Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
12.01.2014 22:09, aktualizacja: 12.01.2014 23:39
Obraz

Tegoroczna zima to istny raj dla ludzi kochających aktywność na świeżym powietrzu. Dodatnie temperatury i związany z tym brak śniegu ułatwia uprawianie sportów, z czego ochoczo korzystają m.in. biegacze. Także rowerzyści nie narzekają na aurę, gdyż dzięki dodatnim temperaturom mogą cały czas dojeżdżać do pracy bądź szkoły na swoich jednośladach - śliskie, pełne białego puchu drogi zdecydowanie to utrudniają. Jednak mimo braku śniegu, w aktywności w plenerze może nam przeszkodzić pospolity deszcz, który przy ledwie kilku stopniach powyżej zera jest wyjątkowo nieprzyjemny. W takich chwilach lepiej zajrzeć na naszą platformę blogową, na której codziennie pojawia się mnóstwo wartościowych wpisów - podsumujmy najciekawsze z nich.

Nasze cotygodniowe podsumowanie tradycyjnie zaczynamy od kwestii sprzętowych - na dobry początek proponujemy recenzję najnowszej odsłony tabletu Nexus 7, który w swojej klasie jest jedną z lepszych propozycji. Oczywiście ważne jest także miejsce zakupu takowego tabletu, o czym boleśnie przekonał się użytkownik PavelZet. Gorąco zachęcamy Was także do lektury wpisu poświęconego nowościom, jakie Samsung zamierza wprowadzić w najbliższej przyszłości na rynek. Zmotoryzowani mogą rzucić okiem na drugą część recenzji wideorejestratora Omega, zaś majsterkowicze zapewne z zainteresowaniem przeczytają kolejny już wpis o mini-komputerku Raspberry Pi. Jeżeli natomiast posiadacie konsolę Xbox 360, rzućcie okiem na poradnik prezentujący, jak do tego urządzenia podłączyć nieoryginalne kontrolery, takie jak kierownice.

Jeden z telewizorów, które Samsung zaprezentował na CES 2014
Jeden z telewizorów, które Samsung zaprezentował na CES 2014

A co z telefonami komórkowymi? Smartfony tradycyjnie pozostają popularnym tematem na naszych blogach - w tym tygodniu nasza społeczność opublikowała recenzję telefonu Nokia Lumia 625 oraz krótki test Sony Xperia Z po aktualizacji Androida do wersji 4.3. A skoro przy Androidzie jesteśmy, rzućcie okiem na test przeglądarek internetowych i przegląd ciekawych gier dla tego systemu. Osoby mające zamiar zabrać się się za pisanie własnych aplikacji na Androida mogą zaś zapoznać się z historią APN. Matematycy powinni zaś rzucić okiem na możliwości aplikacji MyScript Calculator.

A co z pozostałymi tematami? Gracze komputerowi mogą przeczytać recenzję SimCity. Wart uwagi wydaje się ponadto wpis o Project Spark - grze, w której możemy tworzyć własne światy z gotowych elementów. Z gotowych elementów można też tworzyć strony internetowe - mamy możliwość posłużyć się jednym z wielu narzędzi - w tym opisanym na blogu Weebly.com. Ludzie z poczuciem misji, którzy równocześnie mają dostęp do publicznych komputerów, mogą uświadomić biedaków, którzy z owych komputerów się nie wylogowali, o haniebności takiego postępowania ;-) Alternatywną rozrywką wydaje się wróżenie z fusów lub analiza bezpieczeństwa sklepów internetowych. Polecamy także napisane przez Banana, bardzo obszerne, wymagające ogromu pracy podsumowanie roku 2013 na blogach i zestawienie najczęściej piraconych filmów minionego roku, za którym stoi luqass.

Apple Macintosh
Apple Macintosh

Na koniec odsyłamy Was do cyklu Macminika poświęconego produktom Apple. Tym razem nasz utalentowany bloger opisał historię pierwszego Macintosha. Być może wkrótce Macminikowi wyrośnie przyjazna konkurencja w postaci Shaki81 i serii o Commodore, którą właśnie zapowiedział - trzymamy kciuki i zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)