Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Windows Phone 7.8 - aktualizacja oficjalnie dostępne dla wszystkich urządzeń

30 stycznia o godzinie 19 naszego czasu, Microsoft udostępnił aktualizację smartfonów z Windows Phone 7.x do wersji 7.8. Co ciekawe, aktualizację będą dostępne dla większości urządzeń, bez względu na brandowanie. Oczywiście nie wszystkie na raz, ale jest pewność, że urządzenia ze starszej linii Windows Phone 7 dostaną update do 7.8.

Aktualizacja - Zune

Jeśli po podłączeniu do Zune, oprogramowanie nie wykrywa aktualizacji to znaczy, że musicie jeszcze chwilę poczekać. Microsoft nie wypuszcza aktualizacji dla całej gamy urządzeń w tym samym czasie. Ze względu na to, by nie obciążyć serwerów, nowe paczki wypuszczane będą w przeciągu kilku dni. Szczególnie, że obecnie również stopniowo w tym samym czasie aktualizowane są modele Windows Phone 8 (tzw. aktualizacja Portico).

Aktualizacja - wymuszenie poprzez Zune

Jest jednak sposób na wymuszenie aktualizacji, gdy Zune nie pokazuje dostępnej nowej wersji (Telefon -> Aktualizuj). Oto kroki, aby wymusić zainstalowanie Windows Phone 7.8:
 • uruchamiamy sprawdzenie aktualizacji
 • bardzo szybko (max po 3 sekundach) odłączamy internet (może być to zarówno wyjęcie kabla, czy wyłączenie karty sieciowej w Panelu Sterowania)
 • jeśli Zune wyświetli, iż nie ma aktualizacji (a wiemy, że jest) to należy powtórzyć operację
 • gdy wszystko pójdzie dobrze, po chwili namysłu Zune pokaże dostępną aktualizację do zaisntalowania

Aktualizacja - aplikacja od WindowsPhoneHacker - Seven-Eighter

Jeśli żaden z powyższych sposobów nie działa, można spróbować małej aplikacji stworzonej przez znanego w środowisku Windows Phone jaxbot'a, do ściągnięcia przez ten link. Aplikacja jest prosta w obsłudze i sprowadza się tylko do wybrania wersji językowej, nie powinna nikomu sprawić problemu. Jeśli występują jakieś błędy, można spróbować zainstalować tą paczkę.

Aktualizację poprzez omawianą aplikację robimy na własną odpowiedzialność. Jest to jednak niemalże w 100% bezpieczne. Aplikacja używa w tle Zune i robi również backup, zatem nie ma praktycznie o co się obawiać. Całość przebiega szybko, prosto i bezpiecznie.

Aktualizacja - aplikacja od Sharp Dynamics - Sharp7Eighter

Całkiem niedawno pojawiła się aplikacja Sharp7Eighter. Działa ona na podobnej zasadzie co Seven-Eighter, wydaje się jednak być trochę bardziej doszlifowana, aczkolwiek używałbym jej tylko wtedy, gdy jest problem z Seven-Eighter. Do pobrania stąd.

Nowości w Windows Phone 7.8

 • nowy ekran startowy - 3 rozmiary kafelków
 • zwiększenie motywów kolorystycznych do 20
 • automatyczne aktualizowanie tapety z serwisu Bing
 • wybór dostawcy wyszukiwania (Bing, Google) w Ustawienia -> aplikacje -> Internet Explorer -> Domyślny dostawca wyszukiwania
 • dodatkowe aplikacje (tylko Nokia, o których za chwilę)

Poniżej film od Nokii przedstawiający, wspólne dla wszystkich, główne nowości w Windows Phone 7.8:

Ciekawostka. Tak na marginesie dodam, iż Windows Phone 7.8 w suchych testach wypada troszkę słabiej niż Windows Phone 7.5. W WP Bench Free na Lumi 900 są różnice rzędu 3-4%. Zapewne niezauważalne w codziennej pracy.

Dodatki Nokii dla Windows Phone 7.8

Otóż Nokia, jako ścisły partner Microsoftu i główny beneficjent Windows Phone, przygotowała dla swoich urządzeń kilka unikalnych dodatków. Nie są one widoczne jeszcze w Marketplace, ale, można te aplikacje zainstalować klikając na linki z poziomu Windows Phone. Na wstępie uprzedzam, iż nie będą one jeszcze działać na wszystkich odmianach Windows Phone 7.8, z racji tego, że nie są to oficjalnie ukończone wersje (zapewne będą jeszcze aktualizacje). Warto jednak sprawdzić, czy nie można już pobrać dodatków na Twoim smartfonie:

 • Udostępnianie Bluetooth - możliwość swobodnego przesyłania plików przez Blouetooh
 • Twórca dzwonków - proste tworzenie dzwonków z piosenek jakie mamy na urządzeniu
 • Kinograf - szybkie tworzenie animacji (gif) z obrazu zarejestrowanego kamerą. Przy czym można wybrać konkretne obszary, które mają się "poruszać". Nokia planuje w najbliższym czasie dodanie również tej aplikacji dla urządzeń z 7.8. Obecnie jest ona dostępna tylko na Lumie z Windows Phone 8.
 • kolejne nowości niebawem? - wygląda na to, iż Nokia nie chce zostawić użytkowników tak szybko i możliwe, że będą dostępne jeszcze kolejne dodatki do Windows Phone 7.8, o których się dowiemy w najbliższej przyszłości

LG wraca do Windows Phone?

Zapewne kojarzycie fakt, iż LG rok temu zrezygnowała z platformy Windows Phone (LG ucieka od Windows Phone). Gdy ogłoszono Windows Phone 7.8, rozpoczęły się nerwowe chwile dla użytkowników LG z tym systemem. Szczególnie, gdy Polski oddział LG, zapytany o wersję 7.8 dla E900, oficjalnie odpisał, iż takowej nie zamierzają udostępnić. No cóż, zaczęła się fala krytyki zarówno pod adresem LG jak i Microsoftu.

Okazuje się jednak, że nie warto wierzyć czasem dla lokalnych przedstawicieli firm, którzy nie zawsze są dobrze poinformowani. Otóż stary i wysłużony LG E900, mający już prawie 2.5 roku dostał wczoraj aktualizację do Windows Phone 7.8:

Co na to LG Polska? :) Warto jednak nadmienić, iż LG planuje powrót do systemu Windows Phone. Możliwe, iż nie jest to przypadek, że leciwe LG otrzymuje aktualizacje do 7.8. Może jest to rodzaj budowania gruntu pod nowe urządzenia od LG i zacieranie złego wizerunku. Jak donoszą media, Koreański producent planuje w roku 2013 sprzęt z Windows Phone 8. Chyba rynek urządzeń mobilnych od Microsoftu nie jest jednak, aż tak mało atrakcyjny? Ciekawi mnie co może o tych doniesieniach powiedzieć LG Polska? :)

Aktualizacja (14.03.2013)

Microsoft wypuszcza dla wszystkich aktualizację do wersji 7.8, oznaczoną numerem 7.10.8860.142. Zmiany są niewielkie i raczej mało znaczące, nadal nie poprawiono błędu z nadmiernym użyciem zasobów i 3G w przypadku błędnie stworzonych kafelków (skrajne przypadki). Aktualizacja jest już dostępna dla wszystkich poprzez Zune.

Aktualizacja (15.03.2013)

Microsoft wypuszcza już powoli nową aktualizację dla linii 7.8, która nosi numerek: 7.10.8862.144. Wnosi ona kilka zmian w wydajności, jak i również naprawia błąd z nadmiernym użyciem zasobów i 3G w przypadku błędnie stworzonych kafelków! 

sprzęt oprogramowanie urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
Druedain   14 #1 31.01.2013 11:09

„aktualizację będą dostępne dla większości urządzeń” vs „oficjalnie dostępne dla wszystkich urządzeń”. Wiem, czepiam się, pewnie chodzi wciąż o wszystkie modele, ale może dzięki temu komentarzowi inni źli ludzie nie będą Ci tego wytykać :P .

Mifczu   12 #2 31.01.2013 11:13

"Ze względu na to, by nie obciążyć serwerów" Przecież te telefony się praktycznie nie sprzedały ;-)

Vanshei   16 #3 31.01.2013 11:18

HTC Trophy zaktualizowany z wymuszeniem, ciężko było ale się udało.
Są 3 aktualizacje 2 pierwsze to jakieś poprawki a 3 to 7.8 (wszystkie 3 musiałem wymusić)
A co do dostawcy wyszukiwania to albo jestem ślepy albo go u mnie nie ma w tych ustawieniach.

