Dobre programy dla dzieci. Miś Uszatek: Przygoda w górach

Dobre programy dla dzieci. Miś Uszatek: Przygoda w górach

Dobre programy dla dzieci. Miś Uszatek: Przygoda w górach
Piotr Maciejko
05.06.2015 11:18

Zamiast bawić się ze swoimi rówieśnikami na świeżym powietrzu, dzieci coraz więcej czasu spędzają przed urządzeniami mobilnymi, grając w przeróżne tytuły. Sytuacja wyglądała bardzo podobnie, gdy upowszechniały się telewizory, odtwarzacze wideo, czy komputery stacjonarne, jednak dorośli wolą o tym nie pamiętać. Walka z dzieckiem poprzez odbieranie wybranej przez niego formy rozrywki, jest jałowa i nie przyniesie niczego dobrego. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zainteresowanie pociechy grami odpowiednimi dla danego wieku. Jednym z takich tytułów jest rodzima produkcja – Miś Uszatek: Przygoda w Górach.

Gra została wydana przez Polskie studio Forever Entertainment i jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. W trzeciej części kultowej serii o przygodach misia, będziemy musieli pomóc wujkowi Uszatka w ukończeniu obrazu. Cała akcja rozgrywa się wśród górskich pejzaży, gdzie miś będzie zmagał się z kolejnymi zadaniami. Każde z nich zostało przygotowane w sposób, który pozwala rozwijać dziecku konkretne umiejętności. Zasady dotyczące poruszania się po planszy oraz interakcji z jej elementami zawierają się w samouczku. Gra posiada ciekawą fabułę, mimo że brak w niej jakiejkolwiek przemocy.

Obraz

Twórcy zadbali również o poradnik, który zawiera wskazówki, na wypadek gdyby dziecko wraz z opiekunem 'utknęli' przy jakimś zadaniu. Wykonując zawarte w grze misje, dziecko rozwinie swój refleks, spostrzegawczość oraz umiejętność radzenia sobie z problemami. Zadania są wciągające i na pewno nie pozwolą Waszym pociechom się nudzić. Całość jest okraszona przyjemną dla ucha ścieżką dźwiękową.

Obraz

Gra jest dostępna w Polskiej wersji językowej i wspiera wszystkie popularne platformy mobilne, w tym Androida, iOS-a, Windows Phone oraz. Zachęcamy również do sprawdzenia poprzednich części serii (Miś Uszatek: Wyścig Gokartów i Miś Uszatek: Płynie Kajakiem). Niestety, są one dostępne wyłącznie w angielskiej wersji językowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)