Darmowa wersja CryENGINE 3 udostępniona

Darmowa wersja CryENGINE 3 udostępniona

Dominik Dałek
18.08.2011 14:29

Crytek udostępnił dzisiaj darmową wersję CryENGINE 3. Silnik wykorzystany niedawno w grze Crysis 2 staje się drugim dużym rozwiązaniem tego typu, dostępnym za darmo dla niezależnych deweloperów.

Trend udostępniania darmowej wersji silnika rozpoczął Epic Games publikując w listopadzie 2009 roku Unreal Development Kit. Podobnie do konkurenta, CryENGINE 3 jest w pełni darmowy do zastosowań niekomercyjnych oraz akademickich i dostarczany jest wraz z rozbudowaną dokumentacją. Jednocześnie Crytek zapewnia o korzystnych warunkach licencjonowania silnika do niezależnych zastosowań komercyjnych. Oferta ta dotyczy także dostępu do kodu oraz wersji silnika stworzonych z myślą o konsolach stacjonarnych.

W skład CryENGINE 3 Free SDK wchodzi edytor WYSIWYG o niezbyt wyszukanej nazwie Sandbox, przykładowy poziom, który ma ułatwić pierwsze kroki z edytorem, fragmenty kodu niezbędne do zbudowania niezależnej, bazującej na CryENGINE 3 aplikacji oraz szereg narzędzi przydatnych przy tworzeniu treści (m.in. aplikacja do tworzenia map wgłębień, enkoder LAME oraz narzędzia dźwiękowe będące częścią wykorzystywanej przez silnik biblioteki FMOD). Całość zawiera się w przeszło sześćset megabajtowym archiwum ZIP — SDK nie wymaga instalacji i jest rozpakowywane bezpośrednio do wybranego katalogu.

Aby rozpocząć pracę z udostępnionym przez Crytek SDK wymagane jest konto Crydev.net. Całość przeznaczona jest dla komputerów z systemami XP, Vista lub preferowanym przez twórców Windows 7 i ma stosunkowo umiarkowane wymagania sprzętowe: dwurdzeniowy procesor, 4GB pamięci RAM i karta graficzna klasy nVidia 8800GT bądź ATI 3850HD, lub lepsza. Wymagania sprzętowe tworzonych przy użyciu SDK gier i aplikacji zależą od samej stworzonej przy użyciu narzędzi treści.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)