dobryskaner - skaner antywirusowy dobrychprogramów

Redakcja

01.12.2009 21:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś na łamach dobrychprogramów debiutuje dobryskaner - nasz własny, bezpłatny skaner antywirusowy, przygotowany we współpracy z firmą ArcaBit.

Ten niewielki program pozwala na szybkie i kompleksowe sprawdzenie zasobów komputera oraz usunięcie ewentualnych infekcji. Aplikacja oferuje takie funkcje jak skanowanie wszystkich popularnych formatów archiwów, w tym również formatów pocztowych, skanowanie plików osadzonych, wygodny system raportowania i automatycznej aktualizacji bazy definicji szkodników. Wykorzystuje najnowsze techniki heurystyczne, w tym także Heur.RoundKick. Oferuje nie tylko możliwość wykrywania ale także pełnego leczenia systemu w momencie stwierdzenia infekcji (potrafi wyrzucić z pamięci zainfekowane procesy oraz usunąć referencje do nich zarówno z rejestru jak i z plików systemowych). Program bazuje na sprawdzonej technologii ArcaVir.

Wraz ze skanerem uruchomiliśmy ministronę poświęconą bezpieczeństwu. Poza skanerem można znaleźć na niej informacje o aktualnych zagrożeniach oraz wskaźnik ich poziomu. Wkrótce dołączy do nich słowniczek podstawowych pojęć związanych z bezpieczeństwem, a także szereg publikacji dla początkujących związanych z zagadnieniami bezpieczeństwa w sieci.

Bezpłatny skaner można pobrać z poziomu wspomnianej ministrony jak i tradycyjnie w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Skanery i szczepionki antywirusowe

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (144)
Zobacz także