Dobre wyniki finansowe Microsoftu

Grzegorz Niemirowski

29.04.2011 03:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał swojego roku rozliczeniowego. Okazały się one wyższe od oczekiwań.

Przychód osiągnął 16,43 miliarda dolarów, wzrost o 13% rok do roku. Zysk operacyjny wyniósł przy tym 5,71 miliarda, 10% więcej rdr. Natomiast zysk netto miał wartość 5,23 miliarda dolarów, co było o 30% więcej niż w analogicznym okresie w roku poprzednim. Największy udział w tym osiągnięciu miał dział Entertainment and Devices, zajmujący się Xbox 360, Xbox Live i Windows Phone. Jego zysk wzrósł o 60%. Dobry wynik zanotował też dział Business, który zarobił o 20% więcej niż przed rokiem. Było to możliwe głównie dzięki Office 2010, który jest najszybciej sprzedającą się wersją pakietu biurowego Microsoftu. Dużą rolę odegrały też SharePoint, Exchange, Lync i Dynamics. Wzrost o 11% zanotował dział Server and Tools. Dobrze sprzedawał się Windows Server 2008 R2, SQL Server 2008 R2 oraz Systems Center. W przypadku nieszczęsnego działu Online Services przychód wzrósł o 14% ale straty wzrosły o 2%. Nadal dobrze sprzedaje się Windows 7, jednak zanotowany spadek przychodów z jego sprzedaży o 4%.

Osiągnięty przychód okazał się wyższy od przewidywanego (16,2 mld USD), jednak nie był tak duży jak w przypadku Apple. Zysk netto firmy z Cupertino wyniósł 5,99 mld USD (5,23 w przypadku Microsoftu).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)