowo opisał Lost World. Osoby zajmujące się zabezpieczaniem firmowych sieci mogą zaś zapoznać się z oprogramowaniem AppGate Server Security, który w przypadku licencji na 10 użytkowników jest zupełnie darmowy. W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć wpisów skierowanych do początkujących programistów. W tej materii warto zapoznać się z tekstem opisującym wyjątki w PHP. A jeżeli pracujemy w środowisku Visual Studio i nie podobają się nam domyślne kolory okien, z pomocą przyjdzie nam najnowszy wpis użytkownika djfoxer. Jeżeli ktoś zajmuje się programowaniem, z pewnością umie także zainstalować system i wgrać najważniejsze aplikacje. Jeżeli wykonujemy takie usługi za pieniądze, ile powinniśmy za nie liczyć - zastanawia się użytkownik Overclocker.

Z tematów wszelakich polecamy analizę rynkowej ofensywy wirtualnego operatora komórkowego Virgin Mobile, który właśnie wchodzi na polski rynek. Czy nowy gracz zagrozi popularności sieci Play i innych fizycznych operatorów? Czy można robić zakupy w sklepach App Store, Google Play i Marketplace bez płacenia kartą kredytową? Okazuje się, że tak - jak to zrobić radzi użytkownik czajson. Ciekawie przedstawia się także możliwość wysyłania faksów przez Internet - o takiej nietuzinkowej usłudze połączonej dodatkowo z kontem Google pisze na swoim blogu Axles.

Czas na odrobinę sprzętu. Na początek proponujemy wyczerpującą recenzję DAC-a FiiO E10, który powinien przypaść do gustu amatorom dobrego brzmienia. Jeżeli rozważacie zakup niedrogiej myszki, przyjrzyjcie się bliżej modelowi Microsoft Wireless 1000. Polecamy także artykuł w którym LordRuthwen wyjaśnia, w jaki sposób tak zmodyfikować router, by pozwolił na podłączenie dodatkowego dysku pod USB i udostępnienie go w Sieci. Urządzenia sieciowe nie opuszczają nas nawet na urlopie - jak wspomina neotps, kłopoty z internetem mobilnym utrudniały zabawę nowym tabletem Google. Osoby lubiące podkręcanie starszych komputerów mogą zainteresować się zaś poradnikiem pokazującym, jak zmodyfikować bios w kartach graficznych opartych o układ G92 - a więc popularnych GeForce 8800 GT, 8800 GTS 512, 9800 GT, 9800 GTX i już zdecydowanie niszowego GeForce 9800 GX2. A co z modyfikacją urządzeń przenośnych? Tutaj warto zainteresować się wpisem poświęconym lekkiemu tuningowi netbooka Packard Bell.

Gdy znudzi się nam rozmyślanie o sprzęcie i oprogramowaniu, czas się nieco rozerwać. Tutaj z pomocą przychodzi nam nowa gra Ubisoft - Ghost Recon - Online, której wersję beta opisał na swoim blogu Hitm3n. Jeżeli zaś lubimy horrory, warto zainteresować się niszową (i darmową) produkcją Slender. Przy okazji dyskusji o grach nie można nie wspomnieć o aktualizacji regulaminu Steam, bynajmniej nie na korzyść graczy.

Na koniec polecamy wywiad z MaXDemage oraz ciekawe felietony o użytkownikach internetu i internetowych oszustach. Wart uwagi jest także artykuł o 5 filmach związanych z informatyką i wpis o informatyzacji w Estonii. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)