PLI52KA   4 #4 31.01.2013 11:21

Transfer plików Bluetooth i Twórca dzwonków nie były przypadkiem dostępne od połowy grudnia dla WP 7.5?

djfoxer   19 #5 31.01.2013 11:38

@Druedain
Dzięki :) "Dla większości" - mam na myśli tu modele, które będą miały update w pierwszej fali wysyłania aktualizacji. Póki nie ma większych zastrzeżeń, na razie tak zostawię.

@Mifczu
No jasneeee ;)

@Vanshei
Jaką dokładnie wersję WP masz teraz?

@PLI52KA
I tak i nie. Obie aplikacje można było pobrać poprzez linki jak wyżej. Są one dostępne jednak tylko dla systemów z WP 7.8 (mimo, że nadal pod adresem jest info o 7.5). W połowie grudnia można było zaś już pobrać system 7.8 z serwerów Nokii i wgrać poprzez oprogramowanie od Nokii (czyszcząc cały system).

wajdzik   6 #6 31.01.2013 11:43

@Vanshei, jeśli dobrze pamiętam to w ustawieniach internet explorera to się zmieniało. Jeśli korzystasz z binga w wersji USA to pod lupą wciąż będzie bing, a google w IE. Jeśli korzystasz z binga w wersji polskiej, to pod lupą i w IE będzie google.

Vanshei   16 #7 31.01.2013 11:45

7.10.8858.136

StawikPiast   11 #8 31.01.2013 11:51

Wczoraj żonie właśnie na LG E900 poprzez wymuszanie updatu wgrałem 7.8. Robbiłem to w nocy (nocny dyżóe w robocie) więc nawet jej nie powiedziałem, ciekawe czy się zorientuje :)

PLI52KA   4 #9 31.01.2013 12:03

@djfoxer dzięki za wyjaśnienie, też właśnie dotarłem do tych informacji, zdarzały się nawet informacje, że na WP 7.8 wyskakiwało "zaktualizuj system"

gambitjack   1 #10 31.01.2013 12:14

Lumia 610 - brak możliwości zmiany dostawcy wyszukiwania. Będę obserwował czy na dniach pojawi się aktualizacja tej funkcji.

djfoxer   19 #11 31.01.2013 12:55

Zapewne @wajdzik ma rację. Nie ma mam też jak tego sprawdzić teraz.

@PLI52KA
Miałem to samo w grudniu. Nowa wersja wypuszczona kilka dni temu pozwalała już instalować te aplikacje w regionie PL.

okokok   12 #12 31.01.2013 13:00

i to akurat jak padł mi wyświetlacz w lumii...
gdzie mam zgłosić się z gwarancją? na stronie nokii jest tylko programik do sprawdzania i regulamin.

wajdzik   6 #13 31.01.2013 13:05

Jeśli chodzi o działanie lupy to na pewno mam racje (nie ma to jak pewność siebie :P) bo korzystam z tego już od miesiąca :P

Jeśli chodzi o samą zmianę dostawcy to albo sprawdzę za godzinke jeśli uda mi się wymusić aktualizacje w Zune na fonie który mam w robicie, albo sprawdze dopiero jutro gdy odbiorę telefon z nokiaCare

wajdzik   6 #14 31.01.2013 13:09

okoko, albo do najbliższego NokiaCare (mogą naprawić to od ręki jeśli tylko mają części), albo do operatora u którego był kupiony telefon (musisz pożegnać się z telefonem na dwa tygodnie). Ja do operatora nie lubię oddawać, bo tzw. serwis centralny do którego odsyła operator lubi stwierdzać zalanie telefonu i cofać gwarancję. W NokiaCarę czasem naprawią nawet jeśli jest z winy użytkownika.

djfoxer   19 #15 31.01.2013 13:18

@okokok
Najbliższy serwis możesz znaleźć poprzez http://www.nokia.com/pl-pl/sklepy-nokia/

okokok   12 #16 31.01.2013 13:54

wajdzik,
jeżeli w moim tel są porysowane śrubki (dokręcałem je...), to mogą stwierdzić że tel był rozkręcany, czy są tam jakieś plomby gwarancyjne czy coś takiego?
czy do nokia care można wysłać telefon? nie ma go ani w moje miejscowości ani we wrocławiu.

okokok   12 #17 31.01.2013 13:55

najbliższy to opole czyli jakieś 200 km

djkarateka   5 #18 31.01.2013 14:24

To fajnie że wszyscy użytkownicy telefonów Nokia otrzymają dobra aktualizację za FREE, dobrze że nie trzeba za to płacić dodatkowej kasy, bo znając Microsoft to powoli wszystko będzie za opłata;/

  #19 31.01.2013 14:45

Ktos zrobil aktualizacje do 7.8 lumii 800 zgodnie z opiosana procedura? U mnie wyszla z 7.5 do 7.5

  #20 31.01.2013 15:28

Jaki niesamowite dodatki Bluetooth, kpina....

Mk13   16 #21 31.01.2013 15:48

Wychodzi na to, że aktualizacja przez Zune nie pozwala na zmianę dostawcy wyszukiwania. Natomiast jak się wgrywa softa przez oprogramowanie od Nokii to taka funkcja jest. Nie żebym pisał kilka dni temu, że ekosystem MS jest niespójny, chaotyczny i bezsensownie ograniczony ;)

okokok   12 #22 31.01.2013 16:58

Mk13, a może tam jest jakaś odblokowana wersja? Różni się czymś jeszcze?

  #23 31.01.2013 17:02

@Vanshei - potwierdzam, są 3 paczki i wszystkie trzy musiałem wymusić. 3cia poprawka aktualizuje system do wersji 7.10.8858 i to jest win 7.8
Także po fawdziesięciu próbach w końcu wgrywa sie to co trzeba. Ogólnie dochodze do wniosku, że musi mi się strasznie nudzić, że poswieciłem tyle czasu na coś co i tak bym za jakiś czas miał, a niczego nadzwyczajnego mi to nie daje ;p
wygląda na to, że możliwość zmieniania rozmiaru kafelków jest jakaś hipnotyzująca :)
aha - mam lumie 800

djfoxer   19 #24 31.01.2013 19:25

@tescik
Jak dokładnie masz nr systemu teraz?

@Vanshei
Sprawdzałem właśnie - Lumia 900 ma wybieranie, ale LG E900 już nie. Masz soft brandowany? Wersja języka nie ma nic do rzeczy i nie zmienia nic.

@Mk13
Zapewne od brandingu to zależy.

Vanshei   16 #25 31.01.2013 19:43

nie brandowany :)

masquamacus   2 #26 31.01.2013 19:46

Nie ma opcji zmiany wyszukiwarki, zarówno po zaktualizowaniu przez Zune LG E900 oraz Lumii 800. Podejrzewam, że ta zmiana to był dodatek dla nokii dla wgrywających dużo wcześniej przez nokia suite, czy jak to się tam zwie

djfoxer   19 #27 31.01.2013 20:00

@Vanshei
Hmmm. Może to tylko Nokie to mają? Dziwne. Bo z drugiej strony, odblokowane urządzenia mają to już od wersji 7.5 (interop unlock).

Autor edytował komentarz.
Vanshei   16 #28 31.01.2013 20:36

spoko, nie żeby mi to był potrzebne bo i tak z szukajki nie korzystam, ale sam fakt że raz jest raz nie to trochę dziwne :)
Bardziej by mi się przydało całkowite zablokowanie przycisku szukaj bo strasznie wnerwia ale nie wiem czy na nie odblokowanym telefonie da rade coś z tym zrobić :P

Autor edytował komentarz.
Semtex   19 #29 31.01.2013 20:48

Tydzień temu zrobiłem update przez "NSU for Retail", barndowana Lumia 800 (vodafone.de), dostałem brandowany soft i możliwość zmiany dostawcy wyszukiwania ;)

Do dużych kafli przyzwyczajałem się dwa dni :D

Mk13   16 #30 31.01.2013 20:56

Instalowałem kilka softów przez Nokia Care Suite i wszystkie miały zmianę wyszukiwarki. Natomiast koleżanka wgrywała wczoraj aktualizację przez Zune dla 710 z Orange i nie ma.

Autor edytował komentarz.
  #31 31.01.2013 23:23

Najprostszym sposobem wymuszenia update jest skorzystanie z analizatora pakietow (np. wireshark). Po kilku probach od razu widac w ktorym miejscu nalezy odlaczyc internet (request http (zielone) -> encrypted data (szare) -> request http (zielone / tutaj trzeba wylaczyc) -> request http (zielone - tego requestu nalezy juz nie dopuscic aby telefon wyswietlil dostepna aktualizacje).

  #32 31.01.2013 23:52

aktualizacja nawet bez wymuszenia i z nowych rzeczy mam... nowy ekran startowy :/ nie ma opcji zmiany dostawcy wyszukiwania, nie ma cinemagraph, bluetooth nadal obługuje tylko foto i mp3, twórca dzwonków???

  #33 31.01.2013 23:52

niestety dla samsunga omnia m nadal nie ma nic a ta instrukcja z wymuszeniem nie działa

  #34 31.01.2013 23:55

aktualizacja nawet bez wymuszenia i z nowych rzeczy mam... nowy ekran startowy :/ nie ma opcji zmiany dostawcy wyszukiwania, nie ma cinemagraph, bluetooth nadal obługuje tylko foto i mp3, twórca dzwonków???

  #35 01.02.2013 00:08

*****. aktualizacja zmienia tylko wygląd ekranu startowego i dodaje nowe kolory w motywach. żadnych dzwonków, zmiany z bing na google, cinemapraf, czy jakiejkolwiek nowej appki od nokia

  #36 01.02.2013 00:25

Mam problem z 2 i 3 paczką aktualizacji. Pierwszą udało mi się wymusić ale 2 i 3 nie jestem w stanie. Próbowałem a) wyłączać kartę wifi (mam lenovo naciskam guzik i jest) b) rozłączać się z siecią i nic. Próbowałem się rozłączyć po 2 sekundach po kilu, połączyć się z internetem i cały czas bez łączenia a tu tylko 1 się wgrała (i do do strzału). Mam pytania po ilu próbach wam się udało ? Kiedy będzie to można zainstalować normalnie? Bo jak na oficjalny update największej firmy IT to te zabawy z odcinaniem się od neta są żałosne. PS ja po pierwszej paczce mogę zmienić wyszukiwarkę lumia 800 orange, zmieniam to w ustawienia/aplikacje/IE

  #37 01.02.2013 02:42

Aktualizja na l800 zainstalowana... Po 3 wymuszonych aktualizacjach poprzez zune W końcu jest możliwość zmiany wyszukiwarki z bing na Google pod lupka. Po pol roku korzystania z telefonu w końcu ten fizyczny przycisk stal się funkcjonalny. Pozatym możliwość zmiany wielkości ikon też jest miłym dodatkiem nie trzeba chorować długiej listy, która się przewijac w nieskończoność. Teraz moja lista na głównym zajmuje dwie długości ekranu... Wcześniej cztery.

Jedynie czego brakuje to prawdziwej multizadaniowosci do Skype'a chociażby. ..

  #38 01.02.2013 03:16

Właśnie zakończyłem instalować aktualizację do WP 7.8. ale teraz nie mogę pobrać plików z Marketplace , pojawia sie komunikat: Obecnie nie można wykonać tego żądania kod błędu 805ab406

djfoxer   19 #39 01.02.2013 09:15

@Vanshei |
Na nieodblokowanym urządzeniu tego nie zrobisz. Aczkolwiek ja zawsze przestawiałem sobie w opcjach językowych język wyszukiwania na angielski (stany zjednoczone) wtedy było ładne okno binga.

@lumia_800_crap
Jeśli nie działa Ci instalacja apek przez linki, to możliwe, że to kwestia dni, jak dla Twojego regionu/softu udostępnia te aplikacje.

@arek sexi
Spróbuj przez "aplikacja od WindowsPhoneHacker"

@hassam
Kinograf dla WP7.8 na razie jest w planach tylko.

@Dux123
Spróbuj przez "aplikacja od WindowsPhoneHacker"

@Mazi46
Spróbuj zalogować się na LiveId. Masz tam opcje do adresu email. Spróbuj zmienić email i zweryfikuj go. Możliwe, że nie jest zweryfikowany adres mailowy. Zobacz ten link: http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/Markeplace-error-code-805ab406-amp-8...

lub wejdź na http://www.windowsphone.com zaloguj się i zarejestruj adres email. Możliwe, że będziesz musiał zmienić hasło: https://account.live.com/ResetPassword.aspx

Autor edytował komentarz.
  #40 01.02.2013 12:33

Aktualizacja zainstalowana za pomocą wiresharka i "wymuszania". Niestety nawet w tym układzie zabawa na 2 godziny około;/ Wariactwo. Ale chyba warto było, choćby dla głupich kafli ;)
Lumia 800, Play.

  #41 01.02.2013 17:24

Co do narzędzia WindowsPhoneHacker to mając LG E900, który ma do wyboru menu tylko w 5 językach (bez polskiego) to w tym narzędziu trzeba tylko wybrać paczkę językową i gotowy. To moje pytanie jest takie: czy jeślibym wybrał polską paczkę językową to zaaktualizowałbym do polskiej wersji językowej LG czy nic by się nie stało bądź musiałbym reset fona robić?

djfoxer   19 #42 01.02.2013 18:10

@tel
Tak, możesz wybrać polską wersję językową.

  #43 02.02.2013 10:23

Ja nie mam chyba ale wszędzie pisze że nie ma a kupiłem fona 3 miechy temu .HTC HD7

CoroDaNem   8 #44 02.02.2013 18:40

Ja zaktualizowałem swoją NL710 bez żadnych wymuszań. Telefon kupiłem u Operatora Orange i mam taki problem, albo nawet i dwa.

-aplikacja Udostępnianie Bluetooth wyświetla mi komunikat, ta aplikacja nie współpracuje z tą wersją (7.8 którą pobrałem i zainstalowałem przez Zune bez żadnych wymuszeń) Windows Phone
-nie mogę zmienić silnika wyszukiwarki, w ogóle nie ma takiej opcji w jakichkolwiek ustawieniach

Pozostałe "nowości" dostarczone wraz z WP7.8 są dostępne, mogę np. spokojnie korzystać z Twórcy Dzwonków, ustawić tapetę z Binga czy cieszyć się dogodnościami nowego ekranu startowego.
Czy ktoś mógłby pomóc w rozwiązaniu powyższych problemów?
Dodam, że aktualizację przeprowadziłem drugi raz po wgraniu przez Zune kopii zapasowej z wersją Tango. Dokonałem też resetu na wersji 7.8 i dalej nie mogłem korzystać z UB czy zmiany wyszukiwarki.

Proszę o pomoc.

djfoxer   19 #45 02.02.2013 21:31

@CoroDaNem
Udostępnianie Bluetooth po prostu jeszcze nie zostało w pełni udostępnione dla Twojego firmware. Ja jakiś czas temu również nie mogłem pobrać go z Marketplace. Od kilku dni jest już nawet w sklepie Nokii i wszystko działa jak należy. Wystarczy poczekać.
Co do wyszukiwarki. No niestety, wygląda na to, iż tutaj opcja jest dostępna tylko przy aktualizacji niektórych wersji systemu.

CoroDaNem   8 #46 03.02.2013 00:15

@djfoxer
Czyli mam czekać, aż wyjdzie taka wersja UB, która będzie akceptowała wersję mojego firmware'a i czy kwestia wyszukiwarki jest taka, że może blokować ją operator?

djfoxer   19 #47 03.02.2013 10:43

@CoroDaNem
Z BT dokładnie tak jest. Co do wyszukiwania. Wygląda na to, iż zmianę dostawcy mogą zrobić tylko Ci, którzy aktualizowali przez serwery Nokii.

Semtex   19 #48 03.02.2013 11:58

Ja mam nadal problem z "Twórcą dzwonków", wesoły komunikat jak u @CoroDaNem z UB ;)

  #49 03.02.2013 12:21

Żałosna aktualizacja i żałosna reklama! Po prostu... brakuje mi słów. Przeklinam dzień, w którym dostałam telefon Nokii z linii produktowej Lumia. To kpina informatyczna, pełna bzdurnych ograniczeń, niekompetentnych informacji o zmianach, czyli zwykle oszustwo marketingowo-promocyjne godne dochodzenia praw konsumenckich na podstawie niezgodnosci opisu produktu z jego rzeczywistym przeznaczeniem! Nokia... niegdyś wspaniały telefon, dzisiaj w kompromitującej kooperacji z Microsoftem sięga dna!

CoroDaNem   8 #50 03.02.2013 14:35

@semtex
Ja zdradzę, że TD pobrałem przed "premierą" WP7.8, gdy jeszcze miałem WP7.5 (Tango) naturalnie pojawiał się odpowiedni komunikat, UB również pobrałem wcześniej lecz przy próbie uruchomienia crashował.

Trzeba mieć jak na razie nadzieję, że wyjdą jakieś aktualizację do tych aplikacji.

dendrytus   5 #51 04.02.2013 09:09

"nowy ekran startowy - 3 rozmiary kafelków
zwiększenie motywów kolorystycznych do 20
automatyczne aktualizowanie tapety z serwisu Bing
wybór dostawcy wyszukiwania (Bing, Google) w Ustawienia -> aplikacje -> Internet Explorer -> Domyślny dostawca wyszukiwania"

Powalające.

  #52 04.02.2013 20:04

Uwaga!!!!

Gorąco ODRADZAM update za pomocą WindowsPhoneHacker w przypadku telefonow htc. Mój Trophy się delikatnie mówiąc zrypał, nie jestem w stanie czytać ani pisać wiadomości i maili. Teraz mam dużo zabawy z odzyskiwaniem systemu. Szkoda czasu, lepiej poczekać na oficjalną wersję dostosowaną do modelu.

Pozdrawiam

  #53 05.02.2013 02:02

Hej

Po aktualizacji z użyciem narzędzia WindowsPhoneHacker szlag mi trafił cały software w HTC Tropy7 Nie polecam tej metody, lepiej czekać nawet do wiosny.

djfoxer   19 #54 05.02.2013 12:05

@kmotrzak/Kmotr
Oczywiście trzeba podchodzi z ostrożnością do tej aplikacji. Aczkolwiek już robiłem kilka updatów przez ten program i nie było problemów. Najprawdopodobniej w Twoim systemie brakuje paczek językowych. Ściągnij odpowiednie wersje: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1306415 i wrzuć je Cab Senderem (apka od WindowsPhoneHacker to nic innego jak nakładka graficzna na Cab Sendera).

arlid   16 #55 05.02.2013 19:26

Fajnie, kafelki :P Wiesz czasem CI zazdroszczę naciskania ich palcem xD "Udostępnianie Bluetooth" to trochę takie eee.. jakby się cofnąć z 10 lat do tyłu :P Taki jakby wyczekany "ficzer", który powinien chyba być od samego początku :P

  #56 09.02.2013 12:53

u mnie problem jest taki że dochodzi do wyłączenia telefonu i po kilku minutach w programie zune wyskakuje błąd aktualki za każdym razem w tym samym miejscu

djfoxer   19 #57 09.02.2013 15:41

@Anonim
Jeśli napiszesz jaki to błąd (opis, numer) postaram się pomóc. Poza tym zawsze warto spróbować aktualizacji poprzez narzędzie od Windows Phone Hacker.

arlid   16 #58 10.02.2013 14:42

Niedługo djfoxer wypuści własny system xD ;)

  #59 11.02.2013 08:13

aktualizacja do win 7.8 przy pomocy programiku - wymuszanie wyłączeniem netu niestety nic nie dało (ponad 50 prób). przy aktualizacji w menu programu (seveneight) wybrałem język angielski (US version)
aktualny soft 7.10 8858.136.
- brak dodatkowych kolorów kafelek
- brak możliwości zmiany tapety (nie wchodzi podmenu) - wraca do menu głównego
- brak możliwości wyboru przeglądarki
- nie widzę programu do edycji dzwonków.

czy ktoś ma jakieś sugestie co dalej? ;-)

djfoxer   19 #60 11.02.2013 09:00

@arlid
Custom Rom to niełatwe zadanie ;)

djfoxer   19 #61 11.02.2013 09:36

@nick testowy
Spróbuj teraz podłączyć pod Zune i sprawdzić czy nie ma aktualizacji. Na testowej Lumi 610 po aktualizacji seveneight, Zune wykrył dodatkowe paczki od Nokii. Jaki masz model urządzenia? Rozumiem, że nie używasz języka polskiego w WP (nigdzie, nawet słownika)? Dodatkowe aplikacje jak edycja dzwonków dostępne są poprzez Sklep Windows Phone 8 (jeśli nie ma ich, wejdź bezpośrednio w linki podane ww wpisie).

  #62 11.02.2013 11:39

- Podłączałem pod Zune i nie pokazuje nic do zainstalowania – komunikat ze urządzenie jest aktualne.
Nie próbowałem jeszcze wymuszać;-)
- HTC Radar
- uznałem że nie mam języka polskiego (nie korzystam– służbowo tylko angielski) sprawdziłem teraz przy pisaniu sms-ow – jest zainstalowany polski słownik (nie widziałem ;-)). Wynika z tego ze paczka polska była przy oryginalnym sofcie.
- możesz mi poradzić jak dograć teraz paczki polskie? (o ile one mogą mieć wpływ na to, co się dzieje z kolorami kafelek… w co wątpię). Wczoraj próbowałem jeszcze dogrywać cos przy pomocy seveneight ale pokazywał gratulacje ze mam aktualny soft i to tyle… ;-)

  #63 11.02.2013 11:41

- aha, widzęw postach powyżej że muszę użyć Cab Sender'a do dołożenia paczek. Czy tamten link do paczek jest aktualny również dla HTC Radar?

djfoxer   19 #64 11.02.2013 12:14

@nick testowy
Może faktycznie nie mieć to znaczenia, ale... Podobna sytuacja była przy aktualizacji Tango. Otóż tam doszły nowe opcje i jeśli nie wgrało się odpowiedniej paczki językowej nie można było wejść w te ustawienia lub wyrzucało błędem. W tym przypadku wygląda to dość podobnie. Nie zaszkodzi (robiąc to dobrze), a może pomóc. Wszystko jest na tej stronie: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1306415 Są to uniwersalne paczki językowe.

Pobierasz CabSendera, a następnie wyszukujesz odpowiedni plik cab z wersją językową dla 7.8, będzie to:
Polish (0415):
http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/software/dflt/2012/05/diff-7...
http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/software/dflt/2012/11/diff-7...

Wrzucasz do tego samego folderu co plik bat uruchamiający CabSendera i postępujesz zgodnie z poleceniami na ekranie.

  #65 11.02.2013 20:16

- pobrałem program Cab Sender i zainstalowałem
- pobrałem paczki z językiem. umieściłem je w katalogu w którym znajdował się (zainstalował się) program CAB Sender. WAŻNE! - pliki z językiem umieszczamy NIEROZPAKOWANE ! ;-)
- program ruszył z kopyta, zainstalował aktualizacje - cierpliwości - od momentu wyświetlenia ikony połączenia na telefonie minęło około 300 sekund do ukończenia uploadu
- telefon się zrestartował - i komunikat że wszystko jest OK, aktualizacja kompletna.

kolorowych kafelek nadal nie ma, ekran z tapetami się nie włącza - nie mam możliwości ustawiania czasu blokady ekranu itp.
nie bardzo mam możliwość powrotu do starych ustawień - Zune nie pozwala przywrócić starej wersji.
ale chyba wole mieć różnowymiarowe kafelki nawet za cenę kłopotów z menu ;-)
do szczęścia brakuje mi pełnej gamy kolorów - różowy wkurza mnie niemiłosiernie ;-)

  #66 11.02.2013 21:53

Witam, czy Nokia Lumia 710 z sieci PLUS lub Play także dostała aktualizacje do WP 7.8, ponieważ nie mogę jej zainstalować przez Zune. Próbowałem wymusić aktualizacje, jednak bez skutku

djfoxer   19 #67 12.02.2013 08:07

@nick testowy
Zobacz ten wątek: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=37749698&postcount=1611
Wychodzi na to, że część urządzeń musi mieć zainstalowanych kilka jeżyków, aby nowości dobrze działały. Spróbuj w ten sam sposób doinstalować zaproponowane języki:
Spanish (0C0A)
English - United Kingdom (0809)
Dutch (0413)
Italian (0410)
French (040C)
Mogło być tak, że używasz angielskiego z innym kodowaniem, a z innym zainstalowałeś przez apkę. Na 100% jest to spowodowane brakiem paczek językowych.

@Tespis
Na pewno jest już, tylko nie jest jeszcze dostępna. Polecam najpierw instalacje przez "Aktualizacja - aplikacja od WindowsPhoneHacker", a później, gdy już będzie 7.8 podłączenie jej pod Zune i sprawdzenie czy nie ma aktualizacji.

Autor edytował komentarz.
Mifczu   12 #68 12.02.2013 18:45

Zaktualizowałem żonie HTC Mozarta dzięki WindowsPhoneHacker, poszło bez problemów. Ale poza większą ilością motywów i mniejszymi kafelkami nic się nie zmieniło. Nie znalazłem opcji zmiany wyszukiwarki niestety :(

  #69 12.02.2013 22:04

dograłem wszystkie paczki które zostały wskazane we wspomnianym wątku.
niestety bez rezultatu - a raczej rezultat był taki ze jest błąd aktualizacji - a nawet dwa: jeden to problem z UI - upload item? a drugi komunikat ze "nie ma czego aktualizować".
niestety nie skopiowałem komunikatów...
co się dzieje jeśli dogrywa się kolejne paczki? czy jest możliwość ich wyczyszczenia i wgrania softu od nowa?

djfoxer   19 #70 13.02.2013 07:49

@Mifczu
Wychodzi na to, że mają je jedynie Lumie aktualizowane bezpośrednio z serwerów Nokii, a nie MS.

@nick testowy
Masz na prawdę niezwykle rzadko spotykany problem. Dogranie paczek dodaje jedynie dodatkowe języki. Jak sam widziałeś są to małe paczki. Można zrobić hardreset, wówczas wyczyści Tobie telefon, ale zapewne nie wiele to zmieni (nie cofnie przed wersję 7.8). Co się dzieje, jeśli zmienisz język całego telefonu na polski? Nadal będą takie same problemy?

  #71 13.02.2013 08:47

jak rozumiem skoro nie zrobiłem sobie back up'a sprzed aktualizacji do 7.8 to teraz mam problem - czyli mam 7.8 ale bez pełniej funkcjonalności. i bez możliwości cofnięcia do poprzedniej wersji.
co teraz?
- czy nowa wersja 7.8 - o ile będzie ;-) da mi szanse na poprawę systemu? oczywiście jesli uda mi sie ja zaktualizować - np. przez wymuszanie przez ZUNE
- czy istnieje program który da mi możliwość przeglądu tego co mam zainstalowane? - taki Windows Control Panel - z info o zainstalowanych komponentach

djfoxer   19 #72 13.02.2013 10:45

@nick testowy
Problem jest z paczkami językowymi. Przyszła aktualizacja, jeśli nie doda nowych tekstów, nie doda nowych paczek językowych więc nic nie zmieni. Zainstalowane paczki językowe widać, gdy zmieniasz język telefonu.

Ewidentnie jest problem z paczkami językowymi.Powiedz mi jaki dokładnie masz wybrany język systemu? I jakie języki dostępne masz, gdy zmieniasz język. Poza tym czy po zmianie języka na polski błędy nadal występują?

  #73 13.02.2013 13:21

Po kolei:
- dziękuje za przypomnienie gdzie mogę sprawdzić, jakie mam wgrane paczki
- przełączyłem na całkowicie polski interface -język i region – działa ! pojawiły się dodatkowe kafelki, możliwość zmiany czasu blokady ekranu itp.
- niestety nie ma możliwości zmiany domyślnej zmiany wyszukiwarki
- na dodatek ekran bing (zazwyczaj po prostu ladny ;-)) się skopal i pokazuje się w poziomie i źle skalowany (jak na dużym ekranie). Sprawdzałem wersje „mobilna i desktop”
- przy powrocie na angielski ( US tez…) znikają powyższe opcje – naprawia się za to prawidłowy ekran bing

Wieczorem pokombinuje jeszcze (angielski ekran – polski region – nie daje efektu)

djfoxer   19 #74 13.02.2013 18:07

@nick testowy
Tak jak mówiłem paczka językowa. A zatem:
- aby bing wyświetlał się poprawnie ustaw język wyszukiwarki na angielski US (może być nawet tak, że cały tel. ma wersję językową polską, a wyszukiwarka angielską - zmieniasz to w opcjach językowych na samym dole)
- doinstaluj English - United States (0409)
- wyszukiwarki nie da się zmienić w tym przypadku (HTC)

arlid   16 #75 14.02.2013 09:24

Wiem, ze to niełatwe, ale Tobie już chyba mało brakuje. o DP "mini" także nic nie mówiłeś :p To może coś tam tworzysz i jak zwykle nas zaskoczysz xD

djfoxer   19 #76 14.02.2013 11:41

@arlid
Za dużo zabawy z własnym custom rom jest ;) Obecnie jest pomysł na małą aplikacyjkę dla blogerów na portalu, ale nie mam zbytnio czasu by zacząć kodować.

  #77 20.02.2013 12:54

Ale wy tu głupoty wygadujecie

djfoxer   19 #78 20.02.2013 14:06

@nl710
Jakieś argumenty poparte dowodami, czy po prostu gorszy dzień? ;)

  #79 21.02.2013 20:41

Lumia 800 - orange, 21 luty 2013 ,,,, brak aktualizacji, szczęście, że3 w sumie nic nie wnosi, nie ma na co czekać, zamiast poprawiać niedoróby dają nowe kolorki, więcej menu w menu, j jakżesz śliczne tapety bing, czuję się zachwycony. Zastanawiam się, czy nikomu nie przeszkadza np. menu/historia połączeń i w malutkim kółku słuchawka do wywołania połączenia?, czy nie mogli tego powiększyć? jak klikniesz nie w to miejsce co trzeba bach i masz profil/historia, gdzie znów żeby zadzwonić musisz kliknąć w całkiem nie mały napis "połącz z ..." pod tym napisem jest maciupeńkipimi literkami wyświetlony nr tel. NO MNIEJSZEGO SIĘ NIE DAŁO. ale napis -w jakiej części menu się znajdujesz jest BIG. ikonki i opisy w podręcznym menu to również rewelacja, ja rozumiem, że można utrwalić sobie znaczenie ikon, ale bez przesady. A tak że zapytam, jeśli mam uruchomionych wiele aplikacji, to jak za jednym kliknięciem(no max za dwoma) sprawić by powrócił do głównego menu, a resztę wyłączył? a tak jeszcze przy okazji -zna ktoś metodę na powiększenie czcionek systemowych, tak jak w androidzie np big sms, big font, czy pozostanie to telefon dla sokolego oka? moja była nokia c2-01 ma więcej funkcji w standardzie, bez konieczności instalki zune i odwiedzania marketplace :)

  #80 21.02.2013 20:41

Lumia 800 - orange, 21 luty 2013 ,,,, brak aktualizacji, szczęście, że3 w sumie nic nie wnosi, nie ma na co czekać, zamiast poprawiać niedoróby dają nowe kolorki, więcej menu w menu, j jakżesz śliczne tapety bing, czuję się zachwycony. Zastanawiam się, czy nikomu nie przeszkadza np. menu/historia połączeń i w malutkim kółku słuchawka do wywołania połączenia?, czy nie mogli tego powiększyć? jak klikniesz nie w to miejsce co trzeba bach i masz profil/historia, gdzie znów żeby zadzwonić musisz kliknąć w całkiem nie mały napis "połącz z ..." pod tym napisem jest maciupeńkipimi literkami wyświetlony nr tel. NO MNIEJSZEGO SIĘ NIE DAŁO. ale napis -w jakiej części menu się znajdujesz jest BIG. ikonki i opisy w podręcznym menu to również rewelacja, ja rozumiem, że można utrwalić sobie znaczenie ikon, ale bez przesady. A tak że zapytam, jeśli mam uruchomionych wiele aplikacji, to jak za jednym kliknięciem(no max za dwoma) sprawić by powrócił do głównego menu, a resztę wyłączył? a tak jeszcze przy okazji -zna ktoś metodę na powiększenie czcionek systemowych, tak jak w androidzie np big sms, big font, czy pozostanie to telefon dla sokolego oka? moja była nokia c2-01 ma więcej funkcji w standardzie, bez konieczności instalki zune i odwiedzania marketplace :)

djfoxer   19 #81 22.02.2013 07:53

@as(ik)
"(...) mam uruchomionych wiele aplikacji, to jak za jednym kliknięciem(no max za dwoma) sprawić by powrócił do głównego menu, a resztę wyłączył?" - nie można

"zna ktoś metodę na powiększenie czcionek systemowych" - funkcja została wprowadzone dopiero w WP8

  #82 24.02.2013 23:20

HTC Mozart wgrałem WindowsPhoneHacker oraz paczkę do tego ale niestety WindowsPhoneHacker się nie uruchamia :( mam Windows XP

djfoxer   19 #83 25.02.2013 14:11

@cosik71
Musisz mieć zainstalowanego co najmniej .NET 3.5.

