Dobre programy dla dzieci. Poznaj ludzką anatomię z The Human Body

Dobre programy dla dzieci. Poznaj ludzką anatomię z The Human Body

Dobre programy dla dzieci. Poznaj ludzką anatomię z The Human Body
Paweł Piskurewicz
09.06.2015 13:39

W kolejnej już części naszego cyklu z ciekawymi aplikacjami dla dzieci przyjrzymy się programowi The Human Body dla systemu iOS. Zadaniem tego multimedialnego atlasu ludzkiego ciała jest nauka poprzez zabawę i interakcję. Dzięki temu łatwiej i przyjemniej możemy przyswoić tajniki działania ludzkiego organizmu.

Przygodę z aplikacją rozpoczynamy od stworzenia konta dziecka. Może być ich kilka. Wybieramy imię, kolor oraz model na jakim będziemy chcieli się uczyć. Dostępne jest także konto dla rodzica, z poziomu którego zarządzamy innymi. Po wstępnej konfiguracji, możemy przystąpić do poznawania tajników działania ludzkiego ciała.

The Human Body by Tinybop

Widoczne kontury wypełniamy poszczególnymi elementami, takimi jak układ nerwowy, krwionośny, kostny itd. Każdy z nich posiada wiele drobnych, interaktywnych elementów. Przykładowo układ pokarmowy pozwala nam jeść wybrane produkty i obserwować ich trawienie. Układ nerwowy pozwala prześledzić pracę oka, przy współpracy z kamerą urządzenia. Takich smaczków jest zdecydowanie więcej, a wszystkie opatrzono odpowiednią grafiką, animacją oraz dźwiękiem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przytrzymując palec na dowolnej części organizmu, dziecko może nagrać swój komentarz, albo wiadomością głosową, na którą później odpowie rodzic. Z menu programu możemy ustalimy jakie elementy będą widoczne, w tym dodać podpisy. Interfejs w języku polskim znacznie ułatwia korzystanie z aplikacji. Panel rodzica pozwala zarządzać kontami, a także pobrać podręczniki, które pozwolą lepiej wykorzystać wiedzę zawartą w programie.

The Human Body by Tinybop to jedna z najlepszych aplikacji edukacyjnych dostępnych na iOS. Docelowo przeznaczono ją dla dzieci w wieku 6-8 lat. Jej pełna wersja to wydatek wysokości 3,99 euro. Dostępna jest również darmowa edycja Lite, która pozwala zapoznać się z możliwościami tego multimedialnego atlasu. The Human Body by Tinybop znajdziecie w naszej bazie aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)