Dla Shazam muzyka to za mało. Aplikacja będzie rozpoznawała otaczające nas przedmioty

Dla Shazam muzyka to za mało. Aplikacja będzie rozpoznawała otaczające nas przedmioty

Dla Shazam muzyka to za mało. Aplikacja będzie rozpoznawała otaczające nas przedmioty
Paweł Piskurewicz
06.03.2015 18:59, aktualizacja: 06.03.2015 19:27

Shazam to popularna aplikacja do rozpoznawania muzyki. Wystarczy, że za jej pomocą nagramy krótki fragment słuchanego utworu, aby po chwili otrzymać o nim pełne informacje. Jak się jednak okazuje, aspiracje jej twórców sięgają znacznie dalej i nie dotyczą tylko rynku muzycznego.

Kolejnym etapem w rozwoju usługi ma być rozpoznawanie otaczających nas przedmiotów. Jej autorzy jako przykład podają skanowanie opakowania płatków w celu poznania dokładniejszych informacji żywieniowych, czy też możliwość zakupu ścieżki dźwiękowej po zeskanowaniu płyty DVD z filmem. Powiązanie wyszukiwanej treści z zakupami działa bardzo dobrze w obecnej wersji aplikacji, gdzie rozpoznany utwór możemy nabyć w kilku prostych krokach. W przypadku fizycznych przedmiotów, rozwiązanie takie daje znacznie więcej możliwości.

Z Shazam mogą korzystać także posiadacze OS X
Z Shazam mogą korzystać także posiadacze OS X

Jest to możliwy dzięki sporemu dofinansowaniu, jakie udało się pozyskać na rozwój projektu. Dzięki niemu firma może zatrudnić nowych pracowników, a także poszerzyć swoje pole działania. W zamyśle twórców Shazam ma być dla nas czasownikiem. Tak jak googlowanie określać wyszukiwanie rzeczy.

Przybliżona data wprowadzenia nowych opcji nie jest jeszcze znana, tak jak i bardziej szczegółowe informacje odnośnie działania całej usługi. Prawdopodobnie nie poznamy ich zbyt szybko. Pomimo sporego doświadczenia Shazam w rozpoznawaniu muzyki, skanowanie i rozpoznawanie przedmiotów to proces znacznie bardziej skomplikowany. Obecną wersję aplikacji na systemy Android, iOS i Windows Phone możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)