Debiutuje ESET Mobile Security 3.0 z lepszą ochroną na wypadek kradzieży

Debiutuje ESET Mobile Security 3.0 z lepszą ochroną na wypadek kradzieży

Debiutuje ESET Mobile Security 3.0 z lepszą ochroną na wypadek kradzieży
Redakcja
14.05.2014 17:40

Firma ESET, producent bardzo popularnego w Polsce oprogramowania zabezpieczającego ogłosiła wydanie trzeciej już generacji mobilnego antywirusa dla platformy Android. Nowa edycja skupia się nie tyle na zwiększeniu ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem, na które przecież wcale nie tak łatwo natrafić, lecz na aspektach związanych z prywatnością użytkownika. Element ten jest często ignorowany przez firmy i twórców aplikacji, których produkty wymagają ogromnej, a niczym nie podyktowanej listy uprawnień niezbędnych do działania. Ignorowany jest także przez złodziei, którzy często sięgają po nasze urządzenia mobilne.

350108172687730625

W nowej wersji na użyteczności zyskała funkcja antykradzieżowa Anti-Theft, która teraz jest zintegrowana z witryna my.eset.com. Użytkownik może się z jej poziomu zalogować na swoje konto i właśnie tam zarządzać urządzeniami, lokalizować w przypadku ich zagubienia, czy też zdalnie usuwać dane. Funkcja ta umożliwia także rejestrowanie lokalizacji i wykonywanie zdjęć, co pozwala na uwiecznienie ewentualnego złodzieja. Nowa wersja wprowadza również obsługę sprawdzania poprawności karty SIM (nieautoryzowane będą odrzucane), przechodzenie w stan wyższej czujności po niepoprawnym wprowadzeniu kodu PIN jak również wyświetlania na ekranie przygotowanej przez właściciela wiadomości.

Co ważne, z pakietu możemy korzystać także zupełnie bezpłatnie. Do dyspozycji otrzymujemy wtedy podstawowy skaner antywirusowy, blokowanie złośliwych kodów USSD, a także lokalizowanie zagubionego urządzenia. Jeżeli użytkownik zdecyduje się na skorzystanie z płatnej wersji premium, dodatkowo otrzyma między innymi filtr połączeń, a także ochronę przed pułapkami phishingowymi. Pakiet ESET Mobile Security możecie znaleźć w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu, zapraszamy do przetestowania go.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)