Dell EMC World 2017: IT staje się wszechobecne – i nieuniknione

Dell EMC World 2017: IT staje się wszechobecne – i nieuniknione

Dell EMC World 2017: IT staje się wszechobecne – i nieuniknione
08.05.2017 20:11, aktualizacja: 08.05.2017 20:26

Dell EMC World to druga konferencja po fuzji tych ogromnych firm wzeszłym roku, ale pierwsza, która w pełni pokazuje realnekonsekwencje tego wydarzenia. Tysiące gości, setki wydarzeń,dziesiątki zapowiedzi nowych produktów – a to wszystko obejmującepraktycznie każdy aspekt branży IT, od hiperkonwergentnych centrówdanych (piękne słowo, prawda?) po Minecrafta.

Leitmotivem tej imprezy jest cyfrowa transformacja świata. DellTechnologies obecne jest praktycznie w każdym aspekcie tejtransformacji, włącznie z Internetem Rzeczy, wirtualną iwspomaganą rzeczywistością, Big Data, oraz oczywiście sztucznąinteligencją. Wszystkie te aspekty IT napędzają dziś czwartąrewolucję przemysłową, prowadząc do zniknięcia barier międzyludźmi a maszynami.

Zaprezentowane w ciągu najbliższych dni rozwiązania mają pomócw odnalezieniu się w tym postępie – przede wszystkim tym, któryzderzają się z bezprecedensową liczbą użytkowników i ogromnymiilościami danych. Nowe modele biznesowe dla centrów danych takzaczynają przypominać modele znane z publicznych chmur, pozwalającna skalowanie firmowej infrastruktury i płacenie tylko za aktualniewykorzystywane komponenty.

Obraz

Największym zagrożeniem dla cyfrowej transformacji nie jestjednak brak pieniędzy u klientów, wręcz przeciwnie – widać tu,że firmy chcą w nią inwestować, widząc w tym najlepszy sposóbna wygranie z konkurencją. Informatyzowanie dosłownie wszystkiegowymaga ogarnięcia problemów z zabezpieczeniem tego wszystkiego. Ajak poważną to jest sprawą, dobrze wiemy.

Ostatnio nie ma tygodnia bez odkrycia nowych, groźnych luk woprogramowaniu pod kontrolą którego działa nawet kluczowainfrastruktura. Sam Dell miał okazję o tym się ostatnio przekonać,w pospiechu przygotowując łatki firmware dla swoich maszyn z seriiOptiPlex, Latitude i Precision, wykorzystujących technologiezdalnego zarządzania Intela.

O tym wszechogarniającym trendzie, który obiecuje przemianę nietylko samej branży IT, ale i naszego codziennego życia, pracy,edukacji, transportu i innych dziedzin – będziemy pisali prosto zLas Vegas, z Dell EMC World 2017. Zapraszamy do śledzenia naszejrelacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)