Destiny 2 na PC z listą aplikacji zakazanych. Ban za użycie Frapsa?

Destiny 2 na PC z listą aplikacji zakazanych. Ban za użycie Frapsa?25.10.2017 12:18
Destiny 2 na PC z listą aplikacji zakazanych. Ban za użycie Frapsa?

Wczoraj na PC zadebiutowała gra Destiny 2, będąca kontynuacją dobrze przyjętej, pierwszoosobowej strzelaniny, nastawionej na pojedynki w Sieci. Nie obyło się bez poważniejszych wpadek. Gracze bowiem donoszą o banach, które spowodowane są przez używanie wybranych aplikacji firm trzecich, w tym popularnego Frapsa.

Bezpiecznie używać bowiem można wyłącznie oprogramowania, które otrzymało błogosławieństwo twórców gry, studia Bungie Software. W oficjalnym komunikacie informującym o nałożonych ograniczeniach, przeczytamy, że Destiny 2 otrzymało mechanizmy, które chronią przed wstawianiem kodu do klienta gry. Ma to zabezpieczyć rozgrywki sieciowe przed próbami oszustwa.

Możliwe, że faktycznie dzięki mechanizmom nie pojawią się próby oszustwa za pomocą dodatkowego oprogramowania. Okazuje się jednak, że mechanizmy zostały tak zaprojektowane, że odmawiają dostępu również aplikacjom służącym do przechwytywania obrazu czy sprawdzania aktualnej wartości FPS (klatek na sekundę). Ograniczenia dotyczą wielu popularnych aplikacji: XSplit, OBS, Dxtory, Razer Cortex i Fraps. W przypadku XSplit oraz OBS wspierane jest nagrywanie, ale tylko jeśli uruchomimy Destiny 2 w trybie okienkowym.

To nie koniec listy aplikacji zakazanych. Gracze nie mogą również korzystać z nakładek z aplikacji firm trzecich. Dotyczy to m.in. aplikacji do komunikacji, takich jak Discord i Mumble, a także oprogramowania do monitorowania sprzętu, w tym Afterburner czy EVGA Precision.

Twórcy dodają, że wymienione przykłady nie obejmują wszystkich aplikacji niedozwolonych. W związku z tym gracze mogą napotkać problemy z funkcjami innych aplikacji. Według wielu wątków umieszczanych na oficjalnym forum gry czy Reddit, wspomniane problemy mogą być poważne. Według graczy, użycie zakazanych aplikacji może spotkać się z banem, a więc uniemożliwieniem dalszego grania w Destiny 2. Nie jest jeszcze jasne jak długo trwa nałożone wykluczenie ze świata gry.

Firma Bungie Software szybka zareagowała na oskarżenia, twierdząc, że użycie wybranego oprogramowania firm trzecich spowoduje wyłącznie brak możliwości uruchomienia gry. Po wyłączeniu zakazanych aplikacji problem ma zniknąć. Patrząc jednak na wysyp tematów na forach, gracze są innego zdania, informując o nałożonych banach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)