D-Link DCS-932L - kamerka IP WiFi z "noktowizorem"

D-Link DCS-932L - kamerka IP WiFi z "noktowizorem"02.07.2012 12:49
Marcin Wilk

Kamerka sieciowa DCS-932L to kolejna po DCS-930L propozycja D-Linka dla osób szukających taniego i prostego w obsłudze sprzętu do rejestrowania obrazu. Różnica między tymi modelami jest jedna, ale za to znacząca i z pewnością wielu ucieszy, bo w nowej wersji dodano diody pozwalające monitorować obiekt w całkowitej ciemności.

350016106154584001

Testowany model przeznaczony jest wyłącznie do zastosowań wewnątrz budynku. Ma klasyczną obudowę w białym kolorze, na którym wyróżnia się obiektyw otoczony czterema diodami emitującymi światło podczerwone. Zaraz pod nimi umieszczono mikrofon i dwukolorowe powiadomienie o statusie połączenia z siecią. Dość istotny w konstrukcji kamerki jest stojak, który po odchyleniu do tyłu da się przymocować na ścianie. Minusem może być jakość plastiku, który podczas kontaktu z ręką dość wyraźnie trzeszczy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Model DCS-932L to także rozwiązanie budżetowe, a w tej klasie urządzeń nie ma co szukać megapikselowych sensorów i obrazów HD. To co oferuje kamerka, to prosty pogląd w rozdzielczości 640x480 z podsłuchem otaczającego sprzęt dźwięku. Tym razem ciężko narzekać na jakość przy ograniczonym doświetleniu. Kamerka automatycznie, bądź w określonych według harmonogramu godzinach przełączy się w tryb nocny. Zauważyłem, że towarzyszy temu dźwięk zbliżony do dźwięku opadającego lustra w aparacie, a podczas wykrywania ruchu coś na podobieństwo szeleszczącego aluminium. Jako potencjalny klient, wolałbym żeby moja kamerka bez względu czy amatorska, czy profesjonalna była niesłyszalna.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Miłym zaskoczeniem jest proces podłączania sprzętu do sieci. Po włożeniu płyty do komputera w pierwszej kolejności jesteśmy pytani o poziom zaawansowania ustawień. Wybierając tryb szybki, powiązany z usługą mydlink, w kilku krokach kreatora zawierającego bardzo czytelne obrazki, przenoszeni jesteśmy na stronę z podglądem na żywo. Z tego poziomu mamy odnośnik do ustawień zaawansowanych, w których m.in. znajdziemy konfigurację sieci i połączeń bezprzewodowych, zmianę jakości rejestrowanego obrazu i dźwięku, ustawienia powiadomień, tryb wykrywania ruchu i monitorowania nocą. Możliwości jest sporo i co ważne zaserwowane są one w bardzo przystępny sposób, więc powinni poradzić sobie mniej wtajemniczeni użytkownicy. Dodam, że zarówno podglądy na żywo jak i strona ustawień działają bez komplikacji poza IE (u mnie w chromie).

Kamerka DCS-932L, wyposażona w sensor 1/5” CMOS VGA, którego jakość rozczarowała wielu przy kontakcie z modelem DCS-930L, w połączeniu w diodami wypada zdecydowanie lepiej. W obu przypadkach, przy dobrym doświetleniu pomieszczenia obraz mimo małej rozdzielczości był czytelny, zaś w gorszych warunkach, tam gdzie niższy model obnażał swoje słabości, światło podczerwone podnosiło jakość do zadowalającego poziomu. W całkowitej ciemności kamerka oddalona od drzwi ok 4m bez trudu rejestrowała wchodzącą do pomieszczenia osobę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Testowany sprzęt kosztuje ok 370zł. Wyszukiwarka cenowa wyświetla również propozycje zestawów m.in. trzy sztuki po 820zł, co w szybkim przeliczeniu daje cenę jednostkową niższą prawie o 100zł. Uważam, że jest to kwota rozsądna jak za prosty zestaw IP WiFI do monitorowania małego mieszkania lub biura.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)