Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona głównaCzytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
22.12.2013 22:07
Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
Wojciech Cybulski
bEghNaoS
350045476885784513

Święta Bożego Narodzenia są specyficznym okresem w roku, kiedy to co prawda często obdarowujemy się elektroniką, jednak wolimy jej użytkowanie odłożyć na później i spędzić święta z rodziną. W ramach osobistej dygresji pragnę zauważyć, że wielkość naszych osobistych asystentów - smartfonów i phabletów - stale rośnie. Sporych rozmiarów Note 3 od Samsunga już nikogo nie dziwi, a na rynek wchodzą twory pokroju Galaxy Mega. Ciekawe o czym będziemy pisać za rok, skoro już teraz bezrefleksyjnie przekroczyliśmy barierę 6 cali. Wróćmy jednak do esencji tego wpisu, czyli blogowego podsumowania tygodnia.

bEghNaol

Nasze podsumowanie tradycyjnie zaczynamy od tematów sprzętowych, a konkretnie od recenzji tabletu Samsung XE500 napisanej po 3 miesiącach intensywnego użytkowania tegoż sprzętu. Osoby szukające mocniejszego sprzętu mogą rzucić okiem na niezbyt drogiego Asusa X550C z procesorem Intel Core i3 oraz ultrabook Asus Zenbook Prime UX31A z aluminiową obudową unibody, 13,3-calową matrycą IPS i przyzwoitym procesorem Intel Core i5-3317U. Jeżeli solidny ultrabook jest dla nas i tak za słaby, można podnieść poprzeczkę jeszcze bardziej i zdecydować się na mocnego, świetnie wyposażonego laptopa, takiego jak przetestowany przez Kubuta Lenovo Y510p z 15-calowym ekranem Full HD, procesorem Intel I7 4700MQ, 8GB RAM, dedykowanym GPU i głośnikami JBL.

Zenbook Prime UX31A - ultrabook idealny?
Zenbook Prime UX31A - ultrabook idealny?

Przejdźmy do zagadnień mobilnych, które w minionym tygodniu często przewijały się przez blogi dobrychprogramów. Na początek polecamy Wam świetną aplikację Mouse Remote na smartfony z WP8 pozwalającą na zdalne sterowanie naszym komputerem. Osoby piszące własne programy na mobilnego Windowsa na pewno docenią WPPT - zestaw narzędzi pozwalający między innymi na podgląd plików generowanych przez napisane przez nas aplikacje. Androidowcy mogą zaś zainteresować się Hashnote - aplikacją do robienia notatek z wykorzystaniem hashtagów. Warto przy okazji zauważyć, że tablety z nowszymi wersjami Androida pozwalają na tworzenie odrębnych kont, dzięki czemu z jednego urządzenia może korzystać kilka osób. Fani modyfikowania systemu Google powinni zainteresować się nowinkami, które pojawiają się wokół Cyanogenmod. Na obu systemach - Android i WP8 - możemy korzystać z TeamViewer, genialnej aplikacji pozwalającej na zdalny dostęp do naszego komputera. A co z materialnym aspektem urządzeń mobilnych? Jest on reprezentowany przez wpis o akcesoriach do Xperii Z1, rysikach Wacom i recenzję Samsung Galaxy Core. Jeżeli nudzą Was już wpisy o Androidzie, iOS i WP8, mamy dla Was nieco mobilnej egzotyki - nowości dotyczące systemu Tizen, recenzję FirefoxOS i zaproszenia na Spotkania z Jollą poświęcone w dużej mierze systemowi Sailfish OS - eventy odbywają się we Wrocławiu i w Poznaniu oraz w Katowicach. I na koniec ku przestrodze, nie ufajcie sprzedawcom operatorów komórkowych, gdyż o technicznych możliwościach smartfonów wiedzą oni dość niewiele.

bEghNaon

Na zakończenie mamy dla Was kilka niesmartfonowych wpisów. Warto rzucić okiem na tekst poświęcony SteamOS, czyli systemowi, który stanowi podstawę platformy growej SteamOS - czyli czegoś na kształt konsoli, tyle że bazującej w 100% na grach dostepnych na Steamie. Osoby rozpoczynające przygodę z biznesem mogą poczytać o tym, jak wnieść do kapitału firmy swoje niepieniężne dobra, takie jak programy czy własne rozwiązania techniczne. Polecamy także felieton o bezpieczeństwie i UAC, wpis o przydatności wybranych usług Microsoftu, subiektywne podsumowanie hitów YouTube i recenzję nama5 - aplikacji do wywoływania plików RAW. Aktywni blogerzy na pewno zainteresowaniem przeczytają o ColdZlotcie, imprezie pomyślanej specjalnie dla nich.

Apple Lisa
Apple Lisa

Na koniec tradycyjnie odsyłamy Was do serii Macminika poświęconej produktom Apple - tym razem nasz ulubiony bloger opisał kultowy komputer Apple Lisa. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEghNapj