Dobrze, że chociaż w przypadku Samsunga „Mini” oznacza ekran poniżej 5 cali

Strona głównaDobrze, że chociaż w przypadku Samsunga „Mini” oznacza ekran poniżej 5 cali
27.07.2015 14:38
Dobrze, że chociaż w przypadku Samsunga „Mini” oznacza ekran poniżej 5 cali

Dla wielu osób zastosowany w Samsungu Galaxy S6 5,1-calowy wyświetlacz może być za duży. Dla tych klientów południowokoreańska firma szykuje model Galaxy S6 Mini, który zapowiada się na jednego z ciekawszych smartfonów z ekranem poniżej 5 cali. Dostaniemy wydajne podzespoły, a także wysoką jakość wykonania. Problemem może okazać się cena, która raczej nie będzie niska.

Najnowszy topowy smartfon Samsunga – Galaxy S6 w naszej recenzji zdobył niemal maksymalną ocenę. Okazał się on być urządzeniem świetnie wykonanym, które posiada jeden z najwydajniejszych mobilnych procesorów, bardzo dobry wyświetlacz, a także robi zdjęcia wysokiej jakości. Oczywiście nie można powiedzieć, że jest smartfonem idealnym, chociażby ze względu na stanowczo za krótki czas pracy. Wad jednak ma on niewiele i z pewnością wypada lepiej od tegorocznej konkurencji od Sony i HTC.

350139687127771073

Samsung Galaxy S6 to bardzo dobry smartfon, ale dla wielu osób jego ekran może być za duży lub cena za wysoka. Dla tych klientów południowokoreańska firma szykuje jego mniejszą wersję. Do sieci wyciekły właśnie zdjęcia Galaxy S6 Mini. Smartfon wygląda prawie tak samo jak jego większy brat. W tym modelu również zobaczymy nowe, lepsze podejścia Samsunga do jakości wykonania. Zniknie plastik i pojawią się między innymi metalowe ramki.

Interesująco przedstawia się specyfikacja mniejszej wersji Galaxy S6. W przypadku Samsunga „Mini” na szczęście oznacza, że dostajemy wyświetlacz mający mniej niż 5 cali. S6 Mini będzie posiadał ekran mający 4,6 lub 4,7 cali. Dla wielu osób to właśnie mniejszy wyświetlacz będzie zaletą tego urządzenia, a to ze względu na bardziej kompaktowe wymiary samej obudowy, a także większą wygodę obsługi jedną ręką. We wnętrzu ma znaleźć się 64-bitowy, sześciordzeniowy układ Snapdragon 808. Ten sam układ został zastosowany w topowym LG G4. Do dyspozycji dostaniemy 2 GB RAM, a także kamerę wykonującą zdjęcia w 15 MP. Nadchodzący Samsung Galaxy S6 Mini zapowiada się na jednego z ciekawszych smartfonów z ekranem poniżej 5 cali. Prawdopodobnie jego największą wadą będzie cena, która nie będzie niska. S6 Mini może być oficjalnie zaprezentowany już w następnym miesiącu.

Szkoda, że na rynku niewiele jest nowych smartfonów, które oferują dobrą specyfikację przy niewielkim ekranie. Standardem stał się wyświetlacz mający powyżej 5 cali, co gorsza, ten standard zaczyna obowiązywać również w przypadku wersji określanych jako „Mini”. Niestety nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić, a na pewno wiele osób kupiłoby wydajnego smartfona z ekranem mającym około 4,5 cala.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)