Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Moje boje z Intel SSD cz. 5 ostatnia

Sprzęt już dawno oddany ale jeszcze jeden wpis planowałem.
Korzystanie z dysku pozwoliło mi to na przyjrzenie się dokładniej dyskom SSD Intela i zweryfikowanie jak tak naprawdę sprawuje się taki dysk w praktyce w komputerach z których korzystam na co dzień.

Miałem zrobić zlepek wszystkich wykresów z innych wpisów jednak postanowiłem tego nie robić z jednego powodu - dane były by niezbyt poprawne - są to różne maszyny, różne chipsety a co za tym idzie bardzo różna wydajność. Gdybym wszystkie dyski przetestował w jednym komputerze o tych samych parametrach to bym mógł takie wykresy zamieszczać - były by miarodajne.

Na koniec opiszę pewną funkcję - która niestety nie zadziałała...

Secure Erase

Funkcja ta powinna pozwolić na trwałe (w teorii - chciałbym dokładnie wiedzieć jak to działa aby być 100% pewnym) usunięcie danych.

Niestety nie udało mi się wykorzystać tej funkcji - oprogramowanie cały czas twierdziło, że dysk jest w stanie SECURITY FREEZE LOCK.

W teorii jak to powinno wyglądać i co należy zrobić aby to użyć:
Dysk twardy nie może zawierać partycji i nie może być rozruchowy (to chyba logiczne).

Uczyniłem tak jak chciał Intel SSD Toolbox...

Dostępna była funkcja kasuj, jednak przy każdorazowej próbie pojawiał się komunikat, że dysk jest w stanie SECURITY FREEZE LOCK.

Próbowałem wykonać operacje opisane przy funkcji kasowania jednak nie powiodło się. Także nie znam skuteczności tego rozwiązania. Chyba, że Intel w dyskach do testów wykonał jakieś modyfikacje o których nie wiadomo...

Podsumujmy...

Na koniec mogę powiedzieć, że dzięki dyskowi Intela chyba się szybciej zdecyduje na SSD - szybkość pracy na komputerze, zwłaszcza w tym co robię codziennie, daje o wiele mniej zacięć w trakcie pracy - zwłaszcza gdy otwieramy wiele plików jednocześnie.

Niestety testy trwały tylko miesiąc, ale i tak wystarczająco aby poznać dokładniej ten kawałek technologii.

Poprzednie wpisy:Część 1Część 2Część 3Częśc 4

Dane źródłowe: https://www.dropbox.com/s/mbfbvzuryazx1ww/Intel%20SSD%20Testy.xlsx 

sprzęt

Komentarze

0 nowych
k1b1c   6 #2 13.05.2013 10:38

Ja też nie dałem rady z tym SECURITY FREEZE LOCK, próbowałem różnych rzeczy na komputerze stacjonarnym, odłączałem złącze SATA podczas pracy komputera, instalowałem sterowniki chipsetu Intela i nic nie dało, być może mam zbyt starą płytę główną.

deepone   13 #3 13.05.2013 15:41

@Roberto1974 - próbowałem tak i nie udało się.
@k1b1c - nie jestem w takim razie sam. Myślę, że to nie kwestia płyty.

  #4 28.01.2014 12:40

Moj komp zobaczył ssd intela z serii 335 180GB tylko raz. Zdążyłem przenieść system i po restarcie kompa już go nie chciał widzieć. Security frozen oczywiście podobnie nie da się wyłączyć

  #5 05.02.2016 14:33

Wystarczy odpiąć zasilanie od syku i szybko podpiąć z powrotem. Odpalić ponownie program i będzie działać security frozen

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.