Czytnik linii papilarnych w ekranie Vivo, Apple nie będzie pierwsze

Czytnik linii papilarnych w ekranie Vivo, Apple nie będzie pierwsze16.06.2017 13:00
Czytnik linii papilarnych w ekranie Vivo, Apple nie będzie pierwsze

Wycieki dotyczące Samsunga Galaxy S8, a potem iPhone 8 mówiły, że te smartfony otrzymają czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem. Wiemy już, że nie udało się to w Galaxy S8 i może nie udać się w nowym iPhonie. Co ciekawe, pierwszym smartfonem z czytnikiem połączonym z wyświetlaczem może być produkt chińskiej firmy Vivo i to nawet jeśli Apple uda się wbudować podobną funkcję w iPhonie 8.

Samsung i Apple, dwóch największych producentów, bijących się o tytuł innowacyjnej firmy, mogą ponownie zostać wyprzedzeni przez producenta z Chin. To w końcu chińskie Xiaomi wcześniej pokazało bezramkowego Mi MIX, a dopiero potem dostaliśmy Samsunga Galaxy S8 i zapowiedź wyjątkowo smukłych ramek w jeszcze niepokazanym iPhonie 8. To chińskie Oppo podczas ostatnich targów MWC pokazało, że smartfon może mieć porządny zoom. To chińska marka Vivo już w 2013 roku pokazała smartfon z ekranem o rozdzielczości Quad HD i z obracanym aparatem Nikona.

Chińskie Vivo może nas ponownie zaskoczyć i wyprzedzić Samsunga i Apple w zintegrowaniu czytnika linii papilarnych z ekranem. Obecne informacje wskazują, że taką funkcję zobaczymy w smartfonie Vivo X9 Plus, który ma zostać zaprezentowany już 28 czerwca, a jego sprzedaż ma wystartować w przyszłym miesiącu. W związku z tym, nawet jeśli Apple udałoby się zrobić to samo w iPhonie 8, to i będą drudzy, tuż za chińskim Vivo.

źródło: GizChina
źródło: GizChina

Jednakże nawet jeśli Apple będzie drugie czy trzecie, to i tak najprawdopodobniej iPhone będzie tym smartfonem, który wprowadzi na masową skalę czytnik zintegrowany z ekranem. Ponadto, na samej prezentacji nowego iPhone’a usłyszymy, że to w Cupertino powstała innowacja i nikt nie wspomni wówczas, że Vivo oferowało takie rozwiązanie już wcześniej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)