  #84 26.02.2013 20:09

26 II.2013 r. LUMIA 800 orange - aktualizacji brak :(( Nokia i Microsoft to fajna para, cieszę się, że mogę bez aktualizacji wykonywać połączenia telefoniczne

  #85 26.02.2013 20:28

kiedy ta aktualizacja na lumie 710 ?????

djfoxer   19 #86 26.02.2013 22:55

@UBE @Martin9123
Nie ma co narzekać. za pomocą narzędzia od WindowsPhoneHacker, można w trywialny sposób zainstalować 7.8.

  #87 27.02.2013 08:47

o.k działa ale w HTC MOZART nie mam możliwości zmiany wyszukiwarki na google :( sprawdzałem w Ustawienia -> aplikacje -> Internet Explorer i nie ma tam nigdzie Domyślny dostawca wyszukiwania

  #88 27.02.2013 16:08

Mam Lumie800 Kupioną w MediaMarkt, aktualizacji nadal brak.. może coś jest nie tak?

djfoxer   19 #89 27.02.2013 23:39

@BAXIOREK
W prosty sposób, za pomocą wymienionego w tekście narzędzia od WindowsPhoneHacker, szybko zainstalujesz 7.8.

  #90 28.02.2013 09:36

o.k działa, mam 7.8, ale w HTC MOZART nie mam możliwości zmiany wyszukiwarki na google :( sprawdzałem w Ustawienia -> aplikacje -> Internet Explorer i nie ma tam nigdzie Domyślny dostawca wyszukiwania.

djfoxer   19 #91 28.02.2013 12:49

@cosik71
Niestety ta opcja nie jest oficjalnie dostępna poza soft pobierany z serwerów Nokii.

  #92 28.02.2013 20:58

Czyli w HTC Mozart tych ustawień nie ma i nie będzie tak jak przesyłania plików za pomocą Bluetooth ???

djfoxer   19 #93 01.03.2013 11:10

@cosik71
Niestety tak. Ale jeśli masz Mozarta, to możesz zainstalować jeden z dostępnych custom romów, ale to już inna bajka.

  #94 01.03.2013 15:32

Windows Phone 7.8 rollout reportedly halted; Live Tiles to blame?
http://www.neowin.net/news/windows-phone-78-rollout-reportedly-halted-live-tiles...

Ma ktoś jakieś spostrzeżenia odnośnie długości działania telefonu Lumia800 po upgrade z 7.5 na 7.8 ?

djfoxer   19 #95 01.03.2013 18:15

@MJ
Tak to znany bug, ale należy wiedzieć kiedy on występuje. Otóż jedynie wtedy, kiedy programista napisze źle aplikację. Na pewno jest to błąd po stronie MS, ale nie jakiś olbrzymi i tragedii nie ma. Myślę, że nie ma na co czekać i warto zainstalować wersję 7.8.

Co do baterii to chyba nie ma jakiś większych różnic. Należy pamiętać, że czasem po aktualizacji systemu, bateria może się rozkalibrować i musi minąć kilak cykli ładowania aby system się zoptymalizował ponownie.

  #96 04.03.2013 12:51

Mam pytanie. czy w metodzie wymuszenia mam rozłączyć neta w kompie czy telefonie... bo juz zgłupiałem :)

djfoxer   19 #97 04.03.2013 14:09

@lumia 800 uzytkownik
Wyłączyć w telefonie i w odpowiednim momencie wyłączyć w komputerze. Bez wiresharka jest to dość męczące (na czuja trzeba wyczuć kiedy odłączyć internet, wówczas gdy przyjdzie pakiet blokujący). Prościej, szybciej i pewniej jest użyć narzędzie od WindowsPhoneHacker. Jest to bezpieczne, gdyż wówczas również robiona jest kopia zapasowa, co więcej tak naprawdę w tle uruchamiane jest Zune. Warto zaoszczędzić swój czas i użyć sprawdzonej metody.

  #98 05.03.2013 21:07

Czy podczas updatu przez WindowsPhoneHacker traci się wszystkie dane na telefonie (kontakty, zdjęcia itd)?

djfoxer   19 #99 05.03.2013 22:39

@Anonim
Użycie WindowsPhoneHacker, nie powoduje usunięcia żadnych danych! Metoda ta bazuje na aplikacji Zune i jest w pełni bezpieczna.

  #100 06.03.2013 11:02

Po 2h prób wstrzelenia się w odpowiedni moment rozłączenia neta i wysłuchiwania komentarzy kobiety `` czy Ty nie masz nic lepszego do roboty`` udało się.. dodam, że musiałem wymusić wszystkie 3 aktualizacje.. a na sam koniec sama ściągła się jeszcze jedna 4 aktualizacja.

  #101 09.03.2013 22:35

U mnie wymuszenie nie działa. Szkoda ze sie nie da ozywać zoom przy nagrywaniu filmu Lumia 800

  #102 09.03.2013 22:55

ha ha jak zwykle do Windowsa potrzeba Hacker tools nawet do WP

djfoxer   19 #103 10.03.2013 21:22

@lumia 800 uzytkownik
Gratuluje zacięcia i determinacji :)

@ZbigniewG
Rozumiem, że dzięki narzędziu od WindowsPhoneHacker, udało się zaktualizować wszystko :)

djfoxer   19 #104 14.03.2013 20:44

[Aktualizacja]
Microsoft wypuszcza dla wszystkich aktualizację do wersji 7.8, oznaczoną numerem 7.10.8860.142. Zmiany są niewielkie i raczej mało znaczące, nadal nie poprawiono błędu z nadmiernym użyciem zasobów i 3G w przypadku błędnie stworzonych kafelków (skrajne przypadki). Aktualizacja jest już dostępna dla wszystkich poprzez Zune.

Autor edytował komentarz.
djfoxer   19 #105 15.03.2013 09:50

[Aktualizacja]
Microsoft wypuszcza już powoli nową aktualizację dla linii 7.8, która nosi numerek: 7.10.8862.144. Wnosi ona kilka zmian w wydajności, jak i również naprawia błąd z nadmiernym użyciem zasobów i 3G w przypadku błędnie stworzonych kafelków!

  #106 15.03.2013 19:51

matko jedyna, a ile było tego szarpania z aktualizacją... a teraz Zune sam wymusza kolejne wersje. cierpliwi doczekali się wygody.
ale te kilka tygodni można było zadawać szyku malutkimi kafelkami. w firmie kilkanaście osób ma HTC i widziałem jak na spotkaniach brali do reki mój telefon i zaczynali porównywać kolory i wielkość kafelek ;-)
chwila chwały ;-)

  #107 19.03.2013 22:09

Witam podczas próby instalacji WP 7.8 z 7.5 w lumi 800 przez program seveneighter , wyskoczyl mi komunikat ze nie mam update tools , sciagnolem to i tam do wyboru jest 64x i 86x mogli byście powiedzieć o co chodzi z tym 64x i 86x????

  #108 20.03.2013 00:34

nie potrafie wymusic aktualizaci ani sama nie wyskakuje LUMIA 800 Orange .co zrobic

djfoxer   19 #109 20.03.2013 08:21

@Anonim
64x - instalujesz, gdy masz 64bitowy system
86x - instalujesz, gdy masz 32bitowy system
Wersję systemu sprawdzisz w Panel sterowania\System i zabezpieczenia\System

@heniek8686
Najszybszą i najbezpieczniejszą metodą jest aktualizacja przez narzędzie od WindowsPhoneHacker, opisywane w tym wpisie.

  #110 20.03.2013 09:16

Tak tylko juz tyle sie anczytałem naszukałem a jestem komplenie zielony

djfoxer   19 #111 20.03.2013 11:05

@heniek8686
Pobierasz aplikację http://windowsphonehacker.com/download/seveneighter.zip Rozpakowujesz pliki. Podłączasz telefon. Zamykasz Zune jeśli jest otwarte. Uruchamiasz pliki SevenEighter. Klikasz na Install WP7.8. Wybierasz język (co najmniej angielski i polski). Całość przebiegnie automatycznie, aż do pokazania na ekranie komputera wiadomości o sukcesie instalacji 7.8. W tym czasie tel. będzie kilka razy się restartował.

  #112 20.03.2013 20:30

djfoxer dziekuje wielkie ale jescze mam pytanko bo to jest instalacja calego wp7.8 a juz mam go w lumi 800 z wersja systemu 7.10.8858.136 a wiem z ejest jakas nowa 8860 i 8862 to ten program go zaktualizuje ?

  #113 20.03.2013 20:34

no i zrobilem według twoich wskazuwek i jakis error wyskoczyl na samym poczatku

djfoxer   19 #114 20.03.2013 20:40

@heniek8686
Napisz jaki komunikat (screen). Możliwe, że trzeba coś doinstalować.

