Dodatek do Civilization: Beyond Earth już jesienią. Graczy czeka sporo nowości

Dodatek do Civilization: Beyond Earth już jesienią. Graczy czeka sporo nowości

19.05.2015 13:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Powszechnym zarzutem wobec wydanej pod koniec zeszłego roku gry Civilization: Beyond Earth były niewielka liczba nowości w stosunku do poprzedniczki. Mimo tego, że konflikt przeniesiono w erę podboju kosmosu, a cywilizacje, którymi pokierować mógł gracz, niewiele miały wspólnego z Civilization V, to Beyond Earth uznawano często za rozbudowany zestaw skórek dla poprzedniej odsłony. Diametralnie ma to zmienić dodatek do gry, The Rising Tide.

Wielu nowych informacji na ten temat udzielił David McDonough, jeden z jej głównych projektantów. Z jego wypowiedzi można było wywnioskować, że najistotniejsze podczas prac nad The Rising Tide było właśnie nowatorstwo. Priorytetem miało być założenie, według którego dodatek nie może być kolejną Cywilizacją, tylko bardziej.

Jak to ma przekładać się na rozgrywkę? Wiele mówi już sam tytuł. W The Rising Tide możliwe będzie bardziej kompleksowe rozwijanie swojej cywilizacji na morzu. Ekspansja nie będzie się sprowadzać jedynie do korzystania z nowych jednostek wodnych. Według McDonougha możliwy będzie scenariusz, w którym dana cywilizacja od początku do końca będzie rozwijana tylko na wodzie, łącznie z rozwojem miast.

Obraz

Zmodyfikowane mają być także same cywilizacje. Według twórcy, w Beyond Earth graczom zabrakło emocjonalnego przywiązania do konkretnych stronnictw. Twierdzi on, że możliwość sterowania Federacją Słowiańską czy Kooperatywą Panazajtycką nie budziło takich emocji jak kulturowa i militarna ekspansja dokonywana na przykład pod przywództwem Aleksandra Wielkiego. Nie podał on jednak żadnych konkretnych informacji jakimi siłami będą mogli pokierować gracze w The Rising Tide.

Rozwinięta ma zostać także dyplomacja. Różne jej aspekty mają być ze sobą dużo bardziej powiązane i posiadać możliwość wpływania na siebie nawzajem. Przykładem takiego stanu rzeczy ma być sytuacja, w której np. niechęć do handlu może tak negatywnie wpłynąć na status międzynarodowy jednej z nacji, że zostanie ona z tego powodu zaatakowana.

Mimo tego, że wymienione nowości brzmią na aktualnym etapie dość ogólnikowo, fani serii z pewnością już dziś ekscytują się na premierę. Ta ma nastąpić jesienią tego roku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także