D-Link DCS-930L - tani domowy monitoring

D-Link DCS-930L - tani domowy monitoring

D-Link DCS-930L - tani domowy monitoring
Robert Lis
18.06.2012 16:17, aktualizacja: 19.06.2012 11:20

Zbliżają się wakacyjne wyjazdy. Nasze domy pozostają bez opieki. Zapewne wielu z nas martwi taki stan rzeczy, wiele osób chciałoby mieć możliwość zobaczenia co się dzieje pod naszą nieobecność. Są też tacy, którzy nigdzie nie wyjadą na wakacje (niestety) ale chcieliby np. zobaczyć, co robi ulubiony kot pod nieobecność domowników.

350015922075035585

Nie każdy ma możliwości/ochotę na zakup profesjonalnego systemu do monitoringu. Nie ma co ukrywać, systemy takie potrafią kosztować fortunę, a nie każdemu z nas są one naprawdę potrzebne. Jeżeli nie jesteśmy fanami jakości HD, interesuje nas minimalna cena i wystarczy nam obraz VGA w rozdzielczości 640x480, to możemy się zainteresować opisywaną kamerką.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Co istotne, przez tydzień od dzisiaj, kamerkę D-Link DCS-930L, możemy kupić w sieci Biedronka, w cenie promocyjnej 199 PLN. Co w zamian? Sensor 1/5" color VGA CMOS, dający obraz wystarczający do prostego podglądu, obsługa WiFi 802.11b/g/n, niezwykle prosta konfiguracja, czy wsparcie dla Dynamic DNS. Warto zaznaczyć, że D-Link wraz z kamerką udostępnia nam usługę myDlink, pozwalającą na udostępnienie naszej kamerki w sieci po wykonaniu kilku prostych kroków. Mamy też możliwość podglądu przy użyciu telefonu, dostępne są aplikacje na Androida oraz iOS, umożliwiające naprawdę mobilny „monitoring”.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

DCS-930L potrafi również wysłać nam zdjęcia na pocztę elektroniczną lub serwer FTP. Wysyłanie powiadomień można dowolnie ustawiać wg zadanego harmonogramu, po wykryciu ruchu lub po prostu w trybie ciągłym. Kamerka posiada też wbudowany mikrofon, pozwalający na odsłuch z pomieszczenia. Urządzenie niestety nie umożliwia podglądu w nocy, co przydałoby się np. do monitorowania snu dziecka.

Czy poleciłbym komuś tą kamerę? Jeżeli zależy Ci na prostym podglądzie tego co się dzieje w domu, używając np. telefonu leżąc na plaży nad morzem, to jak najbardziej tak. Szczególnie biorąc pod uwagę promocyjną cenę (normalna cena to około 260 zł), jest to sensowne rozwiązanie. Natomiast, jeżeli potrzebujesz sprzętu do monitoringu z prawdziwego zdarzenia, to mam złą wiadomość — to nie ta półka cenowa.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)