  #115 20.03.2013 20:51

Error:File http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/sofware/dflt/2013/02/diff-7.... is not accessible. Please double check your file.

djfoxer   19 #116 21.03.2013 08:32

@heniek8686
Tak narzędzie te wspiera aktualizację do 8862. Uruchamiasz z prawami administratora?

  #117 21.03.2013 09:36

@djfoxer dzis rano wszysko pieknie sie zrobiło wielkie dzieki

  #118 21.03.2013 12:56

smiga az milo czas jakies 40 minut a jak sie pytalem magika z telefoni to chcial go odsylac do serwisu xd mialem problem ze sciaganiem filmikow na nokie 800 z kompa ale sciagnelem free zune konwerter i tez juz z bani ale z innego telefonu do mojego jak sciagam film przez blutuch to go pobiera ale nie obsluguje formatu a w sklepiku nie widze nic pomocnego jakies propozycje?

djfoxer   19 #119 21.03.2013 13:44

@Anonim
Miło to słyszeć :)

@4man
Świetnie! No niestety, ale "specjaliści" od WP czasem mogą, albo nam coś popsuć albo narazić na dodatkowe koszta.

Co do odtwarzanych formatów audio. Z tego linku dowiesz się, jakie formaty audio i wideo obsługuje WP7: http://www.windowsphone.com/pl-pl/how-to/wp7/music/music-and-video-faq

  #120 21.03.2013 22:54

dzieki no i widzisz jak mialem szajsunga ace to nie ma co ze sklepikow nasciagalem jakis divix i cos tam i ktokolwiek do mnie przeslal filmik z telefonu i jaki by nie byl to otwieral a tu lipa ale coz jak mowilem wczesniej na to tez znalazlem sposob telefon ladny nie powiem po aktualizacji bardziej funkcjonalny ale ogolnie nokia troche sobie strzelila w kolano idac na wsplprace z wp to takie moje skromne zdanie nastepny tel napewno android. ps normalnie bt dziala niesamowite w 21 wieku w tel za ladnych pare zlotych lumia *800

  #121 22.03.2013 13:19

Czołem,

czy jesteś pewien (Autor), że zmiana dostawcy wyszukiwania jest możliwa w sposób, który podałeś?
Próbuję właśnie zmienić dostawcę i za cholerkę nie mogę...
Może kolejna aktualizacja (ta usuwająca błędy z odświeżaniem kafelków) usunęła przy okazji możliwość zmiany "Bing"?

djfoxer   19 #122 22.03.2013 14:58

@4man
Możliwe, ze lepiej to wygląda w przypadku WP8.

@obar00
Zmiana dostawcy wyszukiwania jest dostępna jedynie w firmware, który był pobierany bezpośrednio z serwerów Nokii (to ten z Navifirm). Wersja udostępniona przez MS już nie posiada tej opcji. Niestety.

  #123 22.03.2013 23:12

mi jakis czas temu przyszlo takie powiadomienie z zune taka jakby latka ucieszylem sie ze to aktualizacja ale nic po tym sie nie zmienilo oprocz tego wlasnie ze moglem sobie zmienic z bing na google


pewnie w 920 juz lepiej no ale po co mi przeplacac jak tansze androidy bija na glowe te wp? telefon ma byc w miare ladny funkcjonalny przedewszystkim i nie denerwowac wlasciciela a w przypadku wp tak nie jest jeszcze nigdy nie czytalem w necie tyle o telefonie jak o mojej noki 800 no a zune to juz wogole majstersztyk marzec a oni jeszcze nie dali wszystkim aktualizacji pozdrawiam i dziekuje za info jak zrobic aktualizacje

djfoxer   19 #124 23.03.2013 13:46

@4man
Ja akurat jestem posiadaczem Lumi 820 i powiem szczerze, że telefon jest dużym krokiem na przód w porównaniu do WP7. Proszę jeszcze nie skreślać zupełnie WP ;) Pozdrawiam.

  #125 23.03.2013 21:35

powiem szczerze ze pierwsza wymuszona aktualizacja poszla szybko ale od godziny nie moge trafic w druga:/ zawsze tak jest?

  #126 24.03.2013 09:13

Co do wyboru wyszukiwarki to niestety musze potwirdzic ze nie ma mozliwosci wyboru. Ustawienia ->Internet Exporer i tutaj w opcjach nic o zmianie dostawcy nie ma :( Mogę tylko wybrać: wersja mobilna/wersja stacjonarna. os version 7.10.8862. Może znaczenie ma operator PLUS GSM?
Macie jakieś podpowiedzi?

djfoxer   19 #127 24.03.2013 10:16

@tgkoszalin
Polecam narzędzie od WindowsPhoneHacker, które samo "wymusi" aktualizację w zune. Opis w tekście.

@futurist
Aktualizacja przez Zune nie posiada tej opcji. Mają ją tylko Nokie uaktualniane ręcznie z firmware pochodzącym z NaviFirm.

  #128 25.03.2013 09:06

U mnie po aktualizacji lg e900 nie działa wysyłanie ani odbieranie smsów

djfoxer   19 #129 25.03.2013 10:42

@alkometr
To dziwne. LG w swoim sklepie ma aplikację do ustawiania operatora sieci (Network Setup). Spróbuj tym narzędziem rozwiązać problem.

  #130 29.03.2013 20:15

Trochę to trwało ale udało się bez problemu wgrać tą aktualizacje !! :D Dziękuje za artykuł ;)

AndrzejG   10 #131 01.04.2013 18:16

Hmm, dziwna sprawa - mój HTC Mozart wpadł w pętlę aktualizacji przy użyciu Seven-Eightera... Po czwartym czy piątym restarcie straciłem cierpliwość i odłączyłem kabel, jak tylko pokazał się ekran wpisywania pinu a w narzędziu wyświetlił się komunikat "the device has been updated to version xxWŁAŚCIWA_WERSJAxx" :> (a wcześniej widziałem niebieski ekran startowy z nowym logo windows)

PS. Ale wielkie te średnie kafle teraz O.O Tylko strzałkę zabrali a jaki efekt. - Wydaje mi się, że telefon urósł :D

Autor edytował komentarz.
djfoxer   19 #132 02.04.2013 16:31

@AndrzejG
W jakiej wersji masz obecnie system?
Nowe kafel wyglądają obłędnie :)

  #133 07.04.2013 18:07

Ja straciłem cierpliwość i dziś zaktualizowałem przez SevenEighter. Wgrało bez problemu teraz mam wersję 7.10.8862.144. Wygląda super moja lumia 610 wydaje się teraz większa :)

  #134 07.04.2013 21:38

W mojej lumii 710 podczas atualizacji 7.10.8860.142. wyskakuje błąd 801812DC, którego nie ma w FAQ na stronie nokii. Wie ktoś co z tym fantem zrobić??

djfoxer   19 #135 08.04.2013 10:50

@Aeeeed
Świetnie, dobry ruch :) Nie warto czekać na Zune, gdyż polityka regionalizacji w dostawach aktualizacji jest co najmniej niezrozumiała. Szczególnie, że 7.8 jest niezależne od modelu telefonu i operatora.

djfoxer   19 #136 08.04.2013 10:54

@Pulka
Sprawdź, czy masz wystarczająco dużo miejsca na dysku!

  #137 12.04.2013 08:01

u mnie po wczorajszej aktualizacji do wersji 7.10.8862.144 (lumia 710) nie działaja powiadomienia o nadejsciu nowych sms-ów i maili - ani dzwiekowe ani graficzne
zeby sprawdzic czy cos jest musze wlezc w okno wiadmosci lub poczty i sprawdzic
mial ktos taki problem i go rozwiazal?

djfoxer   19 #138 12.04.2013 09:25

@daimos
Czy robiłeś aktualizację przez Zune, czy przez narzędzie od Windows Phone Hacker? Próbowałeś zrestartować telefon? Ostatecznie można spróbować reset (ale wiąże się to z wyczyszczeniem danych osobistych).

  #139 16.04.2013 14:14

Czy wogle mozna pobrac na telefon Nokie 500 chciałbym miec tylko ten widok menu i funkcji na nim i co mam zrobic!

djfoxer   19 #140 16.04.2013 17:03

@Nokia 500
Niestety nie. Dotyczy to tylko urządzeń z Windows Phone.

  #141 17.05.2013 00:10

po aktualizacji przez WPH do wersji 7.10.8862 nie moge nigdzie zadzwonic, przeczytac i wyslac sms, włączycć i wyłączyć wifi, sprawdzić z opcji telefonu obecnej wersji itd.

  #142 17.05.2013 00:24

po aktualizacji przez WPH przestalo działać większość funkcji. pomocy!!!!!!

djfoxer   19 #143 17.05.2013 11:30

@dell venue pro
Powiedz jaki wybrałeś język i jaki masz ustawiony w systemie?

  #144 22.05.2013 20:52

Wybrałem języki do instalacji w WPH: angielski (amerykański), angielski (brytyjski), hiszpański, polski, włoski, niemiecki. W ustawieniach telefonu (display language) oryginalnie jest angielski i nie ma innej opcji do zmiany. Po instalacji WPH zmieniła się też data na 2046. Po przestawieniu na automatyczne ustawianie daty i zegara, teraz (data/czas) jest OK. Niestety telefon nie działa prawidłowo (między innymi nie ma możliwości wykonywania połączeń) i nie wiem jak wrócić do wersji 7.5 która była bazowo. Próbowałem też zdiagnozować telefon przy pomocy strony dell (USA), podając nr service tag, niestety bez efektu. Po kilku próbach instalacji WPH za każdym razem na końcu wyskakuje okienko z informacją o błędzie. Nie pisałem o tym wcześniej ale mój telefon jest brandowany przez t-mobike. Może to ma jakieś znacznie?. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

djfoxer   19 #145 23.05.2013 09:05

@dell venue pro
Na początek podaj dokładnie jaką wersję systemu masz teraz (ustawienia->informacje->więcej informacji).
Możliwe, że w Twoim przypadku instalacja stanęła gdzieś pomiędzy. Od tego zaczniemy i będzie można zaplanować dalsze kroki.

  #146 23.05.2013 10:45

z opcji telefonu nie mogę sprawdzić wersji systemu zune informuje ze aktualnie mam wersję 7.10 (8773).

  #147 23.05.2013 10:56

c.d.

Info po instalacji z WP7 Update Cab Sender:

Model: Venue Pro
Operator: TMO-US
wersja: 07.10.08773.03-00.00.00000.00-00.00.00000.00

Error code: 8018004D, instalacja elementu IU na telefonie nie powiodła się: brak pakietów do zastosowania.

//

Info po instalacji Seven-Eighter:
Update device 7bdc9125 - ...... - 7d40 Complete with error code: 80180048, error message: Instalacja elementu IU nie powiodła się z powodu błędu.

djfoxer   19 #148 23.05.2013 15:08

@dell venue pro
Wygląda na dość prostą sytuację. Nie do końca coś wgrało Tobie pakiety. Należy zatem ręcznie je wgrać. Spokojnie, to nie pierwszy tego typu przypadek.

Wyjedz pod ten adres:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1306415

1. Pobierz WP7_update_tool.rar - zainstaluj Setup-UpdateWP w zależności od systemu
2. Pobierz WP7 Update Cab Sender.zip i wypakuj
3. Pobierz pakiety dla WP 7.8 UPDATES (7.10.8773.98 - 7.10.8779.8) - czyli ten pierwszy link i wersje językowe dla PL i ENG (US)
4. Pobierz pakiety dla WP 7.8 OS UPDATES (7.10.8779.8 - 7.10.8779.8) - czyli ten pierwszy link i wersje językowe dla PL i ENG (US)
5. Pobierz WP 7.8 OS UPDATE (7.10.8858.136 - 7.10.8860.142)
6. Pobierz WP 7.8 OS UPDATE (7.10.8860.142 - 7.10.8862.144)

Punkty 3-6 wykonuj każdy oddzielnie wg schematu.

(przed każdym wgraniem wyczyść folder z plików cab z wcześniejszego etapu, należy mieć najnowsze Zune 4.8):-
- wrzuć pliki cab do folderu gdzie jest plik WP7 Update Cab Sender.bat
- uruchom WP7 Update Cab Sender.bat
- wciśnij S
- czekaj na zakończenie działania

Dla formalności: robisz to na własną odpowiedzialność.

djfoxer   19 #149 23.05.2013 15:10

@dell venue pro
Zanim to zrobisz co opisałem wyżej, spróbuj zaktualizować tym narzędziem:
Sharp7Eigther
http://dev.sharpdnm.com/sharp7eighter/
lub
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2261514

Autor edytował komentarz.
  #150 23.05.2013 21:28

Niestety, bez efektu. :|
Dwukrotnie powtarzałem całą procedurę i nic.
Spróbuję jutro, ostatni raz, zanim wyrzucę ten telefon przez okno. ;)

Dzięki za pomoc.

djfoxer   19 #151 24.05.2013 10:48

@dell venue pro
Nie wyrzucaj :) To kwestia tylko odpowiedniego wgrania paczek :) Co się pojawia? Jakiś błąd? Coś innego? Wersję obecnie jaką masz po aktualizacji?

  #152 24.05.2013 14:25

Ostatni dzień przed unicestwieniem dell venue pro...

Info z Zune: Bieżąca wersja oprogramowania telefonu: 7.10 (8773)

Info z WP7 Cab Sender: UpdateWP wersion 4.8.2345.0


Błąd po wgraniu 1szej paczki (7.10.8773.98 - 7.10.8779.8)

"Error: No update files" :|

Przy wgrywaniu kolejnych paczek nic się nie zmienia. Ponadto telefon nie reaguje na wgrywane paczki.

djfoxer   19 #153 24.05.2013 14:58

@dell venue pro
Bo gdzieś popełniasz błąd. Dokładnie przeanalizuj co masz zrobić, ewidentnie WP7 Cab Sender nie widzi plików .cab. Zobacz może wątek na xda, który podlinkowałem.

  #154 12.06.2013 09:45

Witam,

czy wiecie jak można wydrukować smsy z lumia 800 ?, nie chce robic zdjęć bo jest tego dużo.
Potrzebne jest mi to na sprawe sądową jako dowód w sprawie. Prosze o pomoc

djfoxer   19 #155 12.06.2013 14:49

@ajarts1
Niestety w Windows Phone 7 można to tylko zrobić na odblokowanym urządzeniu. Chyba, że masz opcję przetransferować smsy z Lumi800 na urządzenie z Windows Phone 8 (za pomocą http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/przeka%C5%BC-moje-dane/dc08943b-7b3d...), gdzie backup może być zrobiony na skydrive.

  #156 14.08.2013 23:00

Mam Htc Hd2 z wgranym romem 7,107720,68 jest to rom przeportowany z htc hd7 .Zune nie widzi aktualizacji dla mojego telefonu i stąd moje pytanie czy mogę użyć tych programów do aktualizacji do 7,8 i czy wogule się da zrobić aktualizację na tak przerobionym telefonie?

djfoxer   19 #157 15.08.2013 14:58

@lsd333
Z aktualizacją może być ciężko i wątpię by się udała. Jednakże dla tego teflonu jest gotowy ROM 7.8 do ściągnięcia i wgrania: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1356833

  #158 14.02.2014 16:36

Mam problem z HTC 7 Trophy telefon dostalem kila dni temu i na opakowaniu jest napisane, że oprogramowanie nie jest w tej chwili dostepne na polskie. dostepne wersje : angielski, hiszpankski, francuski, wloski, niemiecki czy da sie wgrac polskie oprogramowanie?
7.10 (8862)

  #159 14.02.2014 20:39

Proszę o pomoc w spolszczeniu HTC 7 Trophy
7.10 (8862)

djfoxer   19 #160 19.02.2014 11:33

@David606
Zobacz ten wątek: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=37749698&postcount=1611

Można dograć dowolny pakiet językowy.

  #161 20.02.2014 21:39

(djfoxer)
Kolega próbował juz wczesniej tym sposobem i nic, dalej to samo

http://www.windowsmania.pl/poradniki-89/%5Btrophy%5D-downgrade-spl-5-xx-romem-68

Kolega piątego punktu nie może zrobic, napisal ze

"nie wyskakuje mi USB, tylko czały czas po podłączeniu widnieje serial."

Juz nie raz robil tym sposobem i wszystko bylo ok, wiesz moze co jest nie tak?
Kolega mowi, ze problem moze byc w tym, ze jest to jeden z pierwszych Htckow jakie wyszly i dlatego moze. A THC dalej z menu po angielsku bez zmian

Za jakakolwiek pomoc bede bardzo wdzieczny

djfoxer   19 #162 26.02.2014 12:13

@David606
Ja bym próbował z wgraniem samego języka jak zostało to opisana na XDA. Robiłem tak i działa na 100%.