Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
06.10.2013 22:18, aktualizacja: 06.10.2013 22:49
Obraz

Październik to fajny okres w studenckim życiu - nauka dopiero się rozpoczyna, ludzie jadą na pierwsze zjazdy lub zmagają się z pierwszymi tygodniami wykładów i ćwiczeń. Każdy ma czas by wyjść gdzieś odreagować, a sesja wydaje się tak odległa, jakby nigdy nie miała nadejść. W wolnych chwilach, których studenci w październiku mają sporo (chyba, że załatwiają sobie jakieś stypendium i stoją w nie mających końca kolejkach do dziekanatu...) mogą z powodzeniem czytać a nawet udzielać się na blogach dobrychprogramów. Jakie zatem ciekawe wpisy pojawiły się w mijającym tygodniu?

Nasze podsumowanie rozpoczynamy od zagadnień mobilnych, a konkretnie od kolejnych informacji o nadchodzącym smaftfonie Jolli z systemem Sailfish OS. Jedną z cech charakterystycznych nowego telefonu będą drugie połówki - dołączane do tylnej ścianki dedykowane akcesoria, które rozszerzają możliwości urządzenia.

Wizualizacja idei drugich połówek - jednego ze sztandarowych pomysłów zastosowanych w smartfonie firmy Jolla
Wizualizacja idei drugich połówek - jednego ze sztandarowych pomysłów zastosowanych w smartfonie firmy Jolla

Polecamy Wam także recenzję średniej wielkości telefonu HTC Desire SV i świetną relację z udoskonalania niedrogiego tabletu bazującego na platformie Allwinner A10. Jeżeli zaś jesteście ciekawi, jak od środka wygląda tani tablet, koniecznie zajrzyjcie do wpisu, w którym Shaki81 rozmontowuje swoją uszkodzoną Mantę MID701. Maniacy bezpieczeństwa mogą poczytać co nieco o złośliwym oprogramowaniu na Androida. Polecamy Wam także rzut okiem na aplikację pilota zdalnego sterowania na telefony z systemem Google i słów kilka o nowym, dedykowanym "padzie" Logitecha do grania na telefonach iPhone 5 (tych nowszych i starszych).

Bądźmy nieco egocentryczni i podsumujmy także wpisy dotyczące naszego portalu. Reaktywacji uległa akcja nagradzania najlepszych blogerów, co oznacza, że aktywni autorzy wpisów mogą liczyć na atrakcyjne nagrody - smartfony, konsole, tablety czy dyski SSD. Warto też wspomnieć o zmianach, które mają na celu dopasowanie nowej wersji portalu do oczekiwań użytkowników - warto zapoznać się z tymi informacjami i podesłać redakcji własne sugestie. Ponadto rozstrzygnięto akcję blogowania o Office 365 - do zwycięzców powędrowały zestawy mysz + klawiatura Microsoftu i kamery internetowe LifeCam Studio tejże firmy. Nagrodzeni zostali także użytkownicy aktywnie komentujący opublikowane w ramach akcji wpisy - do nich powędrowały roczne licencje Office 365. Fani blogów powinni zajrzeć do wpisu Banana, który podsumował blogową aktywność w miesiącu wrześniu.

Tablet z Windows 8 kontra 5-letni laptop - który z nich jest szybszy?
Tablet z Windows 8 kontra 5-letni laptop - który z nich jest szybszy?

A co z pozostałymi tematami? Ciekawe wydaje się porównanie dość wiekowego, 5-letniego laptopa HP z procesorem C2D i nowego tabletu napędzanego Atomem. Osoby zainteresowane szeroko rozumianym programowaniem mogą zainteresować się Arduino - platformą dla systemów wbudowanych. Jeżeli ktoś ma ambicje na tworzenie własnych gier, może przeczytać relację molexor, który z tym zagadnieniem już się zmierzył. Jeżeli zaś ktoś używa na swoim laptopie Manjaro - jednej z wielu mniej popularnych dystrybucji LInuksa - na pewno przyda mu się ten wpis poświęcony kwestii oszczędzania energii akumulatora. A jeżeli Waszą zmorą są automatyczne aktualizacje wszelkiej maści oprogramowania zainstalowanego na Windowsie, dowiedźcie się, jak ten proces usystematyzować. Osoby lubiące czytać mogą zapoznać się z krótką recenzją czytnika e-booków Kobo mini, zaś fani słuchania muzyki z wielu źródeł powinni zapoznać się z refleksjami na temat Logitech Wireless Speaker Adapter. Z dużych urządzeń na bloga trafił telewizor - a konkretnie 46-calowy Samsung UE46ES8000S. Na koniec polecamy opis wrażeń z gry Battlefield 4 Beta autorstwa lordjahu i Pangrysa oraz felieton Banana poświęcony działalności Orange.

Obraz

Tradycyjnie odsyłamy Was także do kolejnego wpisu Macminika z cyklu poświęconego produktom Apple - tym razem nasz genialny bloger opisał iPoda Shuffle. Jednak na tym nie koniec - z okazji drugiej rocznicy śmierci Steve'a Jobsa - jednego z największych wizjonerów naszych czasów - Macminik opublikował osobny wpis poświęcony jego osobie. Nie jest to jednak kalka biografii szefa Apple, lecz próba spojrzenia na tego człowieka z nieco innej strony. Polecamy i zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)