Darmowy Internet z Aero 2 będzie łatwiej dostępny

Darmowy Internet z Aero 2 będzie łatwiej dostępny

Wojciech Cybulski
30.08.2011 20:14, aktualizacja: 30.08.2011 20:25

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował, że na skutek interwencji zmianie uległ regulamin Aero2 dotyczący świadczenia usługi bezpłatnego dostępu do Internetu. Dzięki zmianom karty SIM, które są konieczne do działania usługi, będą rozsyłane pocztą - wcześniej można było je odebrać wyłącznie w Warszawie.

Przypomnijmy - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu została uruchomiona pod koniec czerwca 2011 roku i jest świadczona przez spółkę Aero2. Internet jest bezprzewodowy i opiera się na nadajnikach należących do Aero2. Do jego działania potrzebny jest modem GSM i karta SIM wydawana przez spółkę. Prędkość połączenia z Siecią wynosi do 256 kb/s przez pierwsze 12 miesięcy i do 512 kb/s w ciągu kolejnych 24 miesięcy. Tyle teorii.

A jak to wygląda w praktyce? Aero2 musi zapewnić nam bezpłatny dostęp do Sieci w zamian za wyłączne prawo do korzystania z pasma 2570-2620 MHz do końca 2024 roku. I tu pojawił się problem - firma od początku nie była zainteresowana, by świadczona przez nią usługa była popularna i łatwo dostępna. Wprowadziła więc do swojego regulaminu kilka niekorzystnych dla odbiorców zapisów. Po pierwsze kartę SIM można było odebrać (po wypełnieniu formularza i wpłaceniu 55 zł depozytu) tylko w Biurze Obsługi Klienta Aero 2 w Warszawie. Po drugie stworzona została lista kompatybilnych modemów, co znacząco utrudniało korzystanie z usługi osobom, które posiadały inne (lecz technicznie zgodne) urządzenia.

Dzięki interwencji UKE niekorzystne zapisy mają być z regulaminu usunięte. Od 1 września, kiedy wchodzą w życie nowe zapisy, karty SIM będą mogły być rozsyłane za pośrednictwem operatorów pocztowych. Ponadto w regulaminie rozszerzono zakres definicji Urządzenia Telekomunikacyjnego - pozwoliło to na rozszerzenie listy modemów współpracujących z kartą SIM. Aero2 doprecyzowało także datę, po której upłynięciu usługa nie będzie już świadczona. Dzięki tym zmianom Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu powinna być teraz dostępna dla większego grona odbiorców. Pozostaje jeszcze kwestia tego, jak Aero2 wywiąże się z nowych zapisów regulaminu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)