Darmowy Kaspersky Security Scan teraz z wykrywaniem problemów w systemie

Darmowy Kaspersky Security Scan teraz z wykrywaniem problemów w systemie
Redakcja

08.05.2015 14:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rosyjska firma Kaspersky zajmująca się tworzeniem oprogramowania zabezpieczającego poinformowała o wydaniu nowej wersji swojego darmowego skanera Kaspersky Security Scan. Ta niewielka aplikacja pozwala przeprowadzić szybkie skanowanie komputera, nie koliduje z innymi antywirusami zainstalowanymi w systemie, a w razie znalezienia problemów informuje o tym użytkownika.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy pobrać niewielki plik, a następnie go uruchomić. Skaner zasugeruje nam pobranie darmowej, 30-dniowej wersji testowej pakietu Kaspersky Internet Security. Oczywiście nie musimy się na to zgadzać. Następnie zostaną pobrane składniki skanera, po zakończeniu tego procesu zostanie on uruchomiony. W głównym oknie możemy uruchomić skanowanie, przeglądać raporty, a także przeglądać inne produkty firmy, o ile nas one zainteresują. Całość jest dostępna w języku polskim, obsługuje również motywy graficzne, choć w tej aplikacji jest to jedynie dodatek.

Obraz

Przed wykonaniem skanowania konieczne jest wykonanie aktualizacji baz wirusów. Następnie pozostaje już tylko uruchomienie skanera. Nie działa on tak samo, jak z oryginalnego pakietu Kasperskyego tj. skanuje jedynie wybrane, najbardziej wrażliwe na ataki obszary. Z jednej strony takie skanowanie nie jest do końca dokładne, z drugiej zyskuje jednak na szybkości. W naszym krótkim teście aplikacja wypadła nieźle, choć zanotowała jeden fałszywy alarm (rzekomy trojan w bibliotece SQLite dołączonej do komunikatora WTW). Niestety usuwanie problemów darmowe już nie jest – próba znalezienia rozwiązania kończy się przekierowaniem do strony producenta, gdzie możemy wybrać jeden z pakietów dostępnych w jego ofercie.

Najnowsza wersja Kaspersky Security Scan przynosi pewną istotną zmianę. Obecnie program informuje już nie tylko o wykrytych zagrożeniach bezpieczeństwa, ale również nieprawidłowych ustawieniach ochrony systemu i innych jego składników. Program bez problemu wykrył brak oprogramowania antywirusowego i wyłączoną usługę Windows Defender, zasugerował także wyłączenie autostartu nośników wymiennych i poprawę ustawień przeglądarki Internet Explorer jak np. wyłączenie opcji pobierania niebezpiecznych i niepodpisanych formantów ActiveX.

Oczywiście aplikacja udostępniona przez firmę Kaspersky nie jest jedynym tego typu skanerem, który możemy wykorzystać do bezpłatnego skanowania komputera pod kątem obecności szkodliwego oprogramowania. W naszej bazie znajdziecie inne tego typu aplikacje jak np. Norton Power Eraser (acz w jego przypadku zalecamy ostrożność), a także sporo darmowych antywirusów, które nie tylko skanują, ale również usuwają zagrożenia po ich wykryciu. Najnowszą wersję Kasersky Security Scan znajdziecie w dziale pobierania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)