Debiutuje webowa wersja Windows Phone Marketplace

Debiutuje webowa wersja Windows Phone Marketplace

Wojciech Cybulski
27.09.2011 19:24

Microsoft uruchomił webową wersję sklepu Windows Phone Marketplace, dzięki czemu jest on teraz dostępny z poziomu przeglądarki internetowej. Co ważne, nowy sklep z aplikacjami dla WP7 już na starcie posiada polską wersję językową.

Internetowa odmiana Windows Phone Marketplace pozwala na szybkie przeglądanie, kupowanie i przesyłanie aplikacji do telefonu. Możliwe jest także ocenianie i komentowanie aplikacji oraz ich „polubienie” na Facebooku. Sklep został podzielony na dwie główne kategorie (aplikacje i gry), wyposażono go także w wyszukiwarkę. Polska lokalizacja sklepu nie sprowadza się wyłącznie do przetłumaczenia interfejsu, także ceny produktów zostały podane w polskiej walucie. Logowanie do sklepu odbywa się poprzez Windows Live ID. W sklepie znajdziemy wiele odnośników do materiałów informacyjnych opisujących system Windows Phone 7. Microsoft przygotował także sekcję „Porady” będącą swoistym centrum pomocy dla użytkowników WP7.

Webowa wersja Windows Phone Marketplace została udostępniona łącznie w 35 krajach. Microsoft przygotowuje się w ten sposób do wydania aktualizacji systemu Windows Phone 7.5 „Mango”, która poza wieloma zmianami wprowadza także nowe wersje językowe - w tym polską.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)