Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski

14.10.2012 21:53, aktual.: 14.10.2012 23:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 8, testy smartfonów z Androidem i podsumowanie konkursu z diodą - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

W minionym tygodniu sporo wpisów dotyczyło recenzji (bądź zapowiedzi) różnego typu sprzętu. Zacznijmy od testu rejestratora samochodowego OMEGA 720p, który zgodnie z nazwą pozwala na nagrywanie filmów z jakością HD. Polecamy także recenzję smartfona Xiaomi Mi2, który pod względem parametrów technicznych bije na głowę obecnych liderów rynku, takich jak Samsung Galaxy S3 czy HTC One X. Jeżeli szukacie mniej oryginalnego telefonu, być może zainteresuje Was solidny test jednego z ostatnich modeli Sony, konkretnie XPERIA Sola - smartfon ten został wyposażony w ekran 3,7 cala, dwurdzeniowy procesor i 5 Mpix aparat. A miłośnikom modyfikacji proponujemy kolejny wpis MaXDemage, tym razem skupiający się na zagadnieniu podmieniania ROMU w HTC Desire. Wszystkie wyżej wymienione telefony łączy jedna wspólna cecha - Android. Jak trafnie zauważył tomekb, automatyczne aktualizacje działają w tym systemie tak jakby chciały a nie mogły.

Jak możemy dowiedzieć się między innymi z ostatniego wpisu Docenta, nasz konkurs z diodą już się zakończył. Był to także sygnał dla naszych blogerów, by całą akcję podsumować. Solidne statystyki związane z konkursem opublikował DjLeo - jego wpis pełen jest ułatwiających rozeznanie tabel i wykresów. Na podsumowanie konkursu z diodą (wzbogaconego o kilka wykresów) zdecydował się także djfoxer. Zapewne na tych kilku wpisach się nie skończy i w przyszłym tygodniu pojawią się kolejne.

Czas na tematy wszelakie. W tej części podsumowania szczególnie polecamy Waszej uwadze dwa wpisy (pierwszy, drugi) autorstwa FL FAN poświęcone Fruity Loops - środowisku do obróbki muzyki. Osoby śledzące rozwój systemu Windows 8 powinny zaś zainteresować się ostatnim wpisem użytkownika wielkipiec - dowiemy się z niego co nie co o ostatniej dużej aktualizacji dla tego systemu. Skoro już jesteśmy przy Windows 8 - tomekb postanowił sprawdzić jak działa system aktualizacji w tym systemie. Ten sam autor przetestował także pakiet biurowy Office 2013 i wchodzącą w jego skład aplikację Word - już po chwili znalazł jeden irytujący problem. Niestety nowy Windows nie ma szczególnie dobrej prasy i coraz częściej mówi się, że wielu zniechęconych użytkowników może przesiąść się na Linuksa. Czy będzie nim opisana przez mati75, profesjonalna dystrybucja Grml?

Na koniec polecamy wpis o kolejnej aktualizacji projektu nbnotify. Autor opublikował nową wersję swojego dodatku, tym razem z możliwością integracji z przeglądarką Chromium. Godna uwagi jest także recenzja serwisu aukcyjnego Za10groszy oraz wpis poświęcony okularom rzeczywistości rozszerzonej Google Glasses. Szukającym pracy w zawodzie informatyka odsyłamy zaś do tekstu autorstwa bolivar oraz kolejnej odsłony cyklu Specjalista ds. teleinformatycznych. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)