Google Maps po nowemu ;)

Google lubi nas zaskakiwać nowościami i tak jest też tym razem, ponieważ postanowili wspierać już dawno zapomnianą platformę, czyli NES (Nintendo Entertainment System).

Konkretniej jest to kartridż z wbudowanym modemem pozwalającym korzystać z Google Maps na tej wspaniałej konsoli.

Samo usługa map jest dostępna na wiele współczesnych urządzeń, jednak mnie od dawna brakowało wersji, którą mógłbym uruchomić bez zaprzęgania PC będącego smokiem pożerającym kilowaty energii. W końcu ropa idzie w góre to i prąd prędzej czy później zdrożeje.

Dzięki tej wersji będzie można nacieszyć się tanimi urządzeniami wspierającymi tę usługę i zaoszczędzimy przy okazji na prądzie.

Urządzenie także będzie wspierać - jak w przypadku urządzeń z Androidem na pokładzie - wyszukiwanie głosowe i miejmy nadzieję, że nasz rodzimy język także będzie ujęty.

Niestety kartridż będzie dopiero dostępny wkrótce w sklepie Google i nie wiadomo ile będziemy musieli zaczekać, jednak Google przygotował dla nas wersje demo usługi.

Jak skorzystać z wersji demo?

Aby skorzystać wystarczy wejść na stronę Google Maps i w miejscu gdzie mamy opcje zmiany widoku (Ziemia, Satelita) jest też opcja "Do boju".

Naciskamy przycisk i możemy już zobaczyć jak to będzie wyglądać usługa na naszej konsoli.

Mapy w wersji 8bit wyglądają przyzwoicie, oddają wszystkie konieczne detale to zidentyfikowania lokalizacji, którą oglądamy bądź chcemy odwiedzić.

Oczywiście możemy także wyznaczać trasę, jednak zauważyłem, że wersja demo nie posiada wędrującej postaci wzdłuż wyznaczonej przez nas trasy (tak jak na prezentacji wideo). Jednak to nie jest aż tak istotne ponieważ możemy spokojnie przeanalizować trasę przed podróżą aby przygotować się na wszelkie utrudnienia.

Co dalej?

No właśnie, co dalej? Nie wiadomo kiedy dokładnie będzie ten kartridż dostępny, jednak liczę, że nastąpi to szybko i idę w tej chwili wyciągnąć swoją konsole NES i przygotuję już ją do pracy a wszystkich innym życzę podziwiania pięknych widoków przy użyciu wersji demo ;)

Update

Ciekawe lokalizacje:
w szukaj wpisać 0,0 i pojawia się strzałka zielona - jest jakiś czarodziej i smok.

Kolejna pozycja to: Area 51

I na koniec ciekawostka z wyglądem Street view: