Do niewygodnego przeglądania Internetu na Xboksie One otrzymamy Edge

Do niewygodnego przeglądania Internetu na Xboksie One otrzymamy Edge

Do niewygodnego przeglądania Internetu na Xboksie One otrzymamy Edge
17.09.2015 10:32

Windows 10 dla Xboksa One przyniesie ze sobą sporo nowości, będzie to jedna z najważniejszych aktualizacji w historii konsoli. Microsoft oficjalnie potwierdził, że także na Xboksie One przeglądarka Internet Explorer zostanie zastąpiona przez Edge.

Najnowszy system operacyjny Microsoftu – Windows 10 pojawi się nie tylko na komputerach. Trafi on również na smartfony, a także na konsolę Xbox One. W przypadku konsoli przyniesie on: nowy, płynniejszy interfejs, większą wydajność, możliwość grania w wybrane gry z Xboksa 360, a także otrzymamy uniwersalne aplikacje.

Obraz

Wraz z Windows 10 zadebiutowała przeglądarka Edge, która ma zastąpić Internet Explorera, a także powalczyć z posiadającym coraz więcej użytkowników Google Chrome. Obecnie wychodzi jej to raczej słabo, użytkowników ma niewielu, a brak wsparcie dla rozszerzeń u sporego grono osób dyskwalifikuje ją już na starcie. Rozszerzenia ma przynieść dopiero duża aktualizacja, która prawdopodobnie pojawi się w listopadzie. Edge to przeglądarka, która ma pojawić się także na urządzeniach mobilnych wraz z Windows 10 Mobile, a takze na konsoli. Microsoft właśnie potwierdził, że Edge trafi także na Xboksa One. Było to do przewidzenia, w końcu na konsoli wyląduje Windows 10, a Edge jest ponoć jednym z ważniejszych elementów nowego systemu operacyjnego.

Przeglądanie Internetu z poziomu konsoli nie należy do najwygodniejszych, zwłaszcza jeśli adres strony musimy wpisywać padem. W przypadku Xboksa One z pomocą przyjdzie nam klawiatura, Microsoft pracuje nad możliwością podłączenia do konsoli klawiatury, a także myszki. Dodatkowo, by korzystanie z Edge było naprawdę wygodne, firma z Redmond musi wyposażyć swoją przeglądarkę w kilka podstawowych funkcji. Brakuje chociażby synchronizacji zapisanych kart, co jest uciążliwe zwłaszcza przy korzystaniu z przeglądarki na kilku urządzeniach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)