Dojazdolator. Narzędzie, które pozwoli sporo zaoszczędzić

Dojazdolator. Narzędzie, które pozwoli sporo zaoszczędzić

Dojazdolator - narzędzie, które pozwoli oszczędzić
Dojazdolator - narzędzie, które pozwoli oszczędzić
Źródło zdjęć: © Getty Images | David Crespo Nieto
Karolina Modzelewska
21.09.2022 14:57, aktualizacja: 21.09.2022 15:21

Zarząd Transportu Miejskiego zaprezentował Dojazdolator - interaktywne narzędzie, które pomoże nam określić koszty dojazdów do pracy samochodem. Dzięki niemu porównamy też, co jest dla nas bardziej opłacalne - korzystanie z auta czy Warszawskim Transportem Publicznym.

Narzędzie jest dostępne na stronie internetowej dojazdolator.wtp.waw.pl. Po kliknięciu w podany linku ukazuje nam się witryna, dzięki której obliczymy koszty dojazdów do pracy samochodem. Aby to zrobić, musimy wpisać kilka istotnych informacji, w tym: spalanie naszego samochodu (l/100 km), długość trasy do pracy i z powrotem (w km), koszty parkingu pod naszą pracą (zł/dzień roboczy) oraz aktualny koszt paliwa.

Dojazdolator pomoże oszczędzić

Po podaniu wszystkich, wymaganych danych naszym oczom ukażą się szczegółowe wyliczenia. Dowiemy się z nich, ile wynoszą dzienne oraz miesięczne koszty dojazdu do miejsca zatrudnienia (przy założeniu 20 dni pracujących w miesiącu). Będziemy mogli je porównać z miesięcznymi kosztami korzystania z Warszawskiego Transportu Miejskiego (w tym parkingów P&R). Dodatkowo zyskamy wiedzę na temat tego, ile w skali miesiąca zaoszczędzimy, gdy zrezygnujemy z samochodu i zaczniemy dojeżdżać do pracy komunikacją miejską.

Interaktywne narzędzie internetowe do obliczania kosztów dojazdu do pracy
Interaktywne narzędzie internetowe do obliczania kosztów dojazdu do pracy© dojazdolator.wtp.waw.pl

Ten prosty, internetowy kalkulator to interesujące narzędzie, które może pomóc osobom zainteresowanym oszczędzaniem. Na razie jest to propozycja skierowana do mieszkańców Warszawy, ale niewykluczone, że inne, większe miasta również stworzą podobne rozwiązania. Warto pamiętać, że rezygnacja z samochodu to nie tylko mniejsze wydatki, ale też szansa na uniknięcie korków i odciążenie środowiska. Samochody generują spaliny, w tym szkodliwe tlenek azotu, tlenek węgla czy dwutlenek węgla.

Karolina Modzelewska, dziennikarka